Výsledky 1 až 25 z 50

Téma: Vista 64b Ut

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Re: Vista 64b Ut

    Citace Původně odeslal Caleb Zobrazit příspěvek
    velikost - Opet pri dnesni cene za 1GB nechapu proc resit. A vsichni, kdo nadavaji, ze jim vadi, ze by se jim kvuli tomu Vista nevesla na SSD disk, by si ho stejne nikdy nekoupili
    v tom pripade bych se rad prihlasil za vyjimku potvrzujici pravidlo. Visty letely z notebooku za 2 dny (subjektivne jsem pozoroval docela slusnej rozdil ve prospech XP). bracha to na stejnym notebooku (jen 7200rpm disk) vydrzel asi 4 mesice. pak po dlouhy dobe pustil svuj starej notebook (p3-1g) a kdyz mu to subjektivne prislo nekolikrat rychlejsi, downgradoval na XP a od te doby si to nemuze vynachvalit.
    stejnou zkusenost mam na destkopu ... Vista Ultimate 64bit. vs XP 64bit rozhodne vyzniva ve prospech XP (4G RAM, tenkrat C2D E6600, 4GB ReadyBoost na Corsair Voyager GT)

    Citace Původně odeslal Caleb Zobrazit příspěvek
    Tak mi ukaz, jaky desktopovy operacni system dneska ma programovou vybavu Windows 98. A nemyslim si, ze clovek nepotrebuje Windows Media Player nebo treba prohlizec obrazku. Uvedom si, ze dnes staci do Visty nainstalovat pouze par DivX kodeku, Acrobat Reader a nejaky Office a system je schopen vykonavat skoro vsechny ukony, co vetsina lidi potrebuje.

    Taky je nutno si uvedomit, ze napr. 32bit Vista je vicemene bitove kompatibilni s MS-DOS, Win16, Win32 se vsema ruznejma knihovnama a technologiema (tj. je plna ruznych .NET frameworku atd.)

    Kazdopadne nerikam, ze velikost Visty je adekvatni k tomu co umi, ale rozhodne se nejedna o nejaky holy system, ale spis o slepenec vseho co MS dodnes naprogramoval
    problem je, ze to co popisujes, vcetne tech par veci navic, se dneska vejde na jedno CD (ubuntu livecd budiz dukazem) ...
    nejde ani tak o to, ze linux je mensi hezci, whatever, to je mi v tenhle moment uprimne sumak. me vadi ta filozofie, ze windows musi zabirat vzdy stejnou cast aktualni velikosti disku ... W95 si braly 100-200MB z 2GB disku, XP potrebovaly kolem 2GB z tech 40GB disku a ted tu mame 300GB disky, tak si visty vemou 20GB ... pritom tomu ale funkcionalita neodpovida ...



    a ad. UAC, proc to nevyresit stejne jako to resi ono zminovane Ubuntu? Pokud chci pracovat se zvysenymi pravomocemi, zepta se me to na heslo jednou a pak uz me v ramci jednoho software nic neotravuje ... ale milionkrat dokola odklepavat nejakou hlasku ... kolik lidi to po tretim (co po tretim, po prvnim) odkliknuti bude jeste cist a sledovat, jestli tam nahodou neni neco zavadneho?

    a ad. nastaveni - jste tu prskali na masox, ale zrovna tam je nastaveni podle me docela prikladny ... vsechno na jednom miste. bud v "System preferences", nebo v Menu v "Preferences" dane aplikace ...
    zadny hledani na 10ti mistech ...
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  2. #2

    Standardní Re: Vista 64b Ut

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER Zobrazit příspěvek
    v tom pripade bych se rad prihlasil za vyjimku potvrzujici pravidlo. Visty letely z notebooku za 2 dny (subjektivne jsem pozoroval docela slusnej rozdil ve prospech XP).
    Taky tak...fungovaly poměrně plynule, ale ergonomie se mě zdála ohodně horší než u XP, třeba k nastavení plochy byl v XP jen jeden dialog, ten byl ve Vistě rozmělněn do několika...a takto by se dalo pokračovat...Po prvním ohmatání Visty mi to tak připadalo(a stále připadá), že to je pozměněné XP, s lepším vzhledem, jinými hrami, a že mi to vlastně nepřineslo nic nového. Krom proklamovaného DX 10, které mi je na prd, když nehraju hry ...to je ale můj názor...

    a ad. UAC, proc to nevyresit stejne jako to resi ono zminovane Ubuntu? Pokud chci pracovat se zvysenymi pravomocemi, zepta se me to na heslo jednou a pak uz me v ramci jednoho software nic neotravuje ... ale milionkrat dokola odklepavat nejakou hlasku ... kolik lidi to po tretim (co po tretim, po prvnim) odkliknuti bude jeste cist a sledovat, jestli tam nahodou neni neco zavadneho?
    Přesně tak...navíc se vždy sekl PC při tom zobrazování toho UAC..Filozofie GNU/Linuxu se mě líbí čím dál více...
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  3. #3

    Standardní Re: Vista 64b Ut

    Ad UAC: vzdyt to tak funguje, pokud pustis aplikaci s vysimi opravnenimi tak cokoli v ni delas delas s temito pravy => pustis z toho dalsi aplikaci => tahle aplikace taky pojede s vysimi pravy... Uplne stejne je to v linuxu.
    GigaByte GA-M55plus-S3G --- A64 3200+ @ 24oo ~ 1,375V BOX --- 2x512 Geil 667 CL4 @ 980 CL5 --- WD2500KS --- Acer AL1721ms --- 1/1 MBit/s via WiFi
    Blog

    09 F9 11 02 9D 74 E3 5B D8 41 56 C5 63 56 88 C0 aneb jeste ze ty "ochrany" programujou rozumny lidi :]

  4. #4
    Senior Member mince Avatar uživatele kecinzer
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Děčín - perla severu
    Věk
    40
    Příspěvky
    3 184
    Vliv
    305

    Standardní Re: Vista 64b Ut

    Teď jsem také koukal na svoje 64bit Visty a opravdu zabírají brutální místo .
    Neexistuje nějaká aplikace na ořezání? Jako byl dříve nLite...
    MacBookPro 13 (mid 2014): Intel Core i5-4278U 2,6GHz | Intel Iris 5100 | 8GB RAM | 128GB SSD | 2560x1600 @ best for retina || HP LP2475w @ DP 1920x1200 || OSX 10.11.2
    ProBook: HP ProBook 650 G1 @ Core i5 4200M 2,5GHz | Intel HD4600 | 12GB RAM | 500 GB Seagate HDD 7200 || 1920x1080 || HP LP2475w @ DP 1920x1200 || Win10 Ent 64bit
    iPhone 6 Plus 16GB Space Gray | iOS 9.2

  5. #5

    Standardní Re: Vista 64b Ut

    pro vistu je vLite
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. ATI Catalyst 8.3 WHQL
    Založil Spajdr v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 17
    Poslední příspěvek: 11.03.2008, 13:57
  2. ATI Catalyst™ 8.2
    Založil Spajdr v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 22
    Poslední příspěvek: 01.03.2008, 15:28
  3. ATI Catalyst™ 7.5
    Založil flash v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 31
    Poslední příspěvek: 25.06.2007, 10:27
  4. ATi Catalyst 7.3 WHQL
    Založil no-X v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 06.04.2007, 11:17
  5. ATI Catalyst 7.2
    Založil flash v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 18.03.2007, 03:15

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •