Výsledky 1 až 25 z 217

Téma: Asus P5E - Intel X38, vše co najdete sem.

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele MISKOBOSS
    Založen
    11.03.2003
    Bydliště
    Brno-Kr. Pole
    Věk
    40
    Příspěvky
    2 079
    Vliv
    289

    Standardní Re: Asus P5E - Intel X38, vše co najdete sem.

    Citace Původně odeslal JackalJackal Zobrazit příspěvek
    Taková podstatná věc jako start PC by mi hodně vadil a okamžitě by ta deska letěla na výměnu. Já mám také druhou desku, dělalo mi to něco podobného. Nechtěla se zapnout, jak kdy a kolikrát nešlo vůbec nic, pak zas ano, prostě guláš. Teď mám druhý kus, BIOS 0601 a nemohu si desku vynachválit a rozhodně bych neměnil.
    stejnej problem ma napr. Spajdr
    ale ja neverim, ze je spatna deska, je to proste nejaka nekompatibilita s nejakou soucastkou

    neverim ze by me to vyreklamovali, jim by to samozrejmne slapalo bez problemu
    Apple MacbookPro 13,3 (late 2011) - je perfektni :D

  2. #2

    Standardní Re: Asus P5E - Intel X38, vše co najdete sem.

    OK, když jsi se smířil. Mě by to vadilo. Základní deska je základ dobré stability a běhu PC, že občas nejde zapnout, může být nekompatibilitou s nějako součástí, ale já bych to řešil. Vyndej desku, napiš dopis a nech si jí vyměnit. Je to na tobě.
    Acer Aspire 6920G Intel Core 2 Duo T5750 2.0GHz, 4GB DDR2 667 MHz, GeForce 9500M GS 512MB, WD 250GB HDD, WLAN, Bluetooth, Vista Home Premium SP1

    Nokia N82 2GB Black S60 3rd Edition, Feature Pack 1

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele MISKOBOSS
    Založen
    11.03.2003
    Bydliště
    Brno-Kr. Pole
    Věk
    40
    Příspěvky
    2 079
    Vliv
    289

    Standardní Re: Asus P5E - Intel X38, vše co najdete sem.

    Citace Původně odeslal JackalJackal Zobrazit příspěvek
    OK, když jsi se smířil. Mě by to vadilo. Základní deska je základ dobré stability a běhu PC, že občas nejde zapnout, může být nekompatibilitou s nějako součástí, ale já bych to řešil. Vyndej desku, napiš dopis a nech si jí vyměnit. Je to na tobě.
    jasny, ale zase bez PC a to urcite mesic, protoze by stejne nic nezjistili
    a da se rict, ze jsem se s tim smiril, rikam tomu dan za vysoky OC

    treba se casem na.seru a poslu jim to tam, ale ted se me fakt nechce

    taky novej BIOS to muze spravit, treba s cislem 1201
    Apple MacbookPro 13,3 (late 2011) - je perfektni :D

  4. #4

    Standardní Re: Asus P5E - Intel X38, vše co najdete sem.

    Mě to už jede bez problému, byla to jedna z položek voltáže, ale už nevím která
    ASUS Rampage II GENE + Intel i7-920 @ 3.8 GHz + Noctua NH-U12P SE1366
    6GB RAM OCZ Intel Extreme XMP 1600MHz / Gainward Geforce GTX470 SLI
    1x30GB SSD OCZ Vertex Turbo (system) / 2x30GB SSD OCZ Vertex RAID 0 (games)
    23.6" Acer GD245HQBID + 3D Vision / PSU Nexus RX-8500 850W / Asus OC STATION

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele MISKOBOSS
    Založen
    11.03.2003
    Bydliště
    Brno-Kr. Pole
    Věk
    40
    Příspěvky
    2 079
    Vliv
    289

    Standardní Re: Asus P5E - Intel X38, vše co najdete sem.

    Citace Původně odeslal Spajdr Zobrazit příspěvek
    Mě to už jede bez problému, byla to jedna z položek voltáže, ale už nevím která
    no ja to taky tusim, ze to je voltaz, ale ktera
    bych ji jeste neco pridal a mel to super stabilni

    jinak by nevadilo, kdyby se tady objevily snimky vasich biosu, at si to muzeme porovnat a pripadne poradit
    Apple MacbookPro 13,3 (late 2011) - je perfektni :D

  6. #6

    Standardní Re: Asus P5E - Intel X38, vše co najdete sem.

    jak P5E tak Maximus byly po kazde vymene biosu naladove...na default jely a chovaly se korektne takze nebyl duvod reklamovat. Nakonec se mi pokazde podarilo desku vyladit aby chodila se vsim vsudy(i natocena), ale treba Zilla tvrdi, ze mu bez problemu frci AHCI nebo RAID na 480fsb...zajimalo by mne jak ste pochodili vy Nastaveni biosu muzes okouknout na xtremesys..klidne i z maxima..to je uplne to same..jen je tam toho trosku vic.
    Spousta vice ci mene uzitecnych veci a zivot okolo...jdete se projit.

  7. #7

    Standardní Re: Asus P5E - Intel X38, vše co najdete sem.

    Ahoj, chtěl bych poradit, dneska sem si tudle desku přivezl domůa zejtra jedu pro zbytek komponentů=grafiku EAH 3870 X2 WS PRO,procik=INTEL Core 2 Duo E8400 - 3, 00GHz, 1333MHz FSB, 6MB cache, socket 775, BOX (Penryn)
    a ted ste mě docela znejistěli s tim biosem a ramkama
    Questions:

    1. co za ramky
    2. kde a jak seženu tu novější verzi biosu,popřípadě instalace...?¨

    Díky za odpoveď
    Intel i7-920 @ 4,2GHz @ Noctua NH-U12P @ 1000ot/m
    Gigabyte X58A-UD3R
    Zeppelin Gold 6GB DDR3 1600
    ASUS GTX 470 1280MB DDR5
    Kingston 64GB SSD
    WD 320GB
    Seasonic SS-F3 750W
    Windows 7 premium 64bit
    Seat Ibiza 2.0 GTi

  8. #8

    Standardní Re: Asus P5E - Intel X38, vše co najdete sem.

    Mám P5E od pátku a (mimo věcí, které se týkají výbavy a layoutu) proti ní nemůžu říct křivé slovo, skvělá deska a za dobrou cenu. Z mé zkušenosti (hned na startu jsem přeflashoval na 0605) je s jedinou výjimkou funkčně perfektní a dokonce se mi za celé dva dny nepodařilo vyvolat ani náznak nějakého problému. Tou jedinou výjimkou je slabý brum (ne rušení, ale brum) ze zvukovky, jeho řešením se budu záhy zabývat ... (btw: jen jsem prolétl pár testů a neviděl jsem, že modul zvukovky má modře svítící logo zeshora - domnívám se, že to je hlavní důvod tohohle řešení ...)

    Po přečtení pár testů jsem čekal laborování s voltážemi, ale vůbec se nekonalo - hned na startu jsem nastavil optimistické hodnoty všech voltáží desky (= buď minimální, nebo o chlup vyšší) a ani na FSB500 nemám žádný důvod je zvyšovat, 4 GHz (se zapnutým EISTem) jsem z E8200 dostal bez nejmenšího problému a potřeby cokoliv ladit, teď jen postupně zkouším všechny voltáže dál snižovat.

    Jinak když jsem desku vybalil, zdálo se mi, že by chladič northbridge unesl ještě přitáhnout, tak jsem to taky udělal. Nevím, jestli to mělo vliv, ale v kombinaci s nízkou voltáží nb (FSB500 mi jede na 1.3V, míň jsem nezkoušel) nevyrazím z nb vyšší teplotu než 37C (Asus Probe) a to mám pasívně chlazenou jak VGA, tak procesor ...

    Co se týče pamětí, tak čtyři gigové moduly AxeRam DDR800 (Micron) jedou úplně v pohodě, aktuálně na DDR1000 5-5-5-15 při 1.9V a to jistě nejsou mezní hodnoty.

    Citace Původně odeslal uberguru Zobrazit příspěvek
    ale treba Zilla tvrdi, ze mu bez problemu frci AHCI nebo RAID na 480fsb...zajimalo by mne jak ste pochodili vy
    Ano, FSB500 v RAID modu (RAID1 s dvěma disky) bez problémů.

    Pokud by někomu pomohlo, můžu opsat specifická nastavení BIOSu v téhle konfiguraci, ale nic speciálního tam není. Po dosavadních zkušenostech tuhle desku můžu jen vřele doporučit (takhle oc-friendly a bezproblémovou desku jsem snad v životě neměl v ruce ).
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 2 uživatelů. (0 registrovaných a 2 anonymních)

Podobná témata

  1. ASUS a jeho problémy ... ??? Nic takového !!!
    Založil Freeze System v sekci fóra SiS a ostatní čipové sady
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 05.06.2003, 19:26
  2. ASUS A7N8X - tipy, problémy
    Založil poussin v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 29.01.2003, 08:19
  3. Asus P4G8X - Intel E7205, SATA, GLAN, 1394
    Založil WeSTLeR v sekci fóra Intel čipové sady
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 01.01.2003, 11:07
  4. Nové biosy pro Asus desky
    Založil Spajdr v sekci fóra BIOSy
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 23.11.2002, 20:43
  5. Asus, MSI nebo Abit > cip Intel 845PE
    Založil Ocampa v sekci fóra Intel procesory
    Odpovědí: 23
    Poslední příspěvek: 22.10.2002, 20:22

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •