Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Výsledky 26 až 29 z 29

Téma: Pomozte nakonfigurovat domaci sit.. winxp 2x

  1. #26
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Hmm, kdyz trochu zahledas tu v sekci, tak zjistis, ze nakonfit wokna jako router je holy silensvi, natoz, kdyz chces mit prideleny dve IP. Kdyz se podivam na tu routovaci tabulku cos postnul, tak me jima hruza. Proste klasickej wokeni bordel. Podle me si jednoduse to wokeni "sdileni pripojeni k inetu" neporadi s druhou IP na tom venkovnim rozhrani. Mozna to de nejak zprovoznit, ale kazdopadne jedine z radky a to netusim jak.

    Takze pokud si to chces zjednodusit, nahod tam Kerio Winroute a bude po problemech. Samo ze zrus to wokeni sdileni.

    Edit: Ja mam winrouta takhle:

    inet---ip1 verejna ---- komp ---- ip2 verejna + ip2 privatni---- LAN

    Pro tu privatni a pakety prichazejici na ni to provadi NAT a pro tu vnitrni verejnou se to chova jako router. Mam to tak proto, ze na LANce je jeden komp na kterym jede VPN a potrebuje verejnou IP.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  2. #27
    Senior Member
    Založen
    22.07.2003
    Bydliště
    Ostrava - Homeless putující světem
    Příspěvky
    731
    Vliv
    263

    Standardní

    nebo Software 602 má taky free router s hodně funkcemi.

  3. #28
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 403
    Vliv
    285

    Standardní

    jezevec:
    no, ten screenshot ze serveru je blbej, koukat musis na ten rucni vypis ze serveru-cesty, rotuovani. ze to je bordel uz jsem slysel. zkusil jsem nahodit kerio winroute a jakmile jsem ho zapl a zapnul jsem NAT, tak vse jelo jak ma. maj windows nejakej NAT, nejaky hlubsi nastaveni sitovych pravidel, nebo neco podobneho? nebo mohlo by to byt lepsi u win2000pro, ktere taktez vlastnim.. nebo windows2003server, ktery bych pripadne snad nekde sehnal..?

    btw sekci jsem prochazel stranku po strance, ale zjistil jsem ze nemam tolik casu.. searchem jsem nevedel co konkretne hledat.

  4. #29
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Hledej treba prave winroute, winproxy ...

    Jinak wokna by sice ciste teoreticky snad meli prave neco jako NAT delat, ale co vim, tak pres to wokeni sdileni nefacha spousta veci ktery pres NAT jo.

    Co se tejce nejakych pravidel, tak to je snad jeste silenejsi nastavovat nez rozjet to sdileni. Nikdy sem to nedelal, ale melo by to jit nejak pres policy a prodobny ptakoviny. Ve winroutu mas moznost nahodit celkem dobrej FW - filtrovani podle zdroje/cile/portu. Pokud bys chtel delat nejaky QOS, tak asi na wokna radsi vubec zapomen, pokud je neznas jak svy boty. O nastavovani tohodle jsem jen slysel a asi bych to nikdy delat nechtel.

    BTW: V tomhle by se Pro a SVR verze asi nemeli nijak vyzname lisit. Ale jak rikam, co se tejce routovani a woken, tak do toho moc nedelam. Wokna na tohle jednoduse nejsou delany.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •