Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Výsledky 26 až 36 z 36

Téma: Stavba webserveru - vyber distra a featury?

  1. #26

    Standardní Re: Stavba webserveru - vyber distra a featury?

    Aha, jeden proces - tak ten to spolehlive sestreli, to je pravda
    Kdyz ale tech indianu je nekolik desitek, tak uz to takova prdel neni - navic moje zkusenost rika, ze na webserveru to obvykle z nejakyho webu zacne pretezovat mysqld, takze OOM killer prvni sejme mysql
    Jinak mne se tohle povedlo, kdyz jsem migroval server, kde se po prevodu musely syncnout schranky imapsyncem - kdyz prisla z nagiosu prvni zprava o vysokym loadu (40), tak po prihlaseni uz tam bylo 90 a zbejvalo zhruba 30-60 vterin, nez ssh prestalo odpovidat
    Na jiny masine (to byl tusim 2xdualcore) jsem diky indianum videl load 400, prihlaseni trvalo ... no dlouho
    Jsou to sice vyjimky, ale proste se obcas takovy pripad stane a je vhodne mit monitoring max. po 5 minutach a vetsi swap (samozrejme cim vic RAM, tim lip pro samotny beh systemu - zvlast kdyz dneska jsou RAM moduly levnejsi nez rohliky)
    Loading signature [ FAILED ]

  2. #27

    Standardní Re: Stavba webserveru - vyber distra a featury?

    Apache ma nastavenie "MaxClients", ktorym sa zabrani pretazeniu servera mnozstvom requestov naraz.

    Velky swap na web serveri viac skodi ako pomaha. Swap sa rozumne vyuzije vtedy a len vtedy, ked sa do neho ukladaju nepouzivane data - tzn. je spusteny nejaky proces, ktory ma v pamati vela dat, ale nic s nimi nerobi.

    Dalej niektore dementne programy (poznam len jeden - PostgreSQL) alokuju pamat ako sproste a robia si vlastnu cache (napriek tomu, ze to robi aj jadro) - tam vraj pomaha vypnut overcommit.
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

  3. #28

    Standardní Re: Stavba webserveru - vyber distra a featury?

    Citace Původně odeslal Petrik Zobrazit příspěvek
    FS: na reiserFS pozor, predevsim v novych jadrech uz nemusi fungovat uplne dobre, protoze se uz o nej stara snad jen jeden kernel hacker a obavam ze, ze jiz neni tak dobre testovan, jako napr. ext3/4. Pokud jej clovek vylozene nepotrebuje (velke mnozstvi malych souboru, napr. 60tis v jednom adresari a pod), radeji nepouzivat, do budoucna to bude jen horsi. Doporucuji ext3, v novych jadrech se uz vykonove dotahuje na reisera a navic pujde upgradovat na ext4, az jej shledas dostatecne stabilnim (takze treba v jadre 2.6.32 nebo tak neco). Dale je velmi stabilni, pouzivam ho velmi dlouho na mnoha serverch a na rozdil od xfs, ktere jsem testoval, jsem nikdy neprisel ani o jeden soubor (u XFS klasicke zkraceni souboru na 0 byte po trvdem resetu). Navic ext4 je rychlejsi skoro ve vsem nez XFS a je to budocnost (pracuje na nem nejvice vyvojaru). Dale na ext2/3 existuji recovery SW, coz u ostatnich FS muze byt problem.
    reiserfs 3.6 je v mainline kernelu uz skoro dekadu a za poslednich par let jsem s nim nemel zadny problem (az na drobne stale sockety v nekterych kernelech). Hans pracoval jen na ctvrte generaci, o trojkovou radu se staraji kernel maintaineri. Neda se rici, ktery fs je v lepsim stavu, i XFS melo nedavno drobne problemy.
    Zrovna vcera jsem resil ztratu dat na ext4, nekolik poskozenych souboru (a zrovna glibc, nss) behem bezne prace s kancelarskymi aplikacemi (porad nevim, co se stalo, kernel 2.6.29 stable). Rozhodne bych mu dal jeste par let, zatim neni tak vyzraly, jako zmineny reiserfs nebo xfs. Pravda, s ext3 bude asi nejmin problemu, diky tomu, jak je ten fs jednoduchy, ale vykonnostne je to slabe kvuli interni strukture.

    Obecne v poslednich kernelech sel vykon I/O subsystemu rapidne dolu a nikdo se tim moc nezabyva.

    Citace Původně odeslal Petrik Zobrazit příspěvek
    sorry ale system kterej se pri banalnim update rozbije do te podoby, ze ani nenastartujou zakladni sluzby, podle meho nazoru neni uplne nejvhodnejsi na server. ...
    To je jen o vlastni neschopnosti, ja mam gentoo jako primarni system od leta 2003 a vzdycky jsem si za problemy mohl sam.
    Jestli chces videt rozbity Debian, prijd se nekdy podivat (tim nechcu rict, ze je spatny, mam jej na nekolika produkcnich serverech, ale rozhodne to neni zadna spasa).

    Citace Původně odeslal Smitka Zobrazit příspěvek
    S centosem nikdo zkusenosti nemate? Ja bych do nej rad sel, protoze jsem zvyklej na fedoru 5.
    Jestli jsi byl zvykly na FC5, budes v Centosu jako doma, protoze RHEL5/Centos5 vychazi z FC6. A z F12 bude pak RHEL6/Centos6. Co se tyce stability (konzervativnosti), je na tom jeste lepe nez Debian stable, kvuli dlouhemu release cyklu.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  4. #29

    Standardní Re: Stavba webserveru - vyber distra a featury?

    Tak pristi tejden bych to mel postavit.

    Vybral jsem tedy Centos5.3 po zkusenostech z virtualu, opravdu je to dost podobne FC5.

    Na maily volim postfix+dovecot (s mysql), jeste si musim trosku pohrat s db dotazama, aby to bylo trosku komplexnejsi. Maily v maildiru.

    FS velmi pravdepodobne dam ext3, sice tim uberu trochu vykon, ale nebude to zadnej mamuti server, tak to vadit nebude.

    Server samotny bude mit ze zacatku 3G ram, dalsi dodam behem mesice (dosly). Dnes jsem do nej objednal 2*250G disky Seagate ES2.

    V serverovne budu mit zarizeny 2 nezavisle vetve napajeni (na jedne zaloha), tak doufam, ze to pobezi bez problemu

  5. #30
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Stavba webserveru - vyber distra a featury?

    ad ext4, o ztratach dat se vi, dochazi k nim pri aktualizaci/prepisu souboru a dle vyjadreni vyvojaru je to chyba aplikaci, ktery nedelaj co by mely (tusim jde o nejaky commit aby se ulozila cache). Ext3 tohle "resi" za vyvojare a proto je taky pomalejsi (protoze to dela vzdy, i kdyz netreba). Tusim se resila "naprava" ala ext3, ale bylo zamitnuto, protoze se vykon vratil temer na uroven ext3, mozna je na to nejaka konfiguracni volba.

    Takze na serverovy nasazeni to rozhodne zraly neni.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  6. #31

    Standardní Re: Stavba webserveru - vyber distra a featury?

    Citace Původně odeslal Jezevec Zobrazit příspěvek
    ad ext4, o ztratach dat se vi, dochazi k nim pri aktualizaci/prepisu souboru a dle vyjadreni vyvojaru je to chyba aplikaci, ktery nedelaj co by mely (tusim jde o nejaky commit aby se ulozila cache). Ext3 tohle "resi" za vyvojare a proto je taky pomalejsi (protoze to dela vzdy, i kdyz netreba). Tusim se resila "naprava" ala ext3, ale bylo zamitnuto, protoze se vykon vratil temer na uroven ext3, mozna je na to nejaka konfiguracni volba.
    Tohle je klasicky pripad fsync a protoze su zrovna v tymu, kde jsme nedavno vsechno (Gnome) upravovali na pouziti fsync (ci bezpecnejsi varianty write-temp&replace), muzu tento problem predem vyloucit. Navic se korupce stala na souborech otevrenych jen pro cteni (otevrene filedescriptory ld/aplikaci na pouzivane knihovny), kde ani XFS nema problem s truncate pri recovery zurnalu.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  7. #32

    Standardní Re: Stavba webserveru - vyber distra a featury?

    Tyhle korupce kazdeho jenom otravuji
    Loading signature [ FAILED ]

  8. #33

    Standardní Re: Stavba webserveru - vyber distra a featury?

    Citace Původně odeslal admix Zobrazit příspěvek
    Tyhle korupce kazdeho jenom otravuji
    taky by moh jednou nekdo napsat neuplatnej filesystem ... uplne bez korupce
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  9. #34
    Senior Member Avatar uživatele svaca
    Založen
    21.02.2003
    Bydliště
    Praha Řepy/Horní Počaply
    Věk
    47
    Příspěvky
    2 748
    Vliv
    293

    Standardní Re: Stavba webserveru - vyber distra a featury?

    Citace Původně odeslal Rainbow Zobrazit příspěvek
    Apache ma nastavenie "MaxClients", ktorym sa zabrani pretazeniu servera mnozstvom requestov naraz.

    Velky swap na web serveri viac skodi ako pomaha. Swap sa rozumne vyuzije vtedy a len vtedy, ked sa do neho ukladaju nepouzivane data - tzn. je spusteny nejaky proces, ktory ma v pamati vela dat, ale nic s nimi nerobi.

    Dalej niektore dementne programy (poznam len jeden - PostgreSQL) alokuju pamat ako sproste a robia si vlastnu cache (napriek tomu, ze to robi aj jadro) - tam vraj pomaha vypnut overcommit.

    Tohle pomuze hodne, dale pri velky zatezi je dobre tweakovat apache spolecne s PHP ...

    MICMENE nahrazeni apache pomoci lighttpd resi prakticky VESKERE vykonnostni a zraci problemy ... No more RAM eating ... Filesystem pouzivam reiser a XFS .. testoval jsem JFS s nekolika miliony souboru a je dobry v tom ze nezere CPU ale vykon je takovy sporadicky ..

    Gentoo je bastl a na server nepatri. Pouzivam vyhradne Slackware a jeden Debian ..
    Gentoo dela v zasade dve veci:

    1. kopiluje
    2. maskuje
    Atari Falcon030,Phantom accelerator,CT63@MC68060@75Mhz,256 MB TT-RAM,14MB STRAM,SCSI HDD,50kHz sound,LAN,VGA 16bit,FreeMiNT+N.AES2.0
    Atari 1040 STe - game machine :-)
    Atari 800XE - game machine also :-)
    MacBook Pro Unibody v5,3 2.66GHz, 8GB DDR3, 9600MGT, Snow Leopard
    PlayStation 3 40GB + XFPS RATE UP adapter

  10. #35
    Senior Member Avatar uživatele svaca
    Založen
    21.02.2003
    Bydliště
    Praha Řepy/Horní Počaply
    Věk
    47
    Příspěvky
    2 748
    Vliv
    293

    Standardní Re: Stavba webserveru - vyber distra a featury?

    Citace Původně odeslal Smitka Zobrazit příspěvek
    Tak pristi tejden bych to mel postavit.

    Vybral jsem tedy Centos5.3 po zkusenostech z virtualu, opravdu je to dost podobne FC5.

    Na maily volim postfix+dovecot (s mysql), jeste si musim trosku pohrat s db dotazama, aby to bylo trosku komplexnejsi. Maily v maildiru.

    FS velmi pravdepodobne dam ext3, sice tim uberu trochu vykon, ale nebude to zadnej mamuti server, tak to vadit nebude.

    Server samotny bude mit ze zacatku 3G ram, dalsi dodam behem mesice (dosly). Dnes jsem do nej objednal 2*250G disky Seagate ES2.

    V serverovne budu mit zarizeny 2 nezavisle vetve napajeni (na jedne zaloha), tak doufam, ze to pobezi bez problemu
    Pobezi to super, ke kombinaci postfix a dovecot doporucuju webmail (groupware) Groupoffice - je super . Delame GO ceskou podporu, ma intefrovanyho postfixadmina a je zdarma Maily v maildir jsou hlavne dobre kvuli zalohovani ...
    Atari Falcon030,Phantom accelerator,CT63@MC68060@75Mhz,256 MB TT-RAM,14MB STRAM,SCSI HDD,50kHz sound,LAN,VGA 16bit,FreeMiNT+N.AES2.0
    Atari 1040 STe - game machine :-)
    Atari 800XE - game machine also :-)
    MacBook Pro Unibody v5,3 2.66GHz, 8GB DDR3, 9600MGT, Snow Leopard
    PlayStation 3 40GB + XFPS RATE UP adapter

  11. #36

    Standardní Re: Stavba webserveru - vyber distra a featury?

    Citace Původně odeslal svaca Zobrazit příspěvek
    Pobezi to super, ke kombinaci postfix a dovecot doporucuju webmail (groupware) Groupoffice - je super . Delame GO ceskou podporu, ma intefrovanyho postfixadmina a je zdarma Maily v maildir jsou hlavne dobre kvuli zalohovani ...
    To nevypada spatne, urcite to aspon vyzkousim, vetsinou nasazuju roundcube, ale tohle se zda o dost komplexnejsi

    Tenhle tyden jsem dokoncil testovani na stroji, kde to pobezi a byl jsem vcelku spokojeny. Pred nasazenim to jeste jednou budu testovat, tak tam schvalne GO zkusim. Ted budu mit 14 dni utek z civilizace na chatu, ale az se vratim, tak se do toho pustim.

    Jeste mi nasadil znamej brouka do hlavy, kdyz mi rekl, ze na velkejch serverech postfix a dalsi neberou konfiguraci z DB, ale z konfiguracnich souboru s tim, ze veskera administrace probiha v DB a z ni se potom konfiguraky generuji. Ze kdyz tak nahodou padne DB stroj, tak to sebou nevezme dalsi veci a taky se to lip pouziva v clusteru. Prislo mi to jako dobry napad, tak to asi taky tak udelam.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Vyber distra
    Založil Dr Meduza v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 07.08.2005, 20:29

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •