Zdravím.

Dostal som dnes ako darček sadu bezdrôtovej klávesnice a bezdrôtovej optickej myši BenQ x530. Potešil som sa, lebo to vyzerá skvele. Ako som ale začal používať myš, hneď prišlo sklamanie, lebo je úplne nepresná a má veľmi zlé reakcie, veľmi ťažko je dokonca presne trafiť nejakú ikonu a vôbec presný pohyb je takmer nemožný. Predáva sa to takmer za 900 Sk, tak človek by aj očakával, že to bude aj pomerne kvalitné a použiteľné. Klávesnica je pomerne OK, ale pohyb myšou mi pripomína staré zašpinené guličkové myši.

Rád by som teda vedel, či je to pri bezdrôtových myšiach bežné, alebo som len schytal nekvalitný typ nekvalitnej značky, prípadne čo robím zle, skúšal som aj rôzne podložky a rôznu polohu prijímača. Podložku nemám, mám myš položenú na drevenom stole z drevotriesky, skúšal som aj čistý papier aj čiernu podložku s USB portami, výsledok nebol nikdy taký, ako s ľubovoľnou klasickou optickou myšou. Podobný problém som mal napríklad aj s bezdrôtovou optickou myškou k notebooku IBM.

Ďakujem za každú radu, uvažujem totiž nad tým, že to buď vrátim alebo vymením za inú značku, len akú? K dispozícii je sada od Chicony za 600 Sk alebo napríklad Microsoft za 1300 a iné drahšie.