Stránka 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Výsledky 26 až 50 z 55

Téma: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

  1. #26

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    a přepravce se dá posílat utajeně takže nevíš od koho to šlo.
    kua to jsou konspirace
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  2. #27
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    321

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    Citace Původně odeslal MaWa Zobrazit příspěvek
    podle me aby neco trvalo hodinu mi prijde divny, obzvlast notebook v takovyhle celkem slusny konfiguraci...nevim co by dve hodiny delal.
    Jestli to ma taky 4200ot disk jako ten muj Sony (18,4", 2.xGHz, 4GB, 500GB, BR-ROM, herni grafika), tak Sony tam automaticky instaluje tolik kravin, ze je vse neskutecne pomale a zasrane, ze disk furt hrabe. Takze za sebe se tomu ani nedivim )

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  3. #28
    Member Avatar uživatele cody1
    Založen
    31.12.2006
    Bydliště
    Liberecko (Žel. Brod)
    Příspěvky
    162
    Vliv
    214

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    Podle toho co pise v aukci:

    VEŠKERÉ ZBOŽÍ JE K PROHLÉDNUTÍ A VYZVEDNUTÍ POUZE NA CENTRÁLE SPOLEČNOSTI NA ULICI OTAKARA ŠEVČÍKA 83 V BRNĚ. V OSTATNÍCH PŘÍPADECH DORUČENÍ NA DOBÍRKU PŘES PPL

    a tohoto na strankach gigacomputer.cz:
    http://www.gigacomputer.cz/cs/mapa.html

    se skutecna bude jedna o firmu gigacomputer.

    Dale pokud se zactes do jejich OBCHODNICH PODMINEK, tak tam najdes vetsinu odpovedi na tve otazky.

    Napr:

    Záruka - zboží prodávané na našich stránkách je POUŽITÉ (pokud není uvedeno jinak) Jinak receno = vse je pouzite i kdyz je to vlastne nove (muze jit o kusy z predvadecich akci)

    Právo na odstoupení od smlouvy. Zákazník má právo dle zákona 367/2000 Sb. na odstoupení od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží při uzavření kupní smlouvy prostřednictvím komunikace na dálku Absolutne netusim zda se toto bude tykat i zbozi zakoupeneho na aukru??

    Záruka na všechny notebooky je uplatnitelná pouze u naší firmy (pokud není uvedeno jinak) To si myslim, ze nebude az tak pravda, po zakoupeni si zaregistrujes NTB na strankach SONY a pripadnou reklamaci budes resit pres jejich zakaznicke centum. Pokud budes s produktem spokojen? Tak si muzes dokoupit i delsi zaruku //primo u SONY//

    EDIT// ale na to, na co ptas tady nas, jsi se mel zeptat hlavne prodejce pred prihozem .... A mel by jsi klidne spani

  4. #29

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    Citace Původně odeslal D_a_v_i_d Zobrazit příspěvek
    Repasovaný/reklamovaný NTB s vyměněným diskem? Klidně na to sedí to, co psal Atreides Vrátí se to z opravy, s novým diskem a čistým SMARTem
    Jasne, to byl navrh, konec koncu v kolika pripadech vymeni disk? Prave sem potreboval dalsi podobne figly...
    Citace Původně odeslal cody1 Zobrazit příspěvek
    Podle toho co pise v aukci:

    VEŠKERÉ ZBOŽÍ JE K PROHLÉDNUTÍ A VYZVEDNUTÍ POUZE NA CENTRÁLE SPOLEČNOSTI NA ULICI OTAKARA ŠEVČÍKA 83 V BRNĚ. V OSTATNÍCH PŘÍPADECH DORUČENÍ NA DOBÍRKU PŘES PPL

    a tohoto na strankach gigacomputer.cz:
    http://www.gigacomputer.cz/cs/mapa.html

    se skutecna bude jedna o firmu gigacomputer.
    Jiste jedna se o gigacomputer, otazka je jestli kdyz se neco stane (budu chtit ntb vratit, reklamovat...) tak nereknou ze to nejsou oni...

    Citace Původně odeslal cody1 Zobrazit příspěvek
    Dale pokud se zactes do jejich OBCHODNICH PODMINEK, tak tam najdes vetsinu odpovedi na tve otazky.

