Výsledky 1 až 25 z 55

Téma: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    Nazdar, potreboval bych trochu poradit:

    koupil jsem na aukru tento ntb z shopu gigacomputer (jeste ho nemam ani nebyl odeslan):
    http://www.aukro.cz/item774885501_no...fa_zl_win.html
    a chtel bych se ujistit, ze vsechno bude ok...chtel bych mit moznost ntb do 14 dnu pripadne vratit a necham si ho proto radeji poslat dobirkou...myslim ze diky tomu ze pisou ze je s fakturou, tak by to nemel byt problem, nebo se pletu? Neverim moc tomu co mi rekne prodavac do telefonu, tak sem se chtel ujistit ze to chapu dobre...

    Notebook lze koupit i primo v shopu gigacomputer, ten samy kus (tvrdi prodavac), ale o 6000 dráž, s jedinou výhodou - o rok delší záruka...a to mi za to nestojí...

    Nebo obecneji, koupili byste takto notebook? A co mohu udelat pro to abych nenaletel a abych byl z pravniho hlediska co nejvice kryty?

    Diky moc...
    Workstation: Intel Core i5-2500K @ 4,5 GHz + Thermalright Silver Arrow ll Asus P8P67 Deluxe ll Asus ENGTX560 Ti DCII/2DI/1GD5 + Thermalright Shaman ll Corsair 8GB 1600MHz CL9 Vengeance XMP Low profile ll 2*2TB Samsung HD204UI F4 (RAID 0) + 2*Xilence HD Cooler CL ll RaidSonic IB-266StUSD-B + 320GB 2.5" WD3200BEVT ll Samsung SH-S183A ll Asus Xonar DX + Logitech Z-5500 ll 24" S-PVA NEC MultiSync 2470WNX ll Corsair HX520 ll Lian Li PC-7FN ll Logitech G700 ll Logitech Illuminated Keyboard ll Canon PiXMA IP4000 + HP LaserJet 1022n ll Razer eXactMat + eXactRest

    Laptop: Dell Studio XPS 1647 {Intel Core i7-620M ll 8GB DDR3 1333MHz ll 16.0" FullHD RGB-LED ll ATI Mobility RADEON HD 4670 1GB ll 256GB SSD Samsung PM800 with TRIM ll Intel WiFi Link 6300 802.11AGN ll Creative X-Fi MB ll 9-cell Battery ll 130W + 90W AC Adapter ll CZ Keyboard ll Obsidian Black High Gloss Finish with Leather} + Logitech VX Nano + Ultimate Ears triple.fi 10 Pro

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    43
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    349

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    Nevím, ale z mé chabé znalosti práva bych soudil, že pokud se uzavírá smlouva dle občanského zákoníku a prodejce deklaruje zboží jako nové a nepoužité, tak by měla platit standardní záruka 24 měsíců, ne?

    Každopádně to přenechám povolanějším, neorientuju se moc v tom, jak to je takhle při prodeji přes aukro... Ohledně toho, co se ptáš, zda bychom si takhle notebook koupili - já za sebe říkám, že ne. Přijde mi to celý nějaký na levačku a moc se mi to nelíbí... Už jsem taky jednou takhle před lety MÁLEM naletěl jednomu vykukovi, co "fantasticky levně" nabízel modely Tčkové řady od IBMka, a od té doby si dávám na podezřele levné nabídky bacha...
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  3. #3

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    Já osobně mám od Gigacomputer HP-čko a až na jazykovou verzi jsem na žádný problém nenarazil, záruku mám standard 2 roky, kupoval jsem osobně v shopu.

  4. #4

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    Citace Původně odeslal D_a_v_i_d Zobrazit příspěvek
    Už jsem taky jednou takhle před lety MÁLEM naletěl jednomu vykukovi, co "fantasticky levně" nabízel modely Tčkové řady od IBMka, a od té doby si dávám na podezřele levné nabídky bacha...
    A co bylo na te nabidce nakonec spatne?

