Pro svoje testy jsem si nainstaloval na jednu masinu Win 2000 Advanced Server. Pod W2k jsem si rozchodil Domain Controller, File Server, Internet sharing. System (Win, DirectX, .NET) je nainstalovan na systemovou partition (disk C:, 6GB). Dalsi SW jsem instalil na dalsi partition (disk D:, 22GB), jeste tam je jeden logicky disk s FAT32 (disk E:, 2GB).

HW konfigurace compu: MB Matsonic MS8127C+(266), KT133A, Duron 700Mhz, 256MB CL3, HDD Maxtor 6E30L0 (30GB, 7200, 2MB cache, UATA100), CD-RW Teac 540W, grafika nVidia TNT2 M64, 1.ethernet 3COM Ether Link XL 3C905TX, 2.ethernet Realtek 8139.

Ale cely system se mi zda desne liny na to, jaky ma comp "streva". Zkusil jsem to tedy prohnat Sandrou 2003 a zjistil jsem, ze CPU, pameti, ... jsou v pohode. Problem je s diskem C:. Pri benchmarku mi hlasi asi 1/5 vykon nez by mel mit pri srovnani s udaji Sandry. Zajimavy je, ze disk D: je v pohode, ma priblizne ocekavany vykon, disk E: taky. Nemel by byt tedy problem s VIA4in1 ani BIOSem. BIOS detekuje disk skutecne jako UATA100, ve WIN je u disku taky hlasen UDMA mod. Na obou discich (C i D) je povoleno indexovani.

Opravdu nechapu v cem je ten systemovy disk C: jiny a proc ma tak katostrofalne nizky vykon. Neprimerene dlouho trva napriklad otevreni IExploreru, Start menu, ... proste pri akcich, kdy system nema nacachovano a saha na svuj systemovy disk.

Nema nekdo podobne zkusenosti, nezna nekdo duvod a zpusob, jak se toho zbavit

Diky moc.

Roman