Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: Disk SATA II na motherboard podporujici SATA I

Threaded View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Disk SATA II na motherboard podporujici SATA I

    Nazdar lidicky, koupil jsem si Samsung Spinpoint F1 750GB (HD753LJ), potreboval jsem disk rychle a levne proto tato volba. Precetl jsem si ze disky od firmy samsung mivaji problem s detekci na starsich chipsetech VIA a nforce 3 a nize.

    Zde nastinim problemy ktere se vyskytly a ktere jsem vyresil. Urcite se to bude nekomu z vas do budoucna hodit.

    Disk jsem pripojil na svoji desku GIGABYTE GA-7VT880PRO chipset nforce3 samozrejme disk to nedetekovalo.

    Je třeba disk přepnout do režimu rychlosti 1.5 Gb (SATA I) původně má 3.0 Gb (SATA II). U tohoto disku to jde pouze softwarově. Má pouze 4 piny sloužící k nastaveni MASTER SLAVE a limit 32GB. Nema piny na snizeni rychlosti.

    1. Začal jsem cestou -> flash biosu (nedělat zbytečné pouze v krajnich případech)

    2. Snížení rychlosti z 3.0Gb na 1.5Gb : link: http://www.samsung.com/global/busine...126&orderNum=4

    -poznamka: tento zpusob musite delat na pc kde vam to disk detekuje ja osobne to delal na desce podporujici pouze SATA I a funguje to , proste a jednoduse musite vydet po startu pc ze tam ten disk je )

    - stahněte si tyto dvě utilitky
    a) BDM_SATA1_5G_1_0.zip -> vytvori bootovaci disketu
    b) SSpeed.zip

    Tak rozbalte bod a) a rozbaleny soubor spusťte, pak na vytvorene diskete zalozte slozku napr SSPEED a rozbalte do ni obsah b)

    restartujte pc a nabootujte z diskety (boot se nastavuje v biosu pro laiky Boot device prioroty zvolit First boot device: Floppy)

    najede vam dos z diskety pokud nejste prepnuti do A:\
    napiste A:

    dale musime jit do nami vytvorene slozky SSPEED
    napiste cd sspeed

    prikazovy radek by mel vypadat takto A:\SSPEEDD\
    napiste run


    mela by vam vyjet po chvilce nabidka
    1. 1.5 Gb -> 3.0 Gb
    2. 3.0 Gb -> 1.5 Gb

    Tak ted trosku teoreticke praxe .
    Mym problemem bylo snizeni ze 3 na 1.5 tudiz jsem vzdy zvolil variantu 2. coz se ukazalo po dlouhem procitani netu jako SPATNE !!!!!!

    MUSITE ZVOLIT VARIANTU 1. 1.5 Gb -> 3.0 Gb !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

    Vypada to nelogicky ale je to tak

    Tak a ted dalsi dulezita vec az provedete bod 1. hodi vas to zpet na disketu A:\ v tuto chvili NESMITE PC RESTARTOVAT!!!!

    MUSITE JEJ VYPNOUT!!!

    Nyni byste meli mit vyhrano. Odpojte disk z PC vlozte jej do PC kde se nedetekoval a hle mel by tam byt, pokud budete mit nekdo problem napiste mi.

    Doufam ze vam to ulehci praci, ja jsem se s tim s... tak 8 hodin
    Naposledy upravil dinospages; 28.11.2008 v 15:47.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Který disk je nejlepší ??? Update 2.1.06 (praxe, linky...)
    Založil Tom v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 19.01.2005, 12:27
  2. Abit AV8 sata disk
    Založil KOVO v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 10.01.2005, 22:45
  3. Mandrake 10
    Založil jama v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 57
    Poslední příspěvek: 06.01.2005, 16:36
  4. EPOX EP-4PLA3I a SATA Disk Maxtor 120GB
    Založil AMDckar v sekci fóra Intel čipové sady
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 27.12.2004, 11:06
  5. SATA disk se mi ve Windows neobjeví - pomooc!
    Založil Zidar v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 23.01.2004, 23:57

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •