Výsledky 1 až 25 z 42

Téma: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Question 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Možná jste při výběru nového LCD dospěli do podobného stádia výběru:

    HP w2207h nebo Lenovo L220x ??
    Co vybrat a kdy?

    Papírově je jasný hit Lenovo L220x, protože je S-PVA a to je v této kategorii dost nevídaná věc, která sebou nese lepší úhly a podsvícení.
    Ale je opravdu proti němu každý TN panel shit? Je to tak patrné? HP w2207h je pro změnu jedním z nejlepších ve své třídě.
    Volba w2207h byla jasná ještě do nedávna, než se objevilo Lenovo. Každý z nich má svoje pro a proti a mě se zcela nedaří přiřadit parametrům příslušnou váhu a prioritu.
    Takže díky za každý váš tip a poznatek.

    HP w2207: plusem jsou slušné barvy (na svou TN kategorii), dobrá odezva, žádný inputlag (to může být pro hráče podstatné), dobrá ergonomie a mínusem úhly (no jo, TN) a podsvícení
    Lenovo L220x: plus je S-PVA a od toho se odvíjí vše ostatní, tj. dobré barvy, úhly, podsvícení a ergonomie a proti tomu mínus je odezva vč. inputlagu a v neposlední řadě plusomínus rozlišení 1900x1200

    Rozdíl ceny je cca 8000 Kč vs. 10000 Kč ale to je jediná věc, která mi připadá nepodstatná.

    Recenzí jsem pár četl a to především výborný test v Computeru 03/2008, kde HP vyhrálo a pak jediný český test Lenova na svethardware.cz.
    V reálu jsem viděl jen to HP, vypadal fajn, ale nijak zvlášť jsem ho netestoval.

    Monitor bude určen na řekl bych typické domácí použití: 40% úprava fotek, 30% video (DVB-T, DivX), 30% hry (hlavně rFactor, akce)... klasickou práci ve windows aplikacích nepočítám, to je samosebou...

    Doteď jsem měl jasno v HP w2207h a i nadále je mým větším favoritem, přestože to je "jen" TN, protože už toho o něm bylo tolik napsáno a výhody i nevýhody jsou známé. Proti tomu se Lenovo jeví jako dobrá trefa, ale je to nové a nerad bych podlehl papírovému nadšení. Proč je těch S-PVAček ve 22palcích tak málo?

    Mám pár obav a představ a prosím o pomoc s jejich lepší identifikací:

    U HP se moje obava týká v podstatě jen barev při práci s fotkama:
    - barvy jsou dost dobré na to, abych mohl dobře pracovat s úpravou fotografií , sedět budu přitom přímo, takže strach s úhlů se jeví jako zbytečný
    - co to podsvícení? bude to vadit? poznám to?

    U Lenova o fotky strach nemám (nepřeháním to?) ale zato jsou tu jiné 2 háčky:
    - odezva a inputlag ve hrách, konkrétně rFactor (pro neznalé auto simulátor), kde ve vysokých rychlostech může mít opžděná reakce fatální důsledky na hratelnost
    - a to rozlišení 1900x1200? zatím mě to připadá jako blechy...
    - jak na tom budou vypadat hry v nižším než nativním rozlišení? nebude to moc hrůza?

    Možná na něco z toho kladu zbytečný důraz, který v reálu nepoznám, nebo neocením, nebo to v reálu nebude tak hrozný jak se z tabulek a grafů může jevit.... možná, ale to právě nevím a díky za každý váš smysluplný příspěvek.

    Je to TN HP o tolik horší, nebo to S-PVA Lenovo o tolik lepší, že mě volba HP bude mrzet po pár dnech?

    Díky za rady a hlavně poznatky z praxe!

    P.S. Ještě jsem neviděl žádný S-PVA panel v reálu, zato jsem měl možnost vedle sebe porovnat TN Samsung 226CW a starý SIPS Eizo a v tom porovnání se jevil Samsung jako dost nepovedený výrobek (všechny parametry byly v provozu srovnatelné a rozdíly nevyditelné, jenom ty barvy byly u Samsungu červenej hnus)... jenže něco je mít vedle sebe a porovnávat a něco jiného nikdy to porovnání nezažít )
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)... a v případě kritiky nezapomeňte napsat důvod, abych se mohl poučit a polepšit

  2. #2

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    MadCap: Ty jsi viděl oba modely v reálu. Vychází z toho podle tebe některý z nich jednoznačně lépe/hůře že bys neváhal? Nebo jak to vidíš ty?
    Naposledy upravil Connor; 23.02.2008 v 18:39.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)... a v případě kritiky nezapomeňte napsat důvod, abych se mohl poučit a polepšit

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    321

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Tusim ze Spajdr to HP prodal aby jej nahradil Lenovem a co on rozdil popisoval, tak HP "shit"

    edit: ad spajdrovo HP ... oj, moje chyba...
    Naposledy upravil PetrT; 23.02.2008 v 19:01.

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  4. #4

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Spajdr měl (pokud se nepletu) w2408h, tj. 24" model a věřím že u větších panelů se neduhy TN panelů (úhly) projeví víc. Na druhou stranu nemohu přehlédnout ani oslavné ódy na to hp z jiných fór. (jenže tam málokdo zná Lenovo)
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)... a v případě kritiky nezapomeňte napsat důvod, abych se mohl poučit a polepšit

  5. #5

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Myslím, že je to tu popsané dostkrát ... Jen drobná připomínka - kvalita podsvícení s technologií panelu nijak přímo nesouvisí.
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  6. #6

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Citace Původně odeslal jan555 Zobrazit příspěvek
    Myslím, že je to tu popsané dostkrát ... Jen drobná připomínka - kvalita podsvícení s technologií panelu nijak přímo nesouvisí.
    No zrovna to HP moc ne, jen se momentálně slaví Lenovo.
    Snažím se jen dobrat toho jestli se neduhy i výhody jednotlivých technologií moc nepřehání?
    A jak to s tím podsvícením je? Že zrovna u TN panelů je na tom často bídně? Vím že se ptám hloupě, ale co to vlastně je?
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)... a v případě kritiky nezapomeňte napsat důvod, abych se mohl poučit a polepšit

  7. #7

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Connor : Jelikož vidím že jsi z Prahy, zkus napsat chlapíkovi na pctuning fóru co má nick Holda, má to Lenovo taky, tak by ses mohl u něho podívat.

    Já prostě se někdy dívám z boku na filmy že ležím na posteli a z TN chytá jedna strana jako kdyby do šeda, skoro bych řekl že to je jak udělat inverzi fotky, prostě hnus, nedá se to dívat, nicméně u té 22" by to nemuselo být tak hrozné jako u té mojí 24" co jsem měl. To že je větší rozlišení na menší plochu já beru jako plus, protože u HP to nebylo tak krásně ostré, ovšem u 22" to bude asi opět lepší. Pokud jsem ale hrál hru a pak film, tak jsem pokaždé si musel hrát s barvama, protože to bylo moc světlé, nebo tmavé. Toto se dá řešit pokud máš židli nebo křeslo tak aby ti žáden roh neměnil barvu, já mám stůl výše a křeslo se nižší. S tím podsvícením, prostě si představ že máš puštěný film a je tma, tak dole a nahoře jsou rohy jako kdyby trochu rozsvícené, nalevo a napravo daleko více, tam ale máš film, takže to nevadí.
    Podtrženo, sečteno, jestli se budeš na LCD dívat pořád z jednoho místa a uvidíš na LCD rovnoměrně, aby ti rohy neměnily barvu, tak ti bude stačit klidně to TNko, já to kritizoval to HP proto, protože před MVA LCD jsem měl taky TN (Samsung 710T) a nebylo to nic moc, no a naivně jsem čekal že se ty TN dají ještě nějak vylepšit, nedají. Takže jsem šel honem zase zpátky k něčemu podobnému jako bylo to MVA. Máš to takové problematické, děláš hodně s fotkama, na to se TN nehodí ale závodní hry ano, já zkoušel jenom Test Drive Unlimited a nepozoroval jsem nějaké mazání.
    ASUS Rampage II GENE + Intel i7-920 @ 3.8 GHz + Noctua NH-U12P SE1366
    6GB RAM OCZ Intel Extreme XMP 1600MHz / Gainward Geforce GTX470 SLI
    1x30GB SSD OCZ Vertex Turbo (system) / 2x30GB SSD OCZ Vertex RAID 0 (games)
    23.6" Acer GD245HQBID + 3D Vision / PSU Nexus RX-8500 850W / Asus OC STATION

  8. #8

    Standardní Re: 22" LCD: HP w2207h vs. Lenovo L220x ??

    Spajdr: Díky moc za tvoje poznatky.
    Ten monitor mi nemá nahradit televizi a dvd player, takže když dlouhodobé sledování videa, tak se bude jednat spíš o TV vysílání, kde sice nemusím sedět uplně přímo proti, ale taky o tu kvalitu videa zas tolik nepůjde. Ovšem měnit nastavení každou chvíli by mě štvalo, to jo.
    V podstatě se dilema scvrkává do otázky co mi bude víc vadit, jestli barvy na HP anebo odezva+rozlišení u Lenova?
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)... a v případě kritiky nezapomeňte napsat důvod, abych se mohl poučit a polepšit

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Lenovo L220x 22" SPVA
    Založil Ssnake v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 528
    Poslední příspěvek: 16.01.2010, 22:34
  2. Reklamácia LCD SONY HS74P X-Black
    Založil GABO v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 16.11.2006, 13:14

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •