Stránka 2 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední
Výsledky 26 až 50 z 123

Téma: Český Telecom a jeho "nelidské FUP"

  1. #26
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    43
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    346

    Standardní Re: Český Telecom a jeho "nelidské FUP"

    Citace Původně odeslal Mirtex
    no ja nevim, na kabelovce 4Mbit mam FUP 30 (mel jsem 20 na 2Mbit) a nikdy jsem se na to nedostal.
    A to hraju online, sem tam na neco kouknu, stahnu CD, nejaky to vetsi demo.
    Heh, to mi povídej, já na svým 1M připojení nikdy nepřekročil 10GB limit, ze stejnýho důvodu.. Na dobrej film jdu radši do kina, a těch pár demíček mě měsičně fakt nepoloží , navíc víkendy trávím sice u PC, ale většinou u AutoCADu, takže internet se celkem fláká
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  2. #27

    Standardní Re: Český Telecom a jeho "nelidské FUP"

    Citace Původně odeslal D_a_v_i_d
    3M varianta / FUP 12 GB
    Asi radsi no comment
    EDIT : Jasně že každý svýho štěstí strůjce, ale já jen říkám, že 12GB je k 3M tarifu prostě výsměch... to je všechno... No a o tarifech 512/128 // 1GB už asi nebudem mluvit radši vůbec...
    nj, jasne, ale neni to tvrzeni snad pravda? obcas se na tv kouknout muzes, jen holt ne 24/7 ja mam treba doma 2Mb a nikdy jsem neprekrocil 10GB/m...
    nelibi se mi jen to, co pise Marty (kazdy chce vsechno zdarma), a proto priklad ze zivota:
    nakupuju 1Mbit garance za 4500 kc s dph. nekomu se to mozna bude zdat moc, ale kdo je aspon trochu soudny a zna podminky, tak vi ze to o moc levneji sehnat nejde (jsem z horni dolni). no a proc ty si myslis ze ja nekomu to co nakoupim za 4500 budu davat za ceny pod tisic korun. To proste nejde, musi byt nejake omezeni, FUP, agregace...proste neco. paklize se ti to nelibi, tak se promin, ale ja ti to sponzorovat nebudu. no a co myslis, je spousta lidi jako ty, ktery budou tvrdit ze sem svine a ze na tom nehorazne rejzuju, ale oni vi prd o pozadi cele veci. nemaji absolutne zadny nadhled, nevi kolik investuju do infrastruktury, kolik platim lidi, kolik platim jiny veci...atd atd atd. nechci nikoho urazit, ale myslim si, ze podobne to bude u vetsiny z nas s nadavanim na telecom. vubec nic nevime o pazadi veci, jen chceme vsechno co nejlevnejsi
    myslim si ze fup neni svinarna, je to jen nastroj, ktery ovsem az zas tak moc nikomu nevadi. jen ho kazdy bere jako prilezitost proc nadavat telecomu. vzdyt kdyby nam to tolik vadilo, tak jdeme ke konkurenci ne?

    takze neni to vysmech, je to jen tarif, ktery neni urcen pro tebe. ty potrebujes tarif drazsi, s vetsimi limity. paralelou muze byt kdyz budeme nadavat na male auta muzu nadavat ze fabie je auto nahovno, protoze je to male auto. a tim padem jsou lidi ze skodovky pekny parchanti, protoze to snad ani neni mozny, ze vyrobili male auto a jeste mi ho prodali. no co bys mi na tohle rekl. asi ze nejsem uplne normalni, kdyz jsem si koupil male auto, kdyz chci a potrebuji velke
    Athlon XP 1700+ B0 JIUHB @ 2600+ / ThermalTake Volcano 7+ / EPoX 8K9AI / KingStone 256MB PC2700 / MSI GeForce4 440MX-8xAGP / WD800JB / EIZO L568

  3. #28

    Standardní Re: Český Telecom a jeho "nelidské FUP"

    Citace Původně odeslal hodnocení, někdo
    Clovece, ty jsi uplne mimo. Nechtel bys neomezenej vyhrazenej 100Mb po optice za 500Kc mesicne? Probud se!!
    a proč ne ? kdybych bydlel o pár km dál tak mám 10Mbit bez omezení za 399kč...nechápu tě fakt ne....btw dík za super hodnocení...
    CPU C2D E8400 3GHz VGA Leadtek 8800GTS 512 RAM Kingston 2x 1024MB 1066MHz MainBoard Asus P53 X38 HDD Seagate 1TB 32MB Cache

  4. #29

    Standardní Re: Český Telecom a jeho "nelidské FUP"

    Citace Původně odeslal night_
    nj, jasne, ale neni to tvrzeni snad pravda? obcas se na tv kouknout muzes, jen holt ne 24/7 ja mam treba doma 2Mb a nikdy jsem neprekrocil 10GB/m...
    nelibi se mi jen to, co pise Marty (kazdy chce vsechno zdarma), a proto priklad ze zivota:
    nakupuju 1Mbit garance za 4500 kc s dph. nekomu se to mozna bude zdat moc, ale kdo je aspon trochu soudny a zna podminky, tak vi ze to o moc levneji sehnat nejde (jsem z horni dolni). no a proc ty si myslis ze ja nekomu to co nakoupim za 4500 budu davat za ceny pod tisic korun. To proste nejde, musi byt nejake omezeni, FUP, agregace...proste neco. paklize se ti to nelibi, tak se promin, ale ja ti to sponzorovat nebudu. no a co myslis, je spousta lidi jako ty, ktery budou tvrdit ze sem svine a ze na tom nehorazne rejzuju, ale oni vi prd o pozadi cele veci. nemaji absolutne zadny nadhled, nevi kolik investuju do infrastruktury, kolik platim lidi, kolik platim jiny veci...atd atd atd. nechci nikoho urazit, ale myslim si, ze podobne to bude u vetsiny z nas s nadavanim na telecom. vubec nic nevime o pazadi veci, jen chceme vsechno co nejlevnejsi
    myslim si ze fup neni svinarna, je to jen nastroj, ktery ovsem az zas tak moc nikomu nevadi. jen ho kazdy bere jako prilezitost proc nadavat telecomu. vzdyt kdyby nam to tolik vadilo, tak jdeme ke konkurenci ne?

    takze neni to vysmech, je to jen tarif, ktery neni urcen pro tebe. ty potrebujes tarif drazsi, s vetsimi limity. paralelou muze byt kdyz budeme nadavat na male auta muzu nadavat ze fabie je auto nahovno, protoze je to male auto. a tim padem jsou lidi ze skodovky pekny parchanti, protoze to snad ani neni mozny, ze vyrobili male auto a jeste mi ho prodali. no co bys mi na tohle rekl. asi ze nejsem uplne normalni, kdyz jsem si koupil male auto, kdyz chci a potrebuji velke
    Musis brat ze migrovat v malych vesnicich proste neni kam. nam sem ty vlny nepriplachti... Ano muzem migrovat na tarify kde je zpoplatnen pocet prenesenech dat. Tot vse. A telecom toho nalezite vyuziva. A jeste si musis uvedomit, ze telecom sluzbu nejak negarantuje - koupis si 3M a pojede ti to 512 a ty s tim nic nenadelas. Proto je ta cena trochu prepiskla.
    AthonXP Palomino 1500+@2000+ ; MSI KT3 Ultra2 ; 256 MB DDR RAM 333 cl2 ; LEADTEK GeForce IV Ti 4200 64 MB VIVO; Barraccuda 80GB; QUANTUM 12 GB DVD AoPen 1040 PRO; CD-RW Cyber drive 32/12/48; Sound Blaster 128 PCI

  5. #30

    Standardní Re: Český Telecom a jeho "nelidské FUP"

    Niektori z Vas si mylia pojmy s dojmami. FUP, agregacia, a datovy limit su tri rozne veci.
    Night to vysvetlil presne. Neviem ako je to u CT ale ST je ziskovy pokial mu user nepresurfuje 40gb mesacne. Nad tuto hranicu to uz dotuje sam ST. Samozrejme ze sa to vykyje z toho co usetria na druhych lenze ked sa im tam zavesi plna rit notorickych sosacov tak je to big problem. Pokial netahas giga denne tak ani nevies co je to fup. A druha vec stou televiziou ktoru tu stale ospevuje David. No pokial chces sledovat tv no tak si musis kupit taky program ktory ti to pokryje. Ani digitalny satelit nie je zadara pokial sa ovsem uspokjis s nejakymi luserskymi stanicami.
    Kamarat teraz vybavil konekt ktory pojde v licencovanom pasme a tie riadia+ anteny stoja cca 400k +100k rocne za prenajom frekvencie, takze zase sa dostavame k tomu co napisal night ze niektori vedia otom dost malo ale pritom reci maju za vagon.
    ASRock K7S8XE+, Barton 2500+ 200*11, 1,65V, Y909267L30018 AQYFA 0350 RPMW, 512MB DDR400 Twinmoss, ATI Radeon9000pro 320/316, Maxtor max+8 30GB 7200rpm a Maxtor max+9 120GB 8MB cache, DVD-RW Plextor PX-708A, Plextor PX-130A, Big tower + Enermax 300P - VE, 3COM 905C-TX-M, Logitech MX510, IBM P260