    Napr:

    Záruka - zboží prodávané na našich stránkách je POUŽITÉ (pokud není uvedeno jinak) Jinak receno = vse je pouzite i kdyz je to vlastne nove (muze jit o kusy z predvadecich akci)
    To vim, cetl jsem to, na aukru je jasne uvedene ze jde o novy kus.
    Citace Původně odeslal cody1 Zobrazit příspěvek
    Právo na odstoupení od smlouvy. Zákazník má právo dle zákona 367/2000 Sb. na odstoupení od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží při uzavření kupní smlouvy prostřednictvím komunikace na dálku [COLOR="RoyalBlue"]Absolutne netusim zda se toto bude tykat i zbozi zakoupeneho na aukru??[/COLOR]
    To je presne to co chci vedet, vim ze kdybych to koupil primo pres gigacomputer.cz tak ze to muzu vratit, ale takhle prave nevim...
    Citace Původně odeslal cody1 Zobrazit příspěvek
    Záruka na všechny notebooky je uplatnitelná pouze u naší firmy (pokud není uvedeno jinak) To si myslim, ze nebude az tak pravda, po zakoupeni si zaregistrujes NTB na strankach SONY a pripadnou reklamaci budes resit pres jejich zakaznicke centum. Pokud budes s produktem spokojen? Tak si muzes dokoupit i delsi zaruku //primo u SONY//
    No tak to si nejsem jist, vetsina vyrobcu dava ruce pryc od zahranicnich kousku...ale pokud vis neco co ja ne ohledne sony, rad se priucim...

    Citace Původně odeslal cody1 Zobrazit příspěvek
    EDIT// ale na to, na co ptas tady nas, jsi se mel zeptat hlavne prodejce pred prihozem .... A mel by jsi klidne spani
    Nemam problem zasilku nevyzvednout, at mi do hodnoceni napisou co chteji...jen jsem si chtel pojistit, ze mi to nikdo nevyfoukne...


    V podstate jsem rozhodnuty jakmile zavola typek z ppl zeptat se ho kdo je odesilatel a pokud to bude gigacomputer s.r.o. tak myslim ze je prukazne ze ten uzivatel "gigacomputer" jsou oni a tedy bych mel mit narok na odstoupeni do 14 dni. Pletu se? Pokud zjistim ze odesilatelem je fyzicka osoba, balik patrne neprijmu.

    Mimo jine mam v planu predani baliku natocit a na kameru porovnat seriove cislo ntb a zarucaku/faktury aby bylo jasno ze jde o notebook co mi poslali.

    Mam za to ze takovy postup by mel byt temer neprustrelny vuci nejakym jejich pozdejsim vymyslum ze nemam narok na odstoupeni od smlouvy protoze "kecy,kecy"...
    Workstation: Intel Core i5-2500K @ 4,5 GHz + Thermalright Silver Arrow ll Asus P8P67 Deluxe ll Asus ENGTX560 Ti DCII/2DI/1GD5 + Thermalright Shaman ll Corsair 8GB 1600MHz CL9 Vengeance XMP Low profile ll 2*2TB Samsung HD204UI F4 (RAID 0) + 2*Xilence HD Cooler CL ll RaidSonic IB-266StUSD-B + 320GB 2.5" WD3200BEVT ll Samsung SH-S183A ll Asus Xonar DX + Logitech Z-5500 ll 24" S-PVA NEC MultiSync 2470WNX ll Corsair HX520 ll Lian Li PC-7FN ll Logitech G700 ll Logitech Illuminated Keyboard ll Canon PiXMA IP4000 + HP LaserJet 1022n ll Razer eXactMat + eXactRest

    Laptop: Dell Studio XPS 1647 {Intel Core i7-620M ll 8GB DDR3 1333MHz ll 16.0" FullHD RGB-LED ll ATI Mobility RADEON HD 4670 1GB ll 256GB SSD Samsung PM800 with TRIM ll Intel WiFi Link 6300 802.11AGN ll Creative X-Fi MB ll 9-cell Battery ll 130W + 90W AC Adapter ll CZ Keyboard ll Obsidian Black High Gloss Finish with Leather} + Logitech VX Nano + Ultimate Ears triple.fi 10 Pro

  5. #30
    Senior Member mince Avatar uživatele mraky
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 166
    Vliv
    284

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    Citace Původně odeslal cody1 Zobrazit příspěvek
    Záruka na všechny notebooky je uplatnitelná pouze u naší firmy (pokud není uvedeno jinak) To si myslim, ze nebude az tak pravda, po zakoupeni si zaregistrujes NTB na strankach SONY a pripadnou reklamaci budes resit pres jejich zakaznicke centum. Pokud budes s produktem spokojen? Tak si muzes dokoupit i delsi zaruku //primo u SONY//
    Já myslím, že tohle bylo myšleno úplně jinak. Aby si člověk nekoupil notebook a pak ho šel reklamovat do Českého servisu. Pokud si přikoupíš ofiko záruku, tak je to čistě tvoje věc.
    Pište česky: hold × holt

    hold – projev pocty nebo úcty (další význam je výkupné, vynucený poplatek ve válce)
    holt – povzdech; ve významu „inu, zkrátka a dobře“

  6. #31

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    Citace Původně odeslal mraky Zobrazit příspěvek
    Já myslím, že tohle bylo myšleno úplně jinak. Aby si člověk nekoupil notebook a pak ho šel reklamovat do Českého servisu. Pokud si přikoupíš ofiko záruku, tak je to čistě tvoje věc.
    Jo jako ze to fakt pujde To zni hodne dobre...
    Workstation: Intel Core i5-2500K @ 4,5 GHz + Thermalright Silver Arrow ll Asus P8P67 Deluxe ll Asus ENGTX560 Ti DCII/2DI/1GD5 + Thermalright Shaman ll Corsair 8GB 1600MHz CL9 Vengeance XMP Low profile ll 2*2TB Samsung HD204UI F4 (RAID 0) + 2*Xilence HD Cooler CL ll RaidSonic IB-266StUSD-B + 320GB 2.5" WD3200BEVT ll Samsung SH-S183A ll Asus Xonar DX + Logitech Z-5500 ll 24" S-PVA NEC MultiSync 2470WNX ll Corsair HX520 ll Lian Li PC-7FN ll Logitech G700 ll Logitech Illuminated Keyboard ll Canon PiXMA IP4000 + HP LaserJet 1022n ll Razer eXactMat + eXactRest

    Laptop: Dell Studio XPS 1647 {Intel Core i7-620M ll 8GB DDR3 1333MHz ll 16.0" FullHD RGB-LED ll ATI Mobility RADEON HD 4670 1GB ll 256GB SSD Samsung PM800 with TRIM ll Intel WiFi Link 6300 802.11AGN ll Creative X-Fi MB ll 9-cell Battery ll 130W + 90W AC Adapter ll CZ Keyboard ll Obsidian Black High Gloss Finish with Leather} + Logitech VX Nano + Ultimate Ears triple.fi 10 Pro

  7. #32
    Senior Member mince Avatar uživatele mraky
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 166
    Vliv
    284

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    Citace Původně odeslal HeadHunter Zobrazit příspěvek
    Jo jako ze to fakt pujde To zni hodne dobre...
    Já jsem ale vůbec neřekl, že to půjde . Ale u Lenova to kdysi šlo.
    Pište česky: hold × holt

    hold – projev pocty nebo úcty (další význam je výkupné, vynucený poplatek ve válce)
    holt – povzdech; ve významu „inu, zkrátka a dobře“

  8. #33
    Member Avatar uživatele cody1
    Založen
    31.12.2006
    Bydliště
    Liberecko (Žel. Brod)
    Příspěvky
    162
    Vliv
    214

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    Citace Původně odeslal mraky Zobrazit příspěvek
    Já jsem ale vůbec neřekl, že to půjde . Ale u Lenova to kdysi šlo.
    Jde to, mam ten proces za sebou nedavno....

    Zaruka se da dokoupit i tady v CR, ale videl jsem jenom o 12mes.

    Primo na podpore SONY mi chlapek poradil dokoupit zaruku venku, ja ji dokoupil v UK. Pote jsem znovu zavolal na podporu (kde uz jsem mel sve cislo pripadu) a produkt jsem nechal zaregistrovat = prodlouzit zaruku.
    Musim se ale priznat, ze to bylo dosti krkolomne
    1)produk zakoupen v UK se musi zaplatit tamni kreditkou a mimo uzemy UK ho neposilaji, takze jsem to vyresil nekym kdo byl u UK a produk mi dovezl do CR.
    2)kdyz jsem uz mel produk fyzicky doma i s fakturou, tak jsem zavolal do SONY s tim, ze to bude brnkacka, ale.... Technikovi jsem zdelil vsechna mozna cisla co byla jak na fakture, tak i na krabicce, ale zadne nebylo sparavne Tak jsem mu poslal scan faktury a foto produktu. Za dalsi den se mi ozval s tim, ze si s tim tady nevi rady a musi to odeslat do centraly v UK. Pote se mi ozval s tim, ze produkt uz byl tak nejak zaregistrovan na e-mailovou adresu toho, kdo to v UK zakoupil. Tak jsem mu musel zdelit e-mailovou adresu toho kdo to v UK zakoupil ....
    Pak mi konecne prisel mail, ze zarucni doba NTB toho a toho cisla byla uspesne prodlouzena a konci k tomu a tomu 2013

    Byl to boj, ale dcera je s malym SONY VAIO spokojena a ja mam 4 roky klid
    Prodlouzeni o 24mes. stoji 126-129 liber

  9. #34

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    Aha ale to asi neresi pripad kdy uz je notebook zde v cr, nebo ano? Kazdopadne zavolam asi zitra do sony, takze diky za tip...
    Workstation: Intel Core i5-2500K @ 4,5 GHz + Thermalright Silver Arrow ll Asus P8P67 Deluxe ll Asus ENGTX560 Ti DCII/2DI/1GD5 + Thermalright Shaman ll Corsair 8GB 1600MHz CL9 Vengeance XMP Low profile ll 2*2TB Samsung HD204UI F4 (RAID 0) + 2*Xilence HD Cooler CL ll RaidSonic IB-266StUSD-B + 320GB 2.5" WD3200BEVT ll Samsung SH-S183A ll Asus Xonar DX + Logitech Z-5500 ll 24" S-PVA NEC MultiSync 2470WNX ll Corsair HX520 ll Lian Li PC-7FN ll Logitech G700 ll Logitech Illuminated Keyboard ll Canon PiXMA IP4000 + HP LaserJet 1022n ll Razer eXactMat + eXactRest

    Laptop: Dell Studio XPS 1647 {Intel Core i7-620M ll 8GB DDR3 1333MHz ll 16.0" FullHD RGB-LED ll ATI Mobility RADEON HD 4670 1GB ll 256GB SSD Samsung PM800 with TRIM ll Intel WiFi Link 6300 802.11AGN ll Creative X-Fi MB ll 9-cell Battery ll 130W + 90W AC Adapter ll CZ Keyboard ll Obsidian Black High Gloss Finish with Leather} + Logitech VX Nano + Ultimate Ears triple.fi 10 Pro

  10. #35
    Member Avatar uživatele cody1
    Založen
    31.12.2006
    Bydliště
    Liberecko (Žel. Brod)
    Příspěvky
    162
    Vliv
    214

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    Citace Původně odeslal HeadHunter Zobrazit příspěvek
    Aha ale to asi neresi pripad kdy uz je notebook zde v cr, nebo ano? Kazdopadne zavolam asi zitra do sony, takze diky za tip...
    Jde to dokoupit na jakykoliv NTB SONY. (tusim, ze to jde dokoupit i na NTB ktery si dovezes z USA? U NTB, ktery byl prodan v Evrope to jde na 100%. )

  11. #36
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    321

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    Citace Původně odeslal HeadHunter Zobrazit příspěvek
    V podstate jsem rozhodnuty jakmile zavola typek z ppl zeptat se ho kdo je odesilatel a pokud to bude gigacomputer s.r.o. tak myslim ze je prukazne ze ten uzivatel "gigacomputer" jsou oni a tedy bych mel mit narok na odstoupeni do 14 dni. Pletu se? Pokud zjistim ze odesilatelem je fyzicka osoba, balik patrne neprijmu.
    Víš jak tohle v práci funguje? Fyzická osoba si donese něco do práce, zabalí si to (často i s firemní lepící páskou) a pošle na firemní účet. Tj. odesílatel je firma, přestože to poslal jejich zaměstnanec soukromě. Ty z toho nic nepoznáš a budeš v háji.

    (Mně osobně by kvůli 6k nestálo riskovat "ztrátu" 22k...)

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  12. #37

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    No psal jsem vcera do Sony jestli si pro dany kus s konkretnim seriovym cislem (nafotil jsem ho vcera v gigacomputeru) muzu dokoupit zaruku a napsali:

    "Tato zaruka pro VAIO urcene pro Holandsky trh plati take pro ceskou republiku. Tudiz nemusite dokupovat zadne rozsireni zaruky. Pro Vase VAIO zarucni doba konci k 25/09/2011. Zaruka se poskytuje na hardware. Technicka podpora je poskytovana pouze pro preinstalovany operacni system a software.

    S pozdravem

    Michal

    VAIO-Link Team"

    Takze jsem se dost uklidnil (dokonce to prebiji 1 rocni zaruku poskytovanou gigacomputerem)
    Workstation: Intel Core i5-2500K @ 4,5 GHz + Thermalright Silver Arrow ll Asus P8P67 Deluxe ll Asus ENGTX560 Ti DCII/2DI/1GD5 + Thermalright Shaman ll Corsair 8GB 1600MHz CL9 Vengeance XMP Low profile ll 2*2TB Samsung HD204UI F4 (RAID 0) + 2*Xilence HD Cooler CL ll RaidSonic IB-266StUSD-B + 320GB 2.5" WD3200BEVT ll Samsung SH-S183A ll Asus Xonar DX + Logitech Z-5500 ll 24" S-PVA NEC MultiSync 2470WNX ll Corsair HX520 ll Lian Li PC-7FN ll Logitech G700 ll Logitech Illuminated Keyboard ll Canon PiXMA IP4000 + HP LaserJet 1022n ll Razer eXactMat + eXactRest

    Laptop: Dell Studio XPS 1647 {Intel Core i7-620M ll 8GB DDR3 1333MHz ll 16.0" FullHD RGB-LED ll ATI Mobility RADEON HD 4670 1GB ll 256GB SSD Samsung PM800 with TRIM ll Intel WiFi Link 6300 802.11AGN ll Creative X-Fi MB ll 9-cell Battery ll 130W + 90W AC Adapter ll CZ Keyboard ll Obsidian Black High Gloss Finish with Leather} + Logitech VX Nano + Ultimate Ears triple.fi 10 Pro

  13. #38

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    Milý pane,

    já vlastně už ani nevím proč se nás ptáš na nákup - 9z10 jsme ti řekli, že bychom do toho nešli, důvodů bylo mnoho.

    Přesto všechno nám stále vracíš argumenty že vlastně snad nemáme pravdu.
    Tak co vlastně po nás chceš ?

    KUP SI JEJ - Běž a udělej to. Stejně si o tom přesvědčenej a nikdo z nás tě nepřesvědčil... Na co tedy naše rady ? k ničemu...

    Užij si ten skvělý a báječný nákup a přístě nás prosím nezatěžuj zbytečnými dotazy :/ Díky.
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  14. #39
    Senior Member Avatar uživatele bukva
    Založen
    23.02.2003
    Bydliště
    Brno / Mladá Boleslav
    Věk
    38
    Příspěvky
    792
    Vliv
    281

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    Citace Původně odeslal Atreides Zobrazit příspěvek
    9z10 jsme ti řekli, že bychom do toho nešli, důvodů bylo mnoho.
    Ze zkušeností také víme, že 90% návštěvníků tohoto fóra trpí paranoiou (což samozřejmě neznamená, že po vás nejdou)

    A jestli jim HeadHunter nevěří, tak ať si do Brna na prodejnu přijede a notebook převezme.
    Myšlení zkresluje realitu.

  15. #40
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    321

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    To nechce, stálo by jej to o 6000Kč víc

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  16. #41
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    43
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    345

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    Citace Původně odeslal PetrT Zobrazit příspěvek
    To nechce, stálo by jej to o 6000Kč víc
    To už je detail, hlavně že bukva chytře poradil
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  17. #42
    Senior Member Avatar uživatele bukva
    Založen
    23.02.2003
    Bydliště
    Brno / Mladá Boleslav
    Věk
    38
    Příspěvky
    792
    Vliv
    281

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    Podle toho co pise v aukci:

    VEŠKERÉ ZBOŽÍ JE K PROHLÉDNUTÍ A VYZVEDNUTÍ POUZE NA CENTRÁLE SPOLEČNOSTI NA ULICI OTAKARA ŠEVČÍKA 83 V BRNĚ. V OSTATNÍCH PŘÍPADECH DORUČENÍ NA DOBÍRKU PŘES PPL
    Tak buď jsem tu debil já, nebo někdo jiný ...
    Naposledy upravil bukva; 16.10.2009 v 20:40.
    Myšlení zkresluje realitu.

  18. #43
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    43
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    345

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    Citace Původně odeslal HeadHunter
    Notebook lze koupit i primo v shopu gigacomputer, ten samy kus (tvrdi prodavac), ale o 6000 dráž, s jedinou výhodou - o rok delší záruka...a to mi za to nestojí...
    ... a možná proto taky dost lidem přidje, že "tu něco smrdí" Pokud ti někdo dá slevu 6 litrů za to, že si to nekoupíš přímo na shopu, ale objednáš přes aukro (a přitom si to tam můžeš vyzvednout), tak je to trochu zvláštní, ne?

    Pokud je pravda to, co tu HeadHunter psal, tak to vypadá, že:

    - koupíte si to přímo v shopu a odvezete (čili transakce bude uzavřená přes shop), tak platí, že výsledná cena = VÝHODNÁ CENA + 6000 Kč

    - koupíte si to přes Aukro (a pak si to klidně můžete vyzvednout i na shopu), pak platí, že výsledná cena = VÝHODNÁ CENA

    Headhunter chce těch 6000 ušetřit, čili si to chce koupit přes Aukro... Předpokládám, že na shopu pak bude mít k vyzvednutí "připravený balíček"... A to, jestli je to levačka, případně jaká jsou rizika spojená s tím, že se transakce neuzavře přes kamenný obhod, ale přes Aukro, a také to, proč asi ti někdo dá 6 klacků slevu jen proto, že uzavřeš obchod přes Aukro a ne přes kamenný shop, to je asi tak to, co se tu +/- řeší... Chápem?
    Naposledy upravil D_a_v_i_d; 16.10.2009 v 20:59.
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  19. #44

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    Osobne taky nechapu, v cem je problem a proc se to tu furt resi. Pokud si zakladatel threadu overil, ze ten onen konkretni kus je v zaruce (a to v zaruce pres serial number = servisu je tim padem sumak, zda mu jej preda k oprave firma Gigacomputer, Pepa Novak nickem Gigacomputer z Aukra nebo novy majitel HeadHunter), prohledl si jej a vse "sedi", tak je to treba jen o tom, ze z Aukra je to nejaky levnejsi odkup nekoho ze Gigacomputeru, ci jakasi forma prodeje, kterou nemuseji standartne danit atd. atd.
    Pokud ti jde jen o zaruku a mas tedy bezpecne zjisteno, ze ti ji uznaj na zaklade serioveho cisla a nic jineho nebudou pozadovat, nevim, v cem je problem. Pro mne zadny - usetril jsem 6 klacku za peknej notas se zarukou.
    Zdali je notebook treba nejak "vnitrne" opravovany, ti muze byt celkem sumak (alespon mne jo), nebot to neni auto, takze se da vymenit v podstate vse, aniz bys to poznal ci to nejak narusilo jeho integritu, funkci ci vykon.
    Ja bych to takhle brutalne neresil - chces-li mit 95% jistotu noveho notebooku, kup si ho nekde v Sony centru, pokud chces usetrit, ale z nejakeho duvodu se bojis to resit pres Aukro, tak si ho kup v kamenne prodejne Gigacomuteru, pokud ti jde o cenu, kup si ho pres Aukro (osobne tam taky lecos nakupuju, ale rozhodne bych si tam nekoupil notebook za xy tisic, ktery bych pred koupi nevidel osobne, respektive bych ho rozhodne neplatil jinak, alespon dobirkou ci lepe osobkou, ale to je kazdeho vec a riziko - na Aukru je spoustu levaku, zbozi naprosto neodpovida popisu atd atd. )
    Naposledy upravil tiktak; 16.10.2009 v 23:33.
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  20. #45

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    Lokace: gigacomputer
    obsazení: zákazník a prodavač
    scéna2:
    zákazník "Dobrý den, tak jsem tady pro ten notebook! Dnes už jej nebudu hodinu testovat, ale opravdu jej koupím. Jsem dnes již zcela pevně rozhodnut."
    prodavač "Rád vás opět vidí, bohužel ale jdu na oběd se šéfem... "

    ... nechci slevu zadarmo, udělám pro ni cokoliv...
    Naposledy upravil Connor; 17.10.2009 v 00:35.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)... a v případě kritiky nezapomeňte napsat důvod, abych se mohl poučit a polepšit

  21. #46

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    Citace Původně odeslal Connor Zobrazit příspěvek
    Lokace: gigacomputer
    obsazení: zákazník a prodavač
    scéna2:
    zákazník "Dobrý den, tak jsem tady pro ten notebook! Dnes už jej nebudu hodinu testovat, ale opravdu jej koupím. Jsem dnes již zcela pevně rozhodnut."
    prodavač "Rád vás opět vidí, bohužel ale jdu na oběd se šéfem... "

    ... nechci slevu zadarmo, udělám pro ni cokoliv...
    No tohle?!? (teda mam uz trochu popito, ale stejne nejak nechapu)

    Jen abych to dovysvetlil: puvodni plan byl ze kamarad ten notas zkontroluje a vyzvedne, nebot na to nechat si ho rovnou poslat nemam moral. Nasledne kamos napsal ze je nemocny. Rozhodl jsem se ze tam zajedu sam. Prijel sem tam a rekl, ze jsem ten co ma ten notebook vyzvednout. Typek ho donesl. Rekl jsem ze mam instrukce dukladne ho zkontrolovat. Co bylo dale jsem napsal...

    Vyfotil jsem si seriova cisla (pro jistotu na krabici, na ntb i v biosu).
    Kdyz jsem mu rekl ze to je divne ze me najednou vyhodi, tak rekl ze maji tech kusu toho modelu vic, ze mi klidne proda jiny. Rekl sem ze ok, donesl krabici, ja zkontroloval ze jde o stejny typ a dal jsem mu kreditku. Na ni vsak nebyl dostatek penez, nicmene byl ochotny mi ho za tu lepsi cenu prodat a platit kreditkou!!!

