Ahoj všem,

předně bych rád řekl, že jsem váhal, jestli tento dotaz psát pod Sítě nebo k tiskárnám, jelikož patří pod oboje, ale zvítězila tahle rubrika

O co jde? Již delší dobu mám doma tiskárnu Canon lbp2900. Pod WinXP běží v pohodě, podařila se rozchodit i pod linuxem, včetně sdílení. Teď jsem se rozhodl, že by nebylo špatný tuto tiskárnu hodit na síť přes printserver, aby byla přístupná z celé sítě, a vzhledem k tomu, že jsem potřeboval i nový router, úplně se naskytnul router D-link DIR-120, který má v sobě zabudovaný i printserver. Při instalaci vše v pohodě, připojil jsem usb tiskárny, router jí správně diagnostikoval, avšak hlásil, že je nečinná, byť byla zapnutá a online.
Avšak ouha - jak jsem se dozvěděl jinde na webu, tak tento printserver nepodporuje GDI tiskárny; bohužel tuto celkem stěžejní informaci na stránkách Alzy, kde jsem jej kupoval, neuvedli.

Tak a dotaz - je možné vůbec nějak rozchodit tuto GDI tiskárnu na inkrimovaném routeru? Nebo všeobecněji - jde rozchodit GDI tiskárnu na printserveru, který nepodporuje GDI tiskárny? Např. nějakým extra nastavením tisku, přes nějaký speciální tiskový port, za pomocí nějakých ovladačů, různými skrytými windows featurami a podobnými libůstkami, o kterých nemá běžný smrtelník ani šajna? Nebo mám router vesele zabalit a s úsměvem jej vrátit? Byl bych opravdu rád, kdyby k vracení dojít nemuselo, což je asi celkem pochopitelné.

Dík za každou odpověď!