Myslím, že není dobré vše rvát do jednoho threadu a toto bude podle mě problém k řešení, který bude zajímat více lidí...

Takže Visty mám od včera a z licenčních důvodů bych již velmi nerad přecházel zpět na Win XP. Na mé sestavě v podpisu (Abit NF7-S 2.0 nForce2, Radeon 9600, 1GB RAM) šlape i Aero hezky svižně. Po odpojení pár blbin z USB a nahrání driveru k RAID řadiči z diskety ve správci zařízení vše vypadá spokojeně a vše také funguje.
Síť běží také bez problémů, NVIDIA nForce Networking Controller obsluhuje celkem bez problému nějaký MS originální řadič, na to jsem nemusel šahat.

Problém je ale jak známo se zvukem. Zvuk běží, ale pouze ve stereu. Řešilo se to již zde, a zde se doporučují BETA ovladače z nZones. > BSOD. Zkoušel jsem také nForce ovladače z XP. > BSOD.
Zajímavá je otázka, zda oficiální ovladače budou nebo ne. NVIDIA je neplánuje. Ze stránek nZones kam vede odkaz ze zdejší disuze už jsou stáhlé. Hezká je i tato diskuze.

Zdejší user MeTan tuším píše, že mu s nějakými ovladači prostorový zvuk jede... Můžeš sem tedy napsat, s jakými ti to jede?