    Nakonec jsem mu rekl ze ja si to na triko nevemu at to posle ppl-kem tomu co to koupil. Kazdopadne byl ochotny i za tu zvyhodnenou cenu me nechat hodinu a pul se v tom "hrabat" (ikdyz jsem mohl ten cas vyuzit samozrejme mnohem lip nez cekat nez se nakopiruji wokna a aplikace - moje chyba, necekal jsem ze by to mohlo trvat tak dlouho a hlavne stale nevim zda je to normalni) - tedy zadny predzabaleny balik. Rekl jsem si tedy ze si zjistim vsechna sva prava pro pripad ze by poslal napr. neco uplne jineho (nevim treba jak moc je to prukazne kdyby mi poslali treba cihlu Prave proto uvazuju ze si predani natocim kamerou. O zaruku se ani moc nebojim, nebot pokud poslou to co maji, tak podle sony ma ten notas zaruku do 25.09.2011 (coz nevim jestli treba sony dava na repasy znovu zaruku 2 roky. Jinak by to celkem sedelo k tomu ze ma byt ten ntb novy...) a predpokladam ze ji lze uplatnit primo u Sony bez JAKEKOLI vazby na prodejce (nebo budou chtit videt u sony fakturu od prodejce?)

    Jinak myslim si ze tech -6000 je tam proto ze ho pak nemusi mit v ucetnictvi a taky mi muzou dat pouze 1 rocni zaruku (coz uz me tolik nezajima, s reklamaci me stejne muzou poslat nekam, to bych se radeji obratil primo na Sony). ALE nejsem podnikatel, takze tomuhle nerozumim. Zajimalo by mne, v cem je to pro ne vyhodne...

    2Atreides: nejsem rozhodnuty ntb koupit, ale taky se nerozhodnu podle subjektivnich dojmu typu: "ja bych do toho nesel". Chtel jsem ziskat co nejvice informaci z oblasti ve kterych se prilis nevyznam. Byt mohly me prispevky pusobit tak jakoze sem rozhodnuty, tak vez ze slouzily pouze k tomu abych se dopracoval k nejakemu rozumnemu rozhodnutí a postupu.

    BTW: nevim jestli to cele neni trochu moc paranoia, protoze mi prijde ze gigacomputer nebude mit zapotrebi prodat jeden pochybny notebook na aukru (sef spolecnosti o prodejich na aukru vi, volal jsem mu, tedy to patrne neni akce jednoho zamestnance). Prece by si na kazdy takovy notebook museli registrovat novy ucet na aukru (protoze ten aktualni by byl po takove smrsti co by nasledovala neverohodny). A to ten co tam ted je je snad 3 roky stary. To by ho snad radeji prodali na nejakem "anonymnim" bazaru ne?!?! A ta jejich hodnoceni asi taky nebudou vsechna falesna...

    Kdyz nad tim tak premyslim, mozna bylo nejlepsi koupit ho na miste a zkontrolovat si akorat fakturu a zarucak ze sedi seriove cislo apod. Akorat tehdy jsem nevedel ze je moznost zaruku uplatnit primo u Sony a taky me tim ze najednou "otocil" natolik znervoznel, ze jsem si rekl ze si napred vyzjistim co nejvic informaci.
    Workstation: Intel Core i5-2500K @ 4,5 GHz + Thermalright Silver Arrow ll Asus P8P67 Deluxe ll Asus ENGTX560 Ti DCII/2DI/1GD5 + Thermalright Shaman ll Corsair 8GB 1600MHz CL9 Vengeance XMP Low profile ll 2*2TB Samsung HD204UI F4 (RAID 0) + 2*Xilence HD Cooler CL ll RaidSonic IB-266StUSD-B + 320GB 2.5" WD3200BEVT ll Samsung SH-S183A ll Asus Xonar DX + Logitech Z-5500 ll 24" S-PVA NEC MultiSync 2470WNX ll Corsair HX520 ll Lian Li PC-7FN ll Logitech G700 ll Logitech Illuminated Keyboard ll Canon PiXMA IP4000 + HP LaserJet 1022n ll Razer eXactMat + eXactRest

    Laptop: Dell Studio XPS 1647 {Intel Core i7-620M ll 8GB DDR3 1333MHz ll 16.0" FullHD RGB-LED ll ATI Mobility RADEON HD 4670 1GB ll 256GB SSD Samsung PM800 with TRIM ll Intel WiFi Link 6300 802.11AGN ll Creative X-Fi MB ll 9-cell Battery ll 130W + 90W AC Adapter ll CZ Keyboard ll Obsidian Black High Gloss Finish with Leather} + Logitech VX Nano + Ultimate Ears triple.fi 10 Pro

  22. #47

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    Ja teda nevim, ale pokud se v tom notebooku nekdo "vrtal", a treba je tam jiny disk nez origos, nebo jina ramka, (nebo je postaven ze tri sony notebooku..) tak to asi zaruka od Sony je nanic, neboli ji (v pripade zavady) nemusi uznat.

    Selskym rozumem, kdybych prodaval bezvadny "novy" notebook, nebudu mit zadny duvod ho nabizet o 6000,- Kc mene nez ve svem krame. Pokud moje nakupni cena je opravdu mnohem nizsi, rovnou budu o 6K prodavat vsechny, aby se to rychle tocilo..
    i3-2100,4GB DDR3,WD 500GB GP, WD 1 TB GP, inno3d 8800GT, Lenovo L220x

  23. #48

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    Ano toho se taky obavam... Jeste zkusim kontaktovat sony, zda jsou schopni udelat kontrolu zda je ten notebook netknuty a tedy se na nej vztahuje jejich zaruka...
    Workstation: Intel Core i5-2500K @ 4,5 GHz + Thermalright Silver Arrow ll Asus P8P67 Deluxe ll Asus ENGTX560 Ti DCII/2DI/1GD5 + Thermalright Shaman ll Corsair 8GB 1600MHz CL9 Vengeance XMP Low profile ll 2*2TB Samsung HD204UI F4 (RAID 0) + 2*Xilence HD Cooler CL ll RaidSonic IB-266StUSD-B + 320GB 2.5" WD3200BEVT ll Samsung SH-S183A ll Asus Xonar DX + Logitech Z-5500 ll 24" S-PVA NEC MultiSync 2470WNX ll Corsair HX520 ll Lian Li PC-7FN ll Logitech G700 ll Logitech Illuminated Keyboard ll Canon PiXMA IP4000 + HP LaserJet 1022n ll Razer eXactMat + eXactRest

    Laptop: Dell Studio XPS 1647 {Intel Core i7-620M ll 8GB DDR3 1333MHz ll 16.0" FullHD RGB-LED ll ATI Mobility RADEON HD 4670 1GB ll 256GB SSD Samsung PM800 with TRIM ll Intel WiFi Link 6300 802.11AGN ll Creative X-Fi MB ll 9-cell Battery ll 130W + 90W AC Adapter ll CZ Keyboard ll Obsidian Black High Gloss Finish with Leather} + Logitech VX Nano + Ultimate Ears triple.fi 10 Pro

  24. #49

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    Mě situace připadá docela jasná. Notebook je nový a ok a jediná "levá" která v tom je a z nějakého důvodu nutí prodávat přes aukro (že by prostá touha obchodníka hlavně prodat), je v tom, že notebook je za šedého dovozu, tj. nepochází ze standardní české distribuční sítě ale někdo ho sem dovalil z Holandska...
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)... a v případě kritiky nezapomeňte napsat důvod, abych se mohl poučit a polepšit

  25. #50

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    Jenze oni ty dovozove kusy prodavaji normalne...napadlo me jeste ze to muze byt kradeny kus ze skladu, to by pak asi nemelo byt nikde v ucetnictvi...

    BTW repasovani dela primo vyrobce ne? Na to by se mela zaruka vztahovat... zakladni deska tam patrne bude originalni (seriove cislo v biosu sedi s tim na notebooku, ikdyz to asi neni problem toho svaba vymenit ne?)

    Jeste sem nasel toto: http://www.pravoit.cz/article/e-aukc...-kupni-smlouvy
    Workstation: Intel Core i5-2500K @ 4,5 GHz + Thermalright Silver Arrow ll Asus P8P67 Deluxe ll Asus ENGTX560 Ti DCII/2DI/1GD5 + Thermalright Shaman ll Corsair 8GB 1600MHz CL9 Vengeance XMP Low profile ll 2*2TB Samsung HD204UI F4 (RAID 0) + 2*Xilence HD Cooler CL ll RaidSonic IB-266StUSD-B + 320GB 2.5" WD3200BEVT ll Samsung SH-S183A ll Asus Xonar DX + Logitech Z-5500 ll 24" S-PVA NEC MultiSync 2470WNX ll Corsair HX520 ll Lian Li PC-7FN ll Logitech G700 ll Logitech Illuminated Keyboard ll Canon PiXMA IP4000 + HP LaserJet 1022n ll Razer eXactMat + eXactRest

    Laptop: Dell Studio XPS 1647 {Intel Core i7-620M ll 8GB DDR3 1333MHz ll 16.0" FullHD RGB-LED ll ATI Mobility RADEON HD 4670 1GB ll 256GB SSD Samsung PM800 with TRIM ll Intel WiFi Link 6300 802.11AGN ll Creative X-Fi MB ll 9-cell Battery ll 130W + 90W AC Adapter ll CZ Keyboard ll Obsidian Black High Gloss Finish with Leather} + Logitech VX Nano + Ultimate Ears triple.fi 10 Pro

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Nákup notebooku
    Založil Juliane v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 13
    Poslední příspěvek: 14.11.2006, 21:08

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •