Výsledky 1 až 8 z 8

Téma: Společné fungování dvou grafických karet (GTX260 + Matrox P650)

  1. #1

    Standardní Společné fungování dvou grafických karet (GTX260 + Matrox P650)

    Právě se snažím zprovoznit ve své sestavě dvě grafické karty Jde mi hlavně o to, aby bylo možné zprovoznit všechny 4 grafické výstupy současně.

    Konfigurace:

    • Gigagete EP45-UD3
    • GeForce GTX260
    • Matrox P650 LP 64MB


    Software:

    • Windows 7 x64 Professional
    • Matrox 2.09.00.158 SE U WHQL a 1.13.00.158 HF (nepomohl ani jeden)
    • poslední nV drivery


    Situace se má takto: Když vložím karty do počítače samostatně, tak fungují. Pokud jsou spolu, tak je v provozu jen ta, která je vložená v prvním PCIe slotu. Máte někdo zkušenost, jak obojí zprovoznit? Nepomohla ani jiná primární karta (ATI X1950)
    Internetová fóra, diskuse, seznamky a chaty jsou plné lidí, kteří o sobě říkají, že něčeho dosáhli. Jde však o pouhý přelud krmený vlastní ješitností. Skutečný život, aniž by o tom tušili, se jim vzdaluje, každým dalším úderem do klávesnice. Za skutečné lidi mluví jejich činy a ne vlastní slova.

  2. #2

    Standardní Re: Společné fungování dvou grafických karet (GTX260 + Matrox P650)

    Jsou obě grafiky současně vůbec vidět (ve správci zařízení apod.)?

    Jedna příhoda z praxe:
    Kamarád udělal špatnej flash grafiky (nějaká Gigabyte 2600XT), vzal jsem ji k sobě, že ji flashnu, protože jsem měl desku s integrovanou grafikou a PCI-E x16 slotem (ASUS P5E-VM HDMI), zapojím grafiku, v BIOSu mám "volbu grafiky" na integrovanou a ať jsem pod Windows, pod Linuxem, pod DOSem - nic tu grafiku v PCI-E nevidělo.
    Zkrátka jakmile to nějakou grafiku našlo, tak se to o další grafiky zajímat přestalo (po přeflashování grafiky na desce s podporou SLi, následném připojením do mé desky a nastavením grafiky v BIOSu na "PEG" samozřejmě fungovala, ale zas jsem se neměl jak dostat k integrované).

    Takže pokud ti BIOS nějaky nastavení používání obou grafik neumožňuje, tak to IMHO nerozběháš (z hlediska ovladačů - používání dvou grafik současně - by u W7 problém být neměl).
    Ale šlo o jinou desku, trochu jinej chipset (ASUS s G35), takže možná u tebe bude problém někde úplně jinde.
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele DOC_ZENITH
    Založen
    24.05.2005
    Bydliště
    Praha 14 hloubětín.
    Příspěvky
    1 296
    Vliv
    255

    Standardní Re: Společné fungování dvou grafických karet (GTX260 + Matrox P650)

    Jak už jsem tu párkrát v minulosti psal...

    P45 jak už tam bylo řečeno nemá dva PCI-E 8x sloty ale pouze jeden 16x u kterýho lze rozdělit linky ale nedovede nezávisle přidělovat prostředky. Všeobecně P45 je asi nejhorší chipset intelu od dob 945. Problémy s kompatibilitu u PEG2.0 radeonů, neschopnost provozu slotů nezávisle, atd. Já jsem si takhle naletěl když jsem si tam chtěl dát raid řadič. Nicméně naletěl jsem ještě předtim i u Nforce 650I protože ta to řeší taky takhle.

    Všeobecně více nezávislejch karet můžeš provozovat jen na systémech s plnejma 16x sloty nebo na těch který uměj ovládat nezávisle prostředky. To uměla třeba stará NF4, pak to umí třeba Intel 955 a 975, tam dokonce můžeš dávat priority jednotlivejm zařízením a i ten CF tam funguje mnohem líp než na tý slavný P45. Já bejt tebou tak upgraduju na 975 nebo X43/x48, je to úplně jiný kafe co se kvality chipsetu týče. Kam určitě neupgradovat je P55 nebo cokoliv se socketem 1156. Jak to je u AMD chipsetů otestováno nemám.

    Ale na P45 to 100% nerozchodíš. Leda kdyby jsi tam měl PCI-E 4x slot vyvedenej ze SB tam v něm to půjde. Stejně jako na P3x chipsetech byl ten druhej slot 4x ze SB.
    Naposledy upravil DOC_ZENITH; 07.04.2010 v 16:11.
    The best Unreal Tournament maniac.

  4. #4

    Standardní Re: Společné fungování dvou grafických karet (GTX260 + Matrox P650)

    Takže zkusil jsem to jinak. vzal jsem pilník a upiloval konec PCI ×1 slotu a kartu do něj zasunul. Opět ten samý problém. Samotný Matrox - byť běží @PCI ×1 v1.0 funguje. Jakmile vložím GTX260. Windows nahlásí, že byl zablokován nekompatibilní grafický adaptér VGA a konečná.

    Kód:
    Zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže. (Kód 43)
    Přiložené obrázky Přiložené obrázky
    Internetová fóra, diskuse, seznamky a chaty jsou plné lidí, kteří o sobě říkají, že něčeho dosáhli. Jde však o pouhý přelud krmený vlastní ješitností. Skutečný život, aniž by o tom tušili, se jim vzdaluje, každým dalším úderem do klávesnice. Za skutečné lidi mluví jejich činy a ne vlastní slova.

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele DOC_ZENITH
    Založen
    24.05.2005
    Bydliště
    Praha 14 hloubětín.
    Příspěvky
    1 296
    Vliv
    255

    Standardní Re: Společné fungování dvou grafických karet (GTX260 + Matrox P650)

    Zkus to na pořádnym chipsetu a pak uvidíme no.
    The best Unreal Tournament maniac.

  6. #6

    Standardní Re: Společné fungování dvou grafických karet (GTX260 + Matrox P650)

    Jediné chipsety, co mám po ruce jsou P35 a P45, ciže z bláta do louže. Já tam ten Matrox cpal kvůli 10bit výstupu pro testování monitorů. Upgrade mě doma v dohledné době nečeká takže bude pro mě snažší koupě nějakého Quadra/FireGL.
    Internetová fóra, diskuse, seznamky a chaty jsou plné lidí, kteří o sobě říkají, že něčeho dosáhli. Jde však o pouhý přelud krmený vlastní ješitností. Skutečný život, aniž by o tom tušili, se jim vzdaluje, každým dalším úderem do klávesnice. Za skutečné lidi mluví jejich činy a ne vlastní slova.

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele DOC_ZENITH
    Založen
    24.05.2005
    Bydliště
    Praha 14 hloubětín.
    Příspěvky
    1 296
    Vliv
    255

    Standardní Re: Společné fungování dvou grafických karet (GTX260 + Matrox P650)

    Ne neni to z bláta do louže, P35 je lepší jak P45, v P35 by toto mělo fungovat.

    Jinak ale jak jsi prořízl ten slot, tak v PCI-E 1x fungujou jen karty pro PCI-E 1x, u těch pro 16x se musej provádět ještě další HW modifikace. PCI-E 16x karta dovede fungovat jen v 16x, 8x a 4x slotech, ne 1x, tam totiž chyběj další napájecí konektory který 4x a vejš má.

    Takže pokud ta P35 co máš má vyveden 4x slot ze SB tak to půjde, pokud ne, tak v 1x to stejně nepůjde ani tam. Schopnosti SB jsou na P35 a P45 defacto stejný, jen NB se liší tim že P35 má natvrdo 1x16 a P45 má rpzdělitelnej na dva + problémovou implentaci PEG 2.0, čili P35 je vesměs lepší, P45 se bere jen když potřebuješ osadit 16GB ram, protože jiný ne-serverový chipsety pro LGA 775 to nedovedou, ty končej na 8 obvykle.
    Naposledy upravil DOC_ZENITH; 07.04.2010 v 18:23.
    The best Unreal Tournament maniac.

  8. #8

    Standardní Re: Společné fungování dvou grafických karet (GTX260 + Matrox P650)

    Ne nefunguje (deskaj je ASUS P5K Deluxe Wifi-AP), je to SW vada (asi ovladačů). Na Windows 7 ovladače neexistují a proto jsem použil určené pro Vista x64.

    Ta P650 v PCIe ×1 opravdu fungovala, je to přece šrot s malou spotřebou, možná by to ve 3D hodilo BSOD, ale ve 2D jsem na ploše pracoval asi hodinu.
    Internetová fóra, diskuse, seznamky a chaty jsou plné lidí, kteří o sobě říkají, že něčeho dosáhli. Jde však o pouhý přelud krmený vlastní ješitností. Skutečný život, aniž by o tom tušili, se jim vzdaluje, každým dalším úderem do klávesnice. Za skutečné lidi mluví jejich činy a ne vlastní slova.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Pískání grafických karet (buzzing)
    Založil Over v sekci fóra NVIDIA grafické karty
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 07.03.2009, 22:06

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •