Zdravím a poprosím o rady či konzultaci. Rozhodl jsem se změnit na pc OS z WXP na W7.
HW: E2160, GA-965P-S3, DDR (zkoušeny: AData a nové Patriot), systém instalován na WD1001FALS, zdroj Enermax PRO82+ II 525W Bronze
Instalační médium odzkoušeno i na jiném pc (možno vyloučit chybu instalačního média).
Instalace proběhne vždy ok do určitého místa, vše se nakopíruje, rozbalí, ale při dokončení instalace dojde k restartu. Ten je řádně oznámen (systém jako by s ním počítá), po najetí systému z disku začne opět probíhat dokončení instalace. Disk chvíli pracuje (dle zvuku a diody), to však přestane, disk pak jen občas problikne či svítí, ale zvuk není slyšet. Pokud ho nechám, po několika minutách vyhodí BSOD a následný restart již vypíše: "Počítač byl neočekávaně restartován nebo došlo k neočekávané chybě. Instalace systému Windows nemůže pokračovat. Chcete-li systém Windows nainstalovat, restartujte počítač klepnutím na tlačítko OK a spusťte instalaci znovu."
Zkoušel jsem:
- instalace v plné zbroji (TV karty, čtečka, DVD, FDD,...) i úplně holý stroj (pouze MB, CPU, DVD, HDD, GK; i bez větráčků)
- různé sata porty, sata kábly, dokonce i přídavný řadič na MB (GSATA)
- hrál jsem si i s FDD (HW zapojit/vypojit; BIOS zapojit/vypojit)
- BIOS nastavení - OC, mé normální, tovární default, fail-safe default
- napětí DDR - doporučené (dle specifikace výrobce: 1,8V+0,3V) i normal
- dříve jsem zkoušel i nejnovější bios - bohužel blblo využívání native sata a gsata (přídavný řadič) - používám předposlední aktuální bios

Nezkoušel jsem:
- jiný disk (nemyslím si, že to pomůže - disk je úplně ok a dlouhodobě odzkoušený)
- jiný zdroj (nemám u sebe druhý)

Podobný problém zde. Řešení v této diskuzi: nový zdroj. Enermax je novější, dostatečně silný a s WXP byl klid.

Starý systém XP: jede ok s pravidelným uptime počítaný ve dnech (restart je vždy vynucený lidským faktorem nebo sw bordelem), oc zvládne v pohodě (nyní bez OC), systém chlazení funguje více než rok bez problémů (i za parných dnů), systém zvládá běžnou práci+neustálé používání TV (analog+3 tunery digitál). Testy: Orthos, Prime95, GM (verze 5.07) - až na jedny chybné paměti ok. Paměti jsem nechal zkontrolovat (zbytečně) i samotným W7 - ok.
Nový systém (W7): znám, instalace - zkušenosti mám. V zoufalosti jsem vyzkoušel jak 64bit tak 32 bit.

A teď: kde je problém?
Co mám vyzkoušet nebo vyměnit? Zdroj? MB?
Na druhou stranu nechci koupit zdroj, pak MB, pak CPU, pak... To už raději komplet hw a tady toto střelit nebo nechat na takovéto domácí žvýkání

Díky za rady. Hodil jsem to na OC i PCT, snad někdo pomůže.
Brogg