  6. #31

    Standardní Re: Český Telecom a jeho "nelidské FUP"

    Citace Původně odeslal XanFX
    Niektori z Vas si mylia pojmy s dojmami. FUP, agregacia, a datovy limit su tri rozne veci.
    Night to vysvetlil presne. Neviem ako je to u CT ale ST je ziskovy pokial mu user nepresurfuje 40gb mesacne. Nad tuto hranicu to uz dotuje sam ST. Samozrejme ze sa to vykyje z toho co usetria na druhych lenze ked sa im tam zavesi plna rit notorickych sosacov tak je to big problem. Pokial netahas giga denne tak ani nevies co je to fup. A druha vec stou televiziou ktoru tu stale ospevuje David. No pokial chces sledovat tv no tak si musis kupit taky program ktory ti to pokryje. Ani digitalny satelit nie je zadara pokial sa ovsem uspokjis s nejakymi luserskymi stanicami.
    Kamarat teraz vybavil konekt ktory pojde v licencovanom pasme a tie riadia+ anteny stoja cca 400k +100k rocne za prenajom frekvencie, takze zase sa dostavame k tomu co napisal night ze niektori vedia otom dost malo ale pritom reci maju za vagon.
    Tak na mne je St stratovy BTw plne si to vynahradi ked za povodne nazyvane data600 (600mb mesacne ) uctuje 499 bez dph a ktoze tu nieje ziskovy
    http://www.telecom.sk/Default.aspx?C...2&Section=home
    Adsl Partner( za 1GB telecom uctuje konkurencnym providerom cc70sk no a o jeho skutocnych nakladoch radsej pomlcim)
    Naposledy upravil Sharker; 13.04.2006 v 17:59.
    PC:1 *C2D E6600~3600~1.4v * D-Tek FuZion & Eheim1048 & 2x Swiftech MCR320-QP * Asus P5K Deluxe * CORSAIR DOMINATOR CM2X2048-8500C5D * Samsung F3 1TB * HIS X1900XTX IceQ3 Turbo ~ WaterCooled *Asus 2014-L1T * Logitech Z-5500 Digital & X-Fi XtremeMusic * HP LP2475w * ASUS TVFM-7135 * Thermaltake Armor & Corsair HX520W *
    PC:2 Opty144 ~2800~ WaterCooled * Viscool V3 WB & Eheim1048 & "Monster" radiatorVITESTA EE 600+ 2x512MB DFI LP nF3 Ultra-D * Sapphire Radeon 9600 Pro * 80GB Hitachi * DVD-RW LG-4163 *DVD Pioneer500M * Genius SW 5.1 Home Theatre * CaseTek C1018 *PHILIPS 201B40
    WS1: iMac 7.1 A1224 * Intel C2D T7300 * 3GB DDR2 1066 * 22" iMAC 1680 x 1050 * ATI Radeon HD2600 256 * WD 3200 AAJS * OPTIARC AD-5630A *
    WS2: * C2D E8400 * Asus P5E3-WS-Pro * 4x1GB DDR2 1066 * nV Quadro FX 570 * WDC WD2500AAJS * HL-DT-ST GSA-H58N * Fortron FSP 400-60HLN *

  7. #32
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    43
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    346

    Standardní Re: Český Telecom a jeho "nelidské FUP"

    Myslím, že o "ztrátovosti" jak ČTc tak ST (mám kamarády na Slovensku a o tamním aDSL mám taky celkem přehled) si tu můžeme tak leda s nadsázkou vyprávět vtipy, realita je IMHO celkem jiná...

    ČTc s jeho pokrytím, technologií a množstvím zákazníků by mohl klidně provozovat o dost levnější ADSL s podstatně většími limity, jenže nechce, protože za výpalné co chce platit při využívání LLU od alternativních operátorů je jasný, že mu to pokrytí a zákaznící v pohodě vydrží i nadále...

    Jinak třeba ČRa (aka Bluetone) provozuje služby bez FUP, s agregací 1:20 (tedy poloviční oproti ČTc) a včetně výpalného Telecomu to všechno nabízí JEŠTĚ levněji než Telecom... A to vše samozřejmě dělá se ztrátou, jen pro krásný modrý oči uživatelů českého internetu?

    Ano, můžeme se tu bavit o tom, jestli by totální stahovačství v případě kompletního "odFUPování" tu síť "zasralo" tak, že by to nezvládla (já osobně myslím že ne, protože těch onanistických psychopatů, jejichž životním cílem je DC++ zas TOLIK není), nicméně to, že chudinka Telecom balancuje v podstatě na hranici ztrátovosti a FUP limity jsou jeho poslední záchrana je poměrně podařenej vtípek
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  8. #33

    Standardní Re: Český Telecom a jeho "nelidské FUP"

    Ale ved je kopec alternativnych provajderov. Pokial sa ti nepaci ponuka CT tak si hladaj niekoho ineho. Ved nikde nie je napisane ze musis mat internet prostrednictvom adsl. A to ze tie pausali sa zdaju byt vysmechom pre ludi no smola. Naco budeme zlacnovat pokial nemusime. Aj ty by sa tak isto uvazoval.

    Najprv pises ze 3mbit s 12gb limitom je vysmech a dalej pises ze za mesiac nepresurfujes viac ako 10gb tak .....
    ASRock K7S8XE+, Barton 2500+ 200*11, 1,65V, Y909267L30018 AQYFA 0350 RPMW, 512MB DDR400 Twinmoss, ATI Radeon9000pro 320/316, Maxtor max+8 30GB 7200rpm a Maxtor max+9 120GB 8MB cache, DVD-RW Plextor PX-708A, Plextor PX-130A, Big tower + Enermax 300P - VE, 3COM 905C-TX-M, Logitech MX510, IBM P260

  9. #34
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    42
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní Re: Český Telecom a jeho "nelidské FUP"

    Citace Původně odeslal Zetes
    a proč ne ? kdybych bydlel o pár km dál tak mám 10Mbit bez omezení za 399kč...nechápu tě fakt ne....btw dík za super hodnocení...
    ono totiz vsichni umej akorat tak nadavat... pritom KAZDY ma moznost volby.

    Porid si od treba 2Mb E1 natazenou minilinkem za nejakych 10-15 tis., kdyz si to dobre domluvis a uzavres smlouvu na dost dlouho, budes mit i vyhodny porizovaci naklady pod 10 tis.
    ... s garantovanyma parametrama a kvalitou, o ktery se ti nezdalo.

    .. poskytovatele si uz zvladnes vybrat sam

    No a nebo ty ADSLka, pak si muzes nadavat dal... ale bude to akorat trapny, protoze u toho nemas garantovany zhola nic.


    Zeptej se na nazor nekoho, kdo tomu trosku rozumi. Myslim, ze treba takovej jezevec ti k tomu rekne svy.
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  10. #35

    Standardní Re: Český Telecom a jeho "nelidské FUP"

    Citace Původně odeslal Marty
    ono totiz vsichni umej akorat tak nadavat... pritom KAZDY ma moznost volby.
    Volbu sice jo, ale žádné dobré nabídky rychlost/cena/fup. Sry, ale za net vrážet 10000kč nebudu. A když už je sqělá nabídka, jaxem zminoval 10Mbit za 399kč bez omezení, tak mě k signálu chybí cca 2-3Km což je fakt ***** ale měli by to rozušiřovat, takže v budoucnu s tím počítám....
    CPU C2D E8400 3GHz VGA Leadtek 8800GTS 512 RAM Kingston 2x 1024MB 1066MHz MainBoard Asus P53 X38 HDD Seagate 1TB 32MB Cache

  11. #36

    Standardní Re: Český Telecom a jeho "nelidské FUP"

    Citace Původně odeslal D_a_v_i_d
    Myslím, že o "ztrátovosti" jak ČTc tak ST (mám kamarády na Slovensku a o tamním aDSL mám taky celkem přehled) si tu můžeme tak leda s nadsázkou vyprávět vtipy, realita je IMHO celkem jiná...

    ČTc s jeho pokrytím, technologií a množstvím zákazníků by mohl klidně provozovat o dost levnější ADSL s podstatně většími limity, jenže nechce, protože za výpalné co chce platit při využívání LLU od alternativních operátorů je jasný, že mu to pokrytí a zákaznící v pohodě vydrží i nadále...

    Jinak třeba ČRa (aka Bluetone) provozuje služby bez FUP, s agregací 1:20 (tedy poloviční oproti ČTc) a včetně výpalného Telecomu to všechno nabízí JEŠTĚ levněji než Telecom... A to vše samozřejmě dělá se ztrátou, jen pro krásný modrý oči uživatelů českého internetu?

    Ano, můžeme se tu bavit o tom, jestli by totální stahovačství v případě kompletního "odFUPování" tu síť "zasralo" tak, že by to nezvládla (já osobně myslím že ne, protože těch onanistických psychopatů, jejichž životním cílem je DC++ zas TOLIK není), nicméně to, že chudinka Telecom balancuje v podstatě na hranici ztrátovosti a FUP limity jsou jeho poslední záchrana je poměrně podařenej vtípek
    no mozna by stalo za to, kdyby ses podival na hospodarske vysledky alternativnich operatoru, moc jich zrovna ziskovych neni...
    Spousta z nich jede natvrdo pod naklady, aby ziskali podil na trhu.
    PC uz lehce postarsi...
    Sony A200 + Sony 18-200

  12. #37
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    43
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    346

    Standardní Re: Český Telecom a jeho "nelidské FUP"

    Citace Původně odeslal XanFX
    Najprv pises ze 3mbit s 12gb limitom je vysmech a dalej pises ze za mesiac nepresurfujes viac ako 10gb tak .....
    No a co? Tuhle poznámku fakt nechápu? Já mám net v práci, na fakultě, doma... Takže mi 10GB na "domácí" použití na celkem stabilně funkční 1M ADSL lince zcela dostačuje, nicméně chápu, že pokud někdo chce net využívat intenzivněji, tak je pro něj na 3M 12GB FUPu trochu málo...

    EDIT :

    Ad alternativní operátoři : ty mě fakt rozesmíváš... Jasně, všude máš tisíce možností volby... V dost lokalitách je JEN Telecom, a podívej se na to trošku realisticky - ty bys tahal kvůli tomu, že potřebuješ net doma do nějaký "blbý" lokality linku za třeba 15000, jak psal Marty? Jasně, virtuálně je možností spousta, ale reálně dostupných jich zas taková "kopa" není...

    Nebudu si kvůli tobě instalovat DC++ a masturbovat nad stahováním p..čovin co nepotřebuju, abych měl rychle přečerpán FUP limit a tys měl pocit, že se mohu kvalifikovaně účastnit debaty o tom, jestli je 12GB málo nebo hodně...
    Naposledy upravil D_a_v_i_d; 13.04.2006 v 22:07.
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  13. #38
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    43
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    346

    Standardní Re: Český Telecom a jeho "nelidské FUP"

    Citace Původně odeslal Mirtex
    no mozna by stalo za to, kdyby ses podival na hospodarske vysledky alternativnich operatoru, moc jich zrovna ziskovych neni...
    Spousta z nich jede natvrdo pod naklady, aby ziskali podil na trhu.
    Nevím , mám informace celkem bezprostředně z ČRa a tak špatný to podle mých zdrojů zase není?

    Tak jsem si na netu vyhledal i jejich hospodářské výsledky, a ČRa tedy rozhodně není ztrátová firma, a to ani telekomunikační divize
    Naposledy upravil D_a_v_i_d; 13.04.2006 v 22:12.
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  14. #39

    Standardní Re: Český Telecom a jeho "nelidské FUP"

    Citace Původně odeslal D_a_v_i_d
    No a co? Tuhle poznámku fakt nechápu? Já mám net v práci, na fakultě, doma... Takže mi 10GB na "domácí" použití na celkem stabilně funkční 1M ADSL lince zcela dostačuje, nicméně chápu, že pokud někdo chce net využívat intenzivněji, tak je pro něj na 3M 12GB FUPu trochu málo...
    Ci je 12gb malo alebo vela zalezi na konkretnom clovekovi. Ja mam jedneho klienta ktory mesacne stiahne 40gb dat a to ma zdielanu 768kbit s fup. Takze ten kto chce tak nasosa vela aj na pomalej linke. A kto nie nestiahne a moze mat aj 10mbit rychlost. Zalezi to na konkretnom pripade. Teda ked budes hovorit ze 3mbit s 12gb je <>ovina tak nezabudni dodat ze pre teba!


    Citace Původně odeslal D_a_v_i_d
    Ad alternativní operátoři : ty mě fakt rozesmíváš... Jasně, všude máš tisíce možností volby... V dost lokalitách je JEN Telecom, a podívej se na to trošku realisticky - ty bys tahal kvůli tomu, že potřebuješ net doma do nějaký "blbý" lokality linku za třeba 15000, jak psal Marty? Jasně, virtuálně je možností spousta, ale reálně dostupných jich zas taková "kopa" není...
    Nechapem co je natom take smiesne? To si este nevidel iny internet ako dsl? A co sa tyka tych bohom zabudnutych lokalit by si sa cudoval ale je tam dost realnych moznosti. Na druhu stranu musis uznat ze ked tam budu 5ti tak si nebudu kupovat linku za 15 tacov. Tak isto ani CT nebude kupovat drahy dslam ked vie ze sa mu to vtom zapadakove neoplati.

    Citace Původně odeslal D_a_v_i_d
    Nebudu si kvůli tobě instalovat DC++ a masturbovat nad stahováním p..čovin co nepotřebuju, abych měl rychle přečerpán FUP limit a tys měl pocit, že se mohu kvalifikovaně účastnit debaty o tom, jestli je 12GB málo nebo hodně...
    Absolutne som nepochopil ze k comu bolo toto dobre
    ASRock K7S8XE+, Barton 2500+ 200*11, 1,65V, Y909267L30018 AQYFA 0350 RPMW, 512MB DDR400 Twinmoss, ATI Radeon9000pro 320/316, Maxtor max+8 30GB 7200rpm a Maxtor max+9 120GB 8MB cache, DVD-RW Plextor PX-708A, Plextor PX-130A, Big tower + Enermax 300P - VE, 3COM 905C-TX-M, Logitech MX510, IBM P260

  15. #40
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    43
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    346

    Standardní Re: Český Telecom a jeho "nelidské FUP"

    Citace Původně odeslal XanFX
    Absolutne som nepochopil ze k comu bolo toto dobre
    to "bolo dobré" jako reakce na tvůj post s tím, že stáhnu méně než 10GB, tak co tu kecám o dvanácti... Jen jsem podotkl, že kvůli tobě nebudu stahovat xx GB dat, abych se mohl (zřejmě) dle tvého názoru "kvalifikovaněji" zapojit do debaty a měl měsíčně nataháno třeba 14 a mohl pištět, že to nestačí a že chci víc

    Hele takhle, podle mě by měl být FUP limit odstupňován podle rychlosti nějak rozumně, ideál vidím těch 10 GB / 1M downstreamu, čili u 3M by to vycházelo na třicet, to už by podle mě byl každej celkem spokojenej a bylo by to v pohodě...
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  16. #41
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    42
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní Re: Český Telecom a jeho "nelidské FUP"

    Kazdej ma moznost volby, je jen na nem jak si sestavi priority.

    Pokud je pro nej dulezita cena, asi holt bude muset primhourit oci nad kvalitou linky nebo limity!
    Pokud je pro nej dulezita rychlost, asi moc nebude resit cenu,
    A pokud je pro nej dulezity limit, asi moc nebude resit rychlost s ohledem na pomer vuci limitu.

    Toto je totiz logicky uvazovani (a funkcni). Pokud uvazujes jinak, jsi akorat tak reptal, kterej nikdy nebude spokojenej, ani kdyz mu domu natahnou 100Mb bez omezeni.

    [nedelam si iluze, ze tech 10Mb za tech 399 kc je VYHRAZENYCH a NEOMEZENYCH] ...principy agregace snad vysvetlovat nemusim.
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  17. #42
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    43
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    346

    Standardní Re: Český Telecom a jeho "nelidské FUP"

    Citace Původně odeslal Marty
    Kazdej ma moznost volby, je jen na nem jak si sestavi priority.
    ...
    To už je taková trochu filosofická debata, nemyslíš? Nebavíme se tu o omezeném tarifu za 8000 a neomezeném a garantovaném za 10. Bláznů co by si "na doma" tahali linku za 10000 místo DSLka za nějakých řádově 1000-2000 myslím opravdu zas tolik není
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  18. #43
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    42
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní Re: Český Telecom a jeho "nelidské FUP"

    Citace Původně odeslal D_a_v_i_d
    To už je taková trochu filosofická debata, nemyslíš? Nebavíme se tu o omezeném tarifu za 8000 a neomezeném a garantovaném za 10. Bláznů co by si "na doma" tahali linku za 10000 místo DSLka za nějakých řádově 1000-2000 myslím opravdu zas tolik není
    No tak to asi nepotrebujou, tak co se vztekaj? ... bud proste beru FUP a limit a tu sluzbu si poridim, nebo to neberu a poridim si neco jinyho.. Ale zaplacenim za sluzbu (uzavrenim smlouvy) SOUHLASIM s jejima podminkama ... a co se tu resi??
    Ze si nekdo stezuje na podminky, ktery podepsal? Tak proc je podepisoval?
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  19. #44

    Standardní Re: Český Telecom a jeho "nelidské FUP"

    ona většina lidí ví jakou mají FUP, jdou do toho, jenomže rozdíl je v tom, že když měli FUPku, teď nevím přesně jak to bylo ale byly tam týdenní cykly, po kterém pokud překročili limit, klesla rychlost, tak si to spočítali tak, aby nesosli toho moc rychle najednou. No a najednou se zvedne 2x - 3x rychlost, FUPka se nedělí týdně ale měsíčně, všechno jde rychleji stahovat a bum, najednou jsem překročil limit a je zle a pak si začnou stěžovat
    ASUS Rampage II GENE + Intel i7-920 @ 3.8 GHz + Noctua NH-U12P SE1366
    6GB RAM OCZ Intel Extreme XMP 1600MHz / Gainward Geforce GTX470 SLI
    1x30GB SSD OCZ Vertex Turbo (system) / 2x30GB SSD OCZ Vertex RAID 0 (games)
    23.6" Acer GD245HQBID + 3D Vision / PSU Nexus RX-8500 850W / Asus OC STATION

  20. #45

    Standardní Re: Český Telecom a jeho "nelidské FUP"

    Citace Původně odeslal Marty
    [nedelam si iluze, ze tech 10Mb za tech 399 kc je VYHRAZENYCH a NEOMEZENYCH]
    Ano neomezených ( bez FUP, bez zpoplatněných dat ) ale myslím si že si moc nepochopil smysl threadu ( neber to zle... )
    CPU C2D E8400 3GHz VGA Leadtek 8800GTS 512 RAM Kingston 2x 1024MB 1066MHz MainBoard Asus P53 X38 HDD Seagate 1TB 32MB Cache

  21. #46

    Standardní Re: Český Telecom a jeho "nelidské FUP"

    Citace Původně odeslal Spajdr
    ona většina lidí ví jakou mají FUP, jdou do toho, jenomže rozdíl je v tom, že když měli FUPku, teď nevím přesně jak to bylo ale byly tam týdenní cykly, po kterém pokud překročili limit, klesla rychlost, tak si to spočítali tak, aby nesosli toho moc rychle najednou. No a najednou se zvedne 2x - 3x rychlost, FUPka se nedělí týdně ale měsíčně, všechno jde rychleji stahovat a bum, najednou jsem překročil limit a je zle a pak si začnou stěžovat
    hehe me vazne dostava ten argument, ze kdyz je rychlejsi linka tak se to stahuje rychleji a musim mit vetsi limit >> fakt dobre

    souhlasim s tim, ze pokud se zmenily parametry sluzby za behu, tak to neni spravne, ale neumoznuje telecom treba i odstoupit od smlouvy v pripade nesouhlasu s novymi parametry? ja nevim, nemam dsl od nich....

    dalsi veci je to ze nekdo podepsal smlouvu treba na 12 mesicu a myslim ze bys jim mel byt jen vdecny, ze ti zvysi rychlost/limit/snizi cenu. bejt to na me, tak necham celych 12 mesicu dojet ty stary tarify. uz vidim jak by se zase zvedli vsichni na vlnu odporu, ze chcou taky vyssi rychlost. urcite existuje dost takovych uzivatelu, kterym se to nelibi, ale urcite si ani sami nemyslite, ze je to vetsina. 90% lidi bude mit radeji rychlejsi dsl za stejnou cenu. nebo se to stavajicich zakazniku se smlouvu na dobu urcitou netyka? ja jsem myslel ze ano.

    proste jednou jsem to podepsal nebo podepisu, tak s tim asi souhlasim. je naprosto zcestne se pozdeji rozcilovat, ze je to nahovno tarif.

    D_a_v_i_d: prave pro tebe by byl ten zminovany tarif prinosem mel bys o 200% vetsi rychlost a FUP by se te vubec netykala (neresim cenu samozrejme, to uz je na tobe). takze nevim proc nam tu tvrdis ze je nahovno, kdyz prave pro tebe je jako stvorenej ...

    argumentace typu nebudu prece za linku platit 10 tisic etc jsou nesmysl. nemusis, ale v tom pripade necekej to co cekas.

    Zetes: jesli ti chybi 2 kilaky k signalu, tak to snad poresis sam ne? kdyz ti tolik nevyhovuje telecom, tak se pripoj tam. staci k tomu jeden uplne obycejnej spoj, scenar jiste znas sam
    Athlon XP 1700+ B0 JIUHB @ 2600+ / ThermalTake Volcano 7+ / EPoX 8K9AI / KingStone 256MB PC2700 / MSI GeForce4 440MX-8xAGP / WD800JB / EIZO L568

  22. #47

    Standardní Re: Český Telecom a jeho "nelidské FUP"

    Citace Původně odeslal Zetes
    Ano neomezených ( bez FUP, bez zpoplatněných dat ) ale myslím si že si moc nepochopil smysl threadu ( neber to zle... )
    tohle neni v beznych podminkach mozne !
    pokud je to pravda, tak na to musi byt splneno spousta veci, ktere telecom rozhodne nesplnuje. a proto necekej ze bude poskytovat podobnou sluzbu
    Athlon XP 1700+ B0 JIUHB @ 2600+ / ThermalTake Volcano 7+ / EPoX 8K9AI / KingStone 256MB PC2700 / MSI GeForce4 440MX-8xAGP / WD800JB / EIZO L568

  23. #48

    Standardní Re: Český Telecom a jeho "nelidské FUP"

    Citace Původně odeslal D_a_v_i_d
    No a o tarifech 512/128 // 1GB už asi nebudem mluvit radši vůbec...
    hh to mě připomíná, když sem si objednal tento net ( asi rok a půl z5 ) a ten zmíněnej 1GB mě stačil na 2-3 dny a to ještě bylo FUP 1GB/týden ted je to 1GB/měsíc...fakt škoda slov...
    CPU C2D E8400 3GHz VGA Leadtek 8800GTS 512 RAM Kingston 2x 1024MB 1066MHz MainBoard Asus P53 X38 HDD Seagate 1TB 32MB Cache

  24. #49
    Promovaný inženýr mince Avatar uživatele Doktor-Prase
    Založen
    14.05.2003
    Bydliště
    Strakonice/Praha 7
    Věk
    40
    Příspěvky
    1 129
    Vliv
    285

    Standardní Re: Český Telecom a jeho "nelidské FUP"

    presunuto na konec, nez sem se vyjadril tak tu je 6 postu navic...
    Naposledy upravil Doktor-Prase; 14.04.2006 v 11:14.
    1) BigPiG System mk2 Phenom II x4 955; 4x2048MB DDR3; MSI FX890-GD70; CF 5830; VelociRaptor 300GB + 2xSeagate SV35.5 2TB RAID1 + Samsung F1 750GB + Samsung F2 1,5TB;Lian Li PC-8FIB; 2408WFP
    2) PigPics E-500 + ZD 1445 + ZD 4015 + SanDisk ExtremeIII 4GB + Lexar Premium 1GB - IndoCertified
    3) Pig@Work CATIA V5 r14-r18 @ Precision T5500: Intel W5590, Quadro FX3800 & Dell Ultrasharp U2410 & SpacePilot guaranteeing a minimum of 120 clicks per minute
    4) PigFun Ubuntu 9.10 @ Corsair Flash Voyager 16GB @ Mobile PiG - HP nw8240 M770; FireGL v5000; 15.4" @ 1920x1200; 1+1GB RAM
    5) MiniPig Lenovo X201i: i3 370M; 12" 1280x800 matte; 2GB DDR3 RAM; 6+ hours battery lifetime

  25. #50

    Standardní Re: Český Telecom a jeho "nelidské FUP"

    Jeden o koze, druhej o voze...

    Jedni (Zetes, David) mluví o tom, že FUP od telecomu je opravdu nelidská, protože je třeba oproti kabelovkám mnohem nižší. Telecom se prostě ani nesnaží konkurovat a to se právě snažíme kritizovat.

    Druzí (Marty, night_) se baví spíš o tom, že když se to někomu nelíbí ať jde jinam. To je moc hezký, ale neřeší to podstatu problému, ani v nejmenším.
    Lenovo X200 | Lenovo Ultrabase | Sennheiser HD 595 | Fujitsu Siemens P19-2 Black | Logitech Internet Navigation Keyboard | Logitech VX Revolution

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •