Mám problém s instalací W. Vista do nově sestaveného PC.V okamžiku, kdy se PC při instalaci WINDOWS zeptá, kam chci OS nainstalovat, jsem zjistil, že vlastně není kam: objeví se hláška: no drivers found (v BIOSU je však harddisk indikován - typ HDD 640GB WD6400AAKS 16MB SATAII/300 7200rpm 3RZ). Stáhl jsem drivery pro chipset (deska GIGABYTE EP43-S3L) a v dané pozici instalace WINDOWS jsem spustil instalaci. Přestože se zdálo, že se drivery instalují, po skončení "instalace" se opět objevila hláška no drivers found. Jako kdby se nic předtím neinstalovalo.
Ještě předtím jsem se pokusil nainstalovat XP, disk se začal bez problémů formátovat, ale formátování nebylo dokončeno. Objevila se hláška, že disk je možná poškozen...
BIOS je nastaven - SATA AHCI Mode je disabled, SATA Port O-3 Native mode je rovněž disabled.
Zformátoval jsem disk ve starším PC, vše proběhlo zdánlivě bez problémů. Na tomto starším PC šlo ukládat na zmíněný disk data z druhého harddisku, zlusil jsem zde proto nainstalovat W. Vista, ale opět to nešlo podobně jako na novém PC, jako kdyby se disk neformátoval. Přendal jsem disk do nového PC a zkusil naistalovat XP, vše probíhalo zdánlivě bezproblémově, instalace byla podle hlášky úspěšně ukončena, ale ve skutečnosti se na disk opět nic neuložilo. Že by byl problém v nastavení jumperů? Žádné zde nemám nastaveny.Poraďte, nemám s tímto žádné zkušenosti...