Mám NTB Prestigio 156 (prosím bez komentáře ke kvalitě značky, pominu-li následující problém, mám ho rok a jsem naprosto spokojen).

Jedná se o Celeron M, Intel chipset, ale ani to snad není důležité.

Problém spočívá v tom, že při "studeném" NTB - pokud je např. nějakou dobu vypnutý, či se probere z hibernace - má několik kláves problémy s funkčností. Zejména "A" "mezerník" "Y", snad i "J". Prostě několik kláves, rozhozených bez pravidla na klávesnici, funguje např. až na několikáté stisknutí, či v případě mezerníku při stlačení pravé strany klávesy. Časem, jak pracuji a notebook se zahřívá, se to zlepší až zmizí (řádově minuty).

Myslím, že to jednoznačně souvisí s teplotou CPU resp. zatížením - pokud totiž spustím nějakou hru - resp. FPS, kterou ovládám klávesami - všechny klávesy fungují perfektně celé hodiny, a to i ty, které jinak dělají problémy.

Tak nevím, čím to je a jak to řešit. Samozřejmě jsem si na to už zvykl a není to taková komplikace, prostě NTB nevypínám (nevypínal bych ho stejně a dávám mu čas "na zahřátí", aby problém zmizel.

Na reklamaci ho určitě nyní neponesu, znáte to, být měsíc bez NTB, navíc ten problém není tak zásadní. Spíše bych ho tam odnesl, až se bude blížit konec reklamační lhůty, ale ne nyní, kdy ho opravdu neustále potřebuji.

Jakékoliv vaše postřehy ohledně tohoto problému jsou vítány, nevím zda to není tzv. "studeňák"?