Před cca dvěma měsíci jsem koupil Samsung SP2504C SATA II a pripojil. Vše běhalo. Tenhle vikend jsem do supliku supnul dalsi cca 8 let stary PATA disk. Vse stale bezelo, dokud se ten disk nevyndal. Pak uz BIOS nedetekoval SATA disk. Po opetovnem pripojeni PATA disku, pocitac nabehl. Ten PATA disk uz tam byl strkanej driv a nikdy to neudelal. (asi laska na zivot a na smrt )

Ted popisu tu sestavu (jak jsem tu cetl smrtelna kombinace, ale vzdyt to dva mesice bezelo)
Zakladni deska: MSIKT6 Delta-FISR (VIA KT600)
Zdroj: Fortron FSP300-60PN
Disky:
PRIMARY MASTER - Systemovy - Seagate BARRACUDA IV 40GB ATA66
PRIMARY SLAVE - Suplik - Seagate z roku 98 4GB neco jako ?ST34310A? ATA33
SEC MASTER - LiteOn combo ...
SEC SLAVE - nic
Prvni SATA - Samsung SATA II @ SATA I
Druhy SATA - nic
Bios: Ten nejnovejsi 5.7 - clear nepomohl

Na testovani jsem nemel moc casu, a disk se musel zase odnest. Takze Sata Disk je odpojen. Skoda ze jsem nezkusil, odpojit treba jenom tu CD-ROMku nebo system disk (mne napadlo az ted). Pokud jsou odpojeny uplne vsechny disky, disketovky apod. tak ten disk stejne nedetekuje.

Smart Samsungu se mi zdal v poho, obykla teplota disku 39°C.
Pri spusteni se ozve z disku cca 5x cvakani jako kdyz se snazi CD-ROMka nacist cedecko. Pak se vypne. Pri dotaceni disku je na konci slyset divne drhnuti zakoncene pisknutim (jako by hlavicka zustala na plotne). Kdyz tam je i ten Pata disk, tak to roztoceni a cvakani probehne 2x a pritom druhym se ten disk detekuje a funguje!

Nic netaktovano