Tak jsem zase po delsi dobe zase neco koupil (PDA Acer n50 premium za 10 499,-). Balik prisel vcera (tj 14.4.2005) a po rozbaleni jsem zjistil, ze toto zarizeni nema CZ lokalizaci a hlavne mi nestaci audiovystup na sluchatka (hraje jako vietnamske radio ). Inu zavolal jsem tedy do tohoto obchodu s tim, ze chci zarizeni vratit. Zde mi nejaky nejapny prodavac drze prohodil otazku, jestli si nahodou nedelam srandu a ze to diky poruseni peceti neni mozne, nacez jsem ho ujistil, ze si srandu nedelam a v ramci 14ti denni lhuty diky nakupu na dalku chci zbozi vratit z5, ikdyz je zbozi rozbaleno, ale nema znaky pouzivani. Predal mi tedy u telefonu sveho kolegu, ktery cosi mumlal o tom, ze to mozne vratit je, ale ze jenom osobne na krame. Rekl jsem si, ze to asi nikdy neresili a zacal ho ujistovat, ze v ramci zakonne 14ti denni lhuty mu to diky nakupu na dalky samozrejme poslat z5 muzu s tim, ze je to klidne rozbaleny (vysvetlil jsem mu, ze tech 14dni je na to, abych to po prohlednuti a naslednem zjisteni, ze mi to nevyhovuje, vratil z5). Ten se nachvili odmlcel a rekl, ze mam zavolat v pondeli, ze se pry poradi s jejich pravnikem, ze pry tuto vec nikdy neresili. No, vzbudilo to ve mne dost silne pochyby o tomhle shopu a vidim z toho pro mne velke problemy, pze se urcite budou vykrucovat . Pri nejhorsim to uhraju na absenci ceskeho navodu a odchylku ve specifikaci (na strankach uvadi, ze ma 3,5mm jack a ve skutecnosti ma 2,5mm), coz mi pripomina, ze bych si radsi pro jistotu mel udelat screenshot, ale imho mi ve finale stejne asi k nicemu nebude.

Ale, chci se zeptat, jestli ten zakon opravdu chapu dobre, podle toho, co jsem tady popsal, nebo pravo na vraceni penez opravdu nemam?

Diky!