    Momentalne jsem rozhodnuty to udelat tak, ze kamarad z brna notebook na prodejne dukladne zkontroluje a ja pak zavolam do gigacomputer at mi ho tedy poslou...je neco konkretniho na co bych si mel u takovych nabidek dat pozor

    2pety: thx, jakou mas jazykovou verzi? je realne ze by klavesnice byla jina nez anglicka? (prodavac mi do telefonu rekl ze ntb je z holandska a ze by mel mit anglickou, podle toho co nasel v kompu...) ptam se jen pro pripad ze by tam kamarad nemohl zajit...
    Workstation: Intel Core i5-2500K @ 4,5 GHz + Thermalright Silver Arrow ll Asus P8P67 Deluxe ll Asus ENGTX560 Ti DCII/2DI/1GD5 + Thermalright Shaman ll Corsair 8GB 1600MHz CL9 Vengeance XMP Low profile ll 2*2TB Samsung HD204UI F4 (RAID 0) + 2*Xilence HD Cooler CL ll RaidSonic IB-266StUSD-B + 320GB 2.5" WD3200BEVT ll Samsung SH-S183A ll Asus Xonar DX + Logitech Z-5500 ll 24" S-PVA NEC MultiSync 2470WNX ll Corsair HX520 ll Lian Li PC-7FN ll Logitech G700 ll Logitech Illuminated Keyboard ll Canon PiXMA IP4000 + HP LaserJet 1022n ll Razer eXactMat + eXactRest

    Laptop: Dell Studio XPS 1647 {Intel Core i7-620M ll 8GB DDR3 1333MHz ll 16.0" FullHD RGB-LED ll ATI Mobility RADEON HD 4670 1GB ll 256GB SSD Samsung PM800 with TRIM ll Intel WiFi Link 6300 802.11AGN ll Creative X-Fi MB ll 9-cell Battery ll 130W + 90W AC Adapter ll CZ Keyboard ll Obsidian Black High Gloss Finish with Leather} + Logitech VX Nano + Ultimate Ears triple.fi 10 Pro

  5. #5

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    Klávesnici mám klasiku anglickou, polepky to vyřešily , jazyková verze ENG

    edit: ještě si vzpomínám, že když jsem jeden NTB objednával do rodiny,
    bylo to myslím z Hradce Králové, tak nabízeli i přeinstalování systému na českou verzi
    za 500 nebo 800 Kč - nevím přesně
    Naposledy upravil pety; 13.10.2009 v 23:00.

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele MaWa
    Založen
    29.11.2003
    Bydliště
    Ústí nad Labem
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 100
    Vliv
    273

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    sony ma mezinarodni zaruku jeden rok, proto je i na tenhle notas zaruka jeden rok. faktem je, ze na nove zbozi by prodejce mel poskytovat plnou dvouletou zaruku, ale predpokladam, ze ti do faktury napisou ze je to bazar a pak ti klidne jednoletou dat muzou.
    Oficiální distributor AlphaCool pro ČR a SR...

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    43
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    349

    Standardní Re: Nákup notebooku na aukru u firmy GigaComputer...

    Citace Původně odeslal MaWa Zobrazit příspěvek
    sony ma mezinarodni zaruku jeden rok, proto je i na tenhle notas zaruka jeden rok. faktem je, ze na nove zbozi by prodejce mel poskytovat plnou dvouletou zaruku, ale predpokladam, ze ti do faktury napisou ze je to bazar a pak ti klidne jednoletou dat muzou.
    No, ale pak by se prodejce dostal do rozporu s deklarovanými informacemi o zboží, ne? Protože v tom inzerátu má všude NOVÉ notebooky, ani zmínka o tom, že by šlo o bazar, podle mého selského rozumu "zahraniční původ" ještě nevylučuje nové zboží

    HeadHunter: Rozpor mezi deklarovanými a skutečnými parametry, notebook nebyl "nový", ale "jetý, ale pěkně vypucovaný" a celkově jsem nenarazil na ne zrovna moc solidního chlapíka...
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Nákup notebooku
    Založil Juliane v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 13
    Poslední příspěvek: 14.11.2006, 21:08

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •