Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Výsledky 26 až 42 z 42

Téma: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

  1. #26

    Post Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Citace Původně odeslal mejla Zobrazit příspěvek
    Tak abych Vám to tu trošku pokazil, já mám zrovna to HP, a nemůžu si na nic stěžovat. Přecházel sem z IBM 21" CRT. Přiznám se zároveň, že to Lenovo jsem v akci neviděl. U toho HP rozhodně nemám problém s koukám ze stran, podsvícení je taky v klidu, tudíž špatný podsvícení po stranách ani v rozích nepozoruji. Já jen, aby si to rozhodování neměl tak jednoduchý
    No tak to ti děkuju. Jen počkej, teď si to schytáš....
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)... a v případě kritiky nezapomeňte napsat důvod, abych se mohl poučit a polepšit

  2. #27

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Citace Původně odeslal Connor Zobrazit příspěvek
    No tak to ti děkuju. Jen počkej, teď si to schytáš....
    Já jsem taky přecházel z CRT na TNko a byl jsem vesměs spokojen, až na tu černou, ale pak uvidíš MVA nebo S-PVA a už nikdy nechceš TN vidět.
    ASUS Rampage II GENE + Intel i7-920 @ 3.8 GHz + Noctua NH-U12P SE1366
    6GB RAM OCZ Intel Extreme XMP 1600MHz / Gainward Geforce GTX470 SLI
    1x30GB SSD OCZ Vertex Turbo (system) / 2x30GB SSD OCZ Vertex RAID 0 (games)
    23.6" Acer GD245HQBID + 3D Vision / PSU Nexus RX-8500 850W / Asus OC STATION

  3. #28

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    osobne mam od HP 2408h 24" a musim rict ze tu nekteri opravdu jen zvelicujou chyby TN technologie... ty chyby sou pravdivy ale opravdu nechapu komentare typu "ze vsech TN se mi chce blit" etc. dost mi to pripomina hospodsky komentare kde miss #8 je super a miss #9 je na pobliti a az by dotycnumu nekdo uprimne ohodnotil jeho "missku" co ma doma pak by se mu mozna rozsvitilo a uz by ty chyby tak nezvelicoval... ale k veci...

    ja sem s tim HPckem naprosto spokojenej a i kdyz me zdejsi povznaseni toho lenova uz trochu navrtaly a pemejslel sem ze bych je taky prohodil tak po zvazeni vsech pro a proti stejne zustanu u toho TNka ale to hlavne kvuli tomu co natom LCD provuzuju a to sou prevazne hry + filmy a fotky upravuju tak mozna jednou za rok i kdyz mozna ani to ne...

    uhly u tech TN sou o dost horsi o tom zadna ale v pripade ze je dobre poresenej nahled
    tak se ta vada prakticky minimalizuje... ono je to dost dulezity a nekteri lidi kteri sou zvykly cumet na 17" z 30cm a pak po prechodu na 22-24" na ten monitor civijou z podobny vzdalenosti (malej stul, zvyk aj. )tak je to jen jejich chyba... ja mam obrovskej stul a na tu 24" cumim z 1m+ vzdalenosti a cca 2,5m kdyz se divam z poslete, jedinej prusvih je divani z boku.. pokud nemas moznost se na LCD divat furt primo tak pak asi radsi od TN ruce pryc...

    barvy... videl sem uz hodne TN panelu a musim rict ze to HP ma proste dost navrch, mozna je to jen klam diky brightview + 3000:1 ale co funguje to a bravy sou proste zivejsi a i kdyz nedosahujou tak se aspon hodne blizijou S-PVA panelum... dulezity tu je jestli se budes prevazne divat na statickej obraz nebo na neco v pohybu protoze u statickyho pohledu (fotky) je celkem jasny ze tady ten nedostatek vyjde najevo mnohem vic nez napr u tech her kde se skoro nepozda rozdil...

    Full HD rozliseni u toho Lenova je dle myho obrovsky + aspon co se do budoucnosti tyce.. (nadruhou stranu i minus u her protoze zivit ve hrach fullHD vyzaduje mit furt high-end HW...) akorad 22" povazuju uz za mirne nevyhovujici plochou pro full HD rozliseni (moc malou) ale tohle je zas prevazne otazka nahledu... kdyz nekdo bude na mon. cumet z 50cm bude mu 22" fullHD vyhovovat a 24" se mu bude zdat moc hruba... a clovek co nato cumi z metru bude zase tvrdit opak.

    design ma to lenovo narovinu priserny(respektive nezajimavy,nudny...) jestli mi neco vzdycky nesedelo na drahejch spickovejch monitorech typu eizo byl to design. polovina lidi nad timhle mavne rukou a chapu to ale nektery i zajima jakej dojem ono zarizeni ktery bude v obyvaku vyvola ve vypnutym stavu nebo pri pohledu na zevnejsek... tady zase to hp jasne vede (aspon nekde ) ala zasvedcenej kamarad ti sice EIZO pochvali ale slecna na "navsteve" si bude myslet ze si kupujes techniku ze zastavarny

    vzhledem k tomu co chces na tom LCD delat a vzhledek k super cene ti sice taky radsi doporucim to lenovo ale chtel sem tu proste vyvratit nektery prehnane silny reci o TNkach...
    Naposledy upravil Khandar; 25.02.2008 v 11:39.

    Core 2 i7 920 @ 3800 MHz | Gigabyte X58 Extreme UD5 | Asus Ati 4870X2 2GB | 6GB DDR3 1333 Zeppelin | System HDD RAID0 2x64 SSD Kingston V+ Series + 5x Samsung F1 1TB as Storage| Tagan BZ-Series 800W modular | LCD 24" HP 2475W + Xbox 360




  4. #29

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Souhlasím s Khandarem, hodně důležité jaký úhel pohledu člověk má na LCD, nicméně s tím že se to hodně blíží SPVA panelu co se týče barev nesouhlasím, jakékoliv stínování, např. mlha nebo obloha, i ve filmech, tam to je vidět dost a vadilo mi to, prostě je vidět že to je 6bit.
    ASUS Rampage II GENE + Intel i7-920 @ 3.8 GHz + Noctua NH-U12P SE1366
    6GB RAM OCZ Intel Extreme XMP 1600MHz / Gainward Geforce GTX470 SLI
    1x30GB SSD OCZ Vertex Turbo (system) / 2x30GB SSD OCZ Vertex RAID 0 (games)
    23.6" Acer GD245HQBID + 3D Vision / PSU Nexus RX-8500 850W / Asus OC STATION

  5. #30
    Senior Member
    Založen
    28.12.2002
    Bydliště
    Zdiby-Praha vychod
    Věk
    52
    Příspěvky
    1 184
    Vliv
    281

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    K cemu je TNpanel(nedejboze na praci s fotkama) kdyz musis strnule vse sledovat z jedne pozice?Naklonis hlavu doprava,doleva barvy se meni.I kdyz sledujes obrazek kolmo a sedis v idealni poloze,zkus se pohledem vzdalovat od panelu.Sytost barev se meni.Uzasny ne? Celkove je odshora(myslim) dolu tmavsi,dole svetly.Cili zase nanic.Potrebujes sladit nekolik fotek najednou,ani si je nemuzes rozhodit po plose pac pokazde to vypada jinak.Pokud chces ukazat nejaky fotky vice lidem,to je u TN konec.Kazdej uvidi uplne neco jinyho.Stojici vidi jakousi vyblitou svetlost.A zaverem ani na filmy to neni,tim jak je nahore tmavsi,dole svetlejsi.Musis panel vselijak natacet.Plus 6bit,a prouzkovane prechody,nevim ten spravny vyraz.Dithering?Nevim.Proste me to vadi i u filmu.Hruza.Videl si nekdy kvalitni s-ips nebo CRT Trinitron?

    Ano.Me se chce ze vsech TN panelu blejt a rikam to narovinu.

    EDIT:
    Uz jsem se s vyberem LCD 2x spalil a ted se budu sakra dlouho rozhodovat

    EDIT2:
    Muj pohled berte jako extremni,pouzivam panel casto na retuse v PS a me tyto ''vady'' pekne serou.13let jsem koukal do profi zkalibrovanych Trinitronu a 2 roky ted na MAC s-ips panel.Proto me i Lenovo zklamal.
    Naposledy upravil nex; 25.02.2008 v 13:17. Důvod: doplnek

  6. #31

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Citace Původně odeslal Khandar Zobrazit příspěvek
    design ma to lenovo narovinu priserny(respektive nezajimavy,nudny...) jestli mi neco vzdycky nesedelo na drahejch spickovejch monitorech typu eizo byl to design. polovina lidi nad timhle mavne rukou a chapu to ale nektery i zajima jakej dojem ono zarizeni ktery bude v obyvaku vyvola ve vypnutym stavu nebo pri pohledu na zevnejsek... tady zase to hp jasne vede (aspon nekde ) ala zasvedcenej kamarad ti sice EIZO pochvali ale slecna na "navsteve" si bude myslet ze si kupujes techniku ze zastavarny
    OT: já si u svýho eiza na design nestěžuju a slečna na "návštěvě" zevnějšek naopak chválila (p.s.: v reálu má ten panel jiný podstavec - kulatý - vidět je to např. zde)

    jinak se musím přidat k ostatním - TN je v pohodě jenom dokud nevidíš lepší technologii panelu. TN leda na hry a běžnou práci, ve všem ostatním to má nevýhody.

  7. #32

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Citace Původně odeslal nex Zobrazit příspěvek
    Muj pohled berte jako extremni,pouzivam panel casto na retuse v PS a me tyto ''vady'' pekne serou.13let jsem koukal do profi zkalibrovanych Trinitronu a 2 roky ted na MAC s-ips panel.Proto me i Lenovo zklamal.
    To si si nemal kupit panel za 10k ale za 30k a potom by si bol mozno spokojny
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  8. #33
    Senior Member
    Založen
    28.12.2002
    Bydliště
    Zdiby-Praha vychod
    Věk
    52
    Příspěvky
    1 184
    Vliv
    281

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Nojo mno ale porad me prijde o 3k drazsi(a o 2''mensi) S2031W dost jinde(lepsi) nez Lenovo

  9. #34

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Tak preco si si ho nekupil preboha? a mimochodom 3k je v tejto cenovej kategorii 30%, to nie je malo - skoro rozdiel triedy.
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  10. #35
    Senior Member
    Založen
    28.12.2002
    Bydliště
    Zdiby-Praha vychod
    Věk
    52
    Příspěvky
    1 184
    Vliv
    281

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Protoze jsem debil konec OT..

  11. #36

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Citace Původně odeslal nex Zobrazit příspěvek
    Nojo mno ale porad me prijde o 3k drazsi(a o 2''mensi) S2031W dost jinde(lepsi) nez Lenovo
    To taky je ... Věc se má tak, že lidé, které zajímají především barvy, pre-press a koukají do toho od rána do večera by se měli poohlížet primárně po IPS panelech (konkrétně typicky SA-SFT L997 a 2190UXi jsou těmhle požadavkům v ještě "jakž-takž" únosné cenové hladině nejblíž), případně po MVA a až pak po PVA, TN samozřejmě zcela vynechat. Praxe je jako obvykle "trochu" jiná a znám dost lidí, kteří léta pěli ódy na CRT Barca a po přechodu na víceméně consumer VA panely si záhy zvykli a některé mínusy (typicky právě v barvách) položili na oltář obecných plusů LCD (např. geometrie a spol.) a taky s tím v klidu žijí ... (nakonec mně se žilo se svým prvním TNkovým panelem také lépe než s 21" semi-profi CRT Nokií ...)

    btw: design je věc subjektivní a proti tomu nic. Mně připadá zvláštní, že dokud jsem (monitorovým "analfabetům") ukazoval fotky na starším S-IPSu, tak byli z toho panelu vedle a od doby přechodu na MVA se nad obrazem (objektivně kvalitnějším) nepozastavil/neužasl fakt nikdo. To jen takový postřeh (kterému vůbec nerozumím).
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  12. #37
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    300

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Citace Původně odeslal jan555 Zobrazit příspěvek
    btw: design je věc subjektivní a proti tomu nic. Mně připadá zvláštní, že dokud jsem (monitorovým "analfabetům") ukazoval fotky na starším S-IPSu, tak byli z toho panelu vedle a od doby přechodu na MVA se nad obrazem (objektivně kvalitnějším) nepozastavil/neužasl fakt nikdo. To jen takový postřeh (kterému vůbec nerozumím).
    To může bejt čímkoliv, malinko jiná povrchová úprava obrazovky, jinej rozměr/barva/tvar rámečku a podstavce,... Ty jako profesionál se se soustředíš na určitý znaky toho monitoru, který jsou pro tebe důležitý, laik neví čeho by si měl všímat, takže může hodnotit podle úplně jiných věcí než ty. Problém je, že většinou z toho laika nevydoluješ, co se mu teda na tom tak líbí/nelíbí, protože si tím buď sám není jestej nebo to nedokáže popsat.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  13. #38

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    HP w2207 jsem už málem koupil, nemít divné dodací lhůty. Teď váhám, přestože jsem přečetl, co se dalo

    Všude vycházelo dobře a hlavně mě lákala lesklost, na notebooku jsem z obrazu po teoretických obavách nadšený. Jde mi spíše o líbivost než Photoshop přesnost. Ono taky při 3mpix rozlišení... Vůbec původně jsem rodičům chtěl koupit právě proto něco 4:3, jenže tam si neumím vybrat a navíc v práci mě Samsung 226bw přesvědčil, že i na internet a dokumenty je širokoúhlost fajn a rámeček okolo fotek se dá přežít. Filmy, hry neřeším.

    Ano, každý máme jiné oči, ale nabídne toto S-PVA IBM při prohlížení fotek lepší zážitek než lesklé HP? A zvládne Radeon 9600 vůbec tak vysoké rozlišení ve 2D? A ta čitelnost...

    Mohu srovnávat se Samsungem 226bw, který mi přijde navzdory TN bez problémů, HP k němu přidá díky lesklosti ještě takový ten "wow" efekt, říkal jsem si... Nebo máte jiný tip?

  14. #39

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    fotky rozhodne lepsie na Lenove, bez debat
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  15. #40

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Citace Původně odeslal MadCap Zobrazit příspěvek
    fotky rozhodne lepsie na Lenove, bez debat
    Díky za odpověď! Jenže to rozlišení, i mě osobně přijde 1680 x 1050 na 22´´tak akorát, co teprve starší rodiče Asi nákup odložím, třeba se objeví něco podobně kvalitního non Full HD.

  16. #41

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    120 dpi to isti
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  17. #42
    Senior Member Avatar uživatele bukva
    Založen
    23.02.2003
    Bydliště
    Brno / Mladá Boleslav
    Věk
    38
    Příspěvky
    792
    Vliv
    282

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Citace Původně odeslal rentier3650 Zobrazit příspěvek
    Asi nákup odložím, třeba se objeví něco podobně kvalitního non Full HD.
    http://lcd-monitory.alza.cz/lcd-disp...-bk-d85936.htm ?

    Ne beru zpět. To je TNko. To je mnoho českých e-shopů vadně papouškuje, že má 178/178.
    Naposledy upravil bukva; 25.03.2008 v 22:44.
    Myšlení zkresluje realitu.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Lenovo L220x 22" SPVA
    Založil Ssnake v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 528
    Poslední příspěvek: 16.01.2010, 22:34
  2. Reklamácia LCD SONY HS74P X-Black
    Založil GABO v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 16.11.2006, 13:14

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •