Výsledky 1 až 24 z 24

Téma: overclock intel core2duo e7300na desce asus p5n73-am - má to vůbec cenu?

Threaded View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní overclock intel core2duo e7300na desce asus p5n73-am - má to vůbec cenu?

    ahoj, předem se omlouvám, pokud vám můj dotaz přijde moc n00b.

    jsem před svým prvním OC a pročetl jsem během včerejška a dneška snad vše, co potřebuji oledně oc. a to jak tady, tak na jiných českých i anglických fórech. takže mne prosím hned neodkazujte na manuál "jak taktovat core2duo" a pod, to mám pročtené a opravdu i můj dotaz směřuje trochu jinam. takže k věci.

    jedu momentálně na sestavě c2d e7300 2.66 Ghz, MB asus p5n73-am, ram 2x2gb ddr2 667. grafika ati hd 48300 netaktovaná. win 7 64 bit home premium. zdroj nějakej obyč myslím winbond, ale teploty si hlídám.

    mám nejnovější bios, který jsem flashnul pomocí asus flash utility. a problém mám právě s pokusem o OC.

    pro ty, co moji základovku neznají doplním, že jede na chipsetu nvidia (prý nic moc na OC) a předevěím je typu mATC, což je prý na OC úplně hrůza

    proto dotaz 1) má vůbec cenu se na této desce do něčeho pouštět? viděl jsem totiž fora, kde lidi na desce slušně taktovali, ovšem nikdy ne s mým procesorem.

    ale zpět. možnosti OC se na téhle desce opravdu zdají dost omezené, v tomto odkážu na screeny, které jsou postnuty zde a ukazují v podstatě jediné možnosti, ajk s tím pohnout :

    http://www.overclock.net/intel-mothe...overclock.html

    takhle zhruba vypadá možnost jumperfree clockingu (nic moc

    jde mi o to, že ať v rámci tohoto hýbu s možnostmi auto/linked/unlinked jak chci, efekt se v pc neprojeví - snad jen s tím rozdílem, že po uložení nerestartuje komp a chytí se vždy až napodruhé po "tvrdém" vypnutí. změnu výkonu nepozoruju, rovněž tak ani cpu-z (ať tam dám cokoliv

    v možnosti násobiče jsem jen změnil bůhvíproč přednastavené 6x na 10x a disabloval tu funkci, která to mění (nevzpomenu si teď na přesné jméno, něco na "smart intel něco"). čili až doposud jsem nejel ani na plný výkon svého procesoru, namísto cca 2.66 ghz (266x10) jsem jel jen asi 1.67 ghz (6x233). takže už se mi v podstatě podařilo v uvozovkách taktovat ale k věci.

    nemáte někdo zkušenost/nevíte, jak nastavit aspoň těch málo možností, co to nabízí? s tím, že paměti mi jedou na 667.. nejde totiž hýbat ani s napětím, vcore, kromě nějakých skoků +0.50, +1.25,+1.50 atd, což asi není to pravý ořechový?

    proto finální otázka. pokud tedy lze na této desce a sestavě taktovat, jaké navrhujete hodnoty FSB a MEM, případně ratio? (momentálně mám 1:1 - někde jsem četl, že tak to má u mne být). u hodnoty fsb mám defaultně 1067 a u mem defaultně 667 (je to nastavený na automatickýpoměrování).
    (opět opakuju, že když třeba nastavím fsb 1680 a mem 533, nic se nestane, letmo jsem zkusil FSB na 400 a komp vytuhával při načítání windows - to mi přijde logický - podtaktoval jsem to asi, proč to však nefunguje rychleji, když to dám nahoru, to nechápu). jediný, co mě jještě napadá je, že je potřeba po tom taktování udělat ještě něco, aby se to projevilo, protože cpu.z ukazuje stejné hodnoty a stejně dopadají i testy ve 3dmarku.

    opravdu budu vděčen za jakoukoliv reakci, trochu mě to mrzí, že ostatní mají tolik návodů a možností hýbat se vším možným a já mám defakto pár možných kombinací, které ani nemají žádný efekt a to jak negativní, tak ani pozitivní. není třeba možné nějakým hejblátkem a resetem způsobit něco jako nějakej advanced bios? kde bude víc možností? ať už nějaká pomocná utilita, smart overclock atd?

    všem moc děkuji za pomoc.

    c

    edit: omlouvám se za GHz místo MHz
    Naposledy upravil colin.greenwood; 15.08.2010 v 18:09.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. intel i3 vs core2duo 7400
    Založil Falen v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 28.02.2010, 21:11
  2. Intel Core2Duo E8400 @ 3.0GHz & ASUS P5B
    Založil snopec v sekci fóra Intel procesory
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 29.09.2008, 12:32
  3. pretaktovani Intel Core2 Duo E6600 na desce ASUS P5B Deluxe
    Založil janda v sekci fóra Intel procesory
    Odpovědí: 20
    Poslední příspěvek: 10.02.2007, 09:50
  4. Upgrade iP4 500 na iP4 800 - Ma to vubec cenu ?
    Založil jonka v sekci fóra Intel procesory
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 13.01.2004, 14:53
  5. Je na tehle desce vubec mozny OC?? Cuple-VM
    Založil ShAcKaL v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 11.01.2003, 17:45

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •