Mam 80GB IDE Seagate BarcaIV (disk c.1) rozdelenej:

10GB NTFS pro XP --- cca 60GB NTFS DATA --- 5GB FAT32 zaloha.

chtel jsem pomoci image nebo pomoci volby partition to partition v ghostovi 2003 prenest tu instalacni partition na 160GB IDE Maxtor 8MB cache (disk c.2). Disk byl rozdelen takhle:

10GB NTFS pro XP --- cca 138GB NTFS DATA --- 3GB FAT32 zaloha.

Prenes jsem si DATA a potrebny veci z XP z disku cislo 1 na DATA na disku cislo 2.

Vzdycky kdyz jsem to naklonoval, psalo mi to pri bootu, ze se z disku neda bootovat. Pritom prvni 10GB partition byla nastavena jako active.

Rek sem si, ze to asi nelze prenest ze Seagate na Maxtor a nabootoval jsem z instalacky Win XP prof, abych udelal cistou instalaci. Jenze ejhle, instalator dlouze detekoval disk a pak mi vyhodil, ze je tam cca 150GB prazdnyho mista bez oddilu (neprirazeno nebo jak to rika). Celkem me to prekvapilo a tak jsem nabootoval ze stary 80ky do XP, kde mi

1) Spravce uloziste rikal, ze tam neni ani prd.
2) Partition Magic 8 se radsi ani nechtel spustit, rikal ze EZ drive na onom disku je poskozen. (nechapu)

Nejakym softikem na zachranu dat jsem vsechno vytah z mrty 160ky a placnul je zpatky na DATA na 80ce.


POKUS c2:

Pri ty prilezitosti sesypani disku jsem pri znovubudovani udelal prvni partition na Maxtoru 15GB (onech 5GB navic jsem vzal z oddilu DATA). Na DATA jsem prekopiroval zachraneny data z oddilu DATA na Seagatu (heh doufam, ze chapete co myslim) a zacal jsem znovu s instalaci Win XP. Instalator mi tentokrat ukazal 15GB oddil a zbytek jako prazdnej, a tak jsem si rek, ze asi neumi videt partition vetsi nez 132GB nebo jaky je to maximum a po rychlym formatu 15GB partition se okopcili instalacni soubory z CD, nasleduje restart, ale komp nebootuje, zasekne se u verifying DMI pool data a nedela nic. Kdyz opet nabootuju z 80ky a mrknu se na 160ku je tam tentokrat opravdu jenom 15GB partition a zbytek je fuc.

Prosimvas nevite nekdo v cem je problem? Klidne na tom disku necham jenom 15GB oddil az do nainstalovani XPcek, ale potrebuju je tam dostat a tohle se mi moc nelibi.

DIKY MOC VSEM CHYTREJM HLAVAM ZA RADY!

(uf to jsem se celkem rozepsal)