Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: Instalace Windows

  1. #1

    Standardní Instalace Windows

    Ahoj,

    dělám známýmu očistu PC, měl ho komplet zavirovaný. Vyjmul jsem jeho disk, připojil k mýmu PC, projel ho antivirem a nalezl komplet zavirovaný. protože tam neměl nic důležitýho, tak jsem ten disk zformátoval, abych odstranil virus.
    Když jsem jej zapojil zpět a chtěl přejít do nastavení biosu, abych nastavil jako výchozí DVD mechaniku, bylo mi oznámeno tohle:"BOOTMGR chybí, restartujte klávesami ctrl+alt+del". Nereaguje ovšem ani restartování a ani bios. Jako by ten vir napadl i bios. Možná je v paměti. Ještě bych mohl restartovat bios, vyjmutím baterie.....

    Ví někdo co se děje?

  2. #2

    Standardní Re: Instalace Windows

    BOOTMGR IS MISSING, PRESS CTRL+ALT+DEL je uz chyba operacniho systemu (v soucasnosti uz pravdepodobne toho minuleho) potazmo zavadece OS, s BIOSem to nema nic spolecneho.

    Pametove rezidentni virus je taky dost nepravdepodobna varianta, jelikoz po vypnuti se RAM maze a aby se do ni dostal zpatky, musi se tam nejak "objevit" - vetsinou prave zavedenim z nejakeho pametoveho media. Samotny virus infikujici BIOS opravdu existuje (nebo jsem alespon videl kusy kodu), ale je to spise proof of concept, tudiz dukaz, ze to lze (a ne s jistym vysledkem na vsech PC - http://www.symantec.com/connect/blog...-showing-again). Jedine, co si osobne pamatuji je CIH/Chernobyl a to uz je nejakych 14 let zpatky.

    Osobne to vidim spis na to, ze se ti nepovedlo dostat do BIOSu a PC zacal bootovat z puvodniho HDD. Zkus do BIOSu vlezt jeste znovu, pripadne vyber Boot Menu (pokud deska podporuje - F"neco" - 8-12, zalezi na vyrobci) a primo tam si zvol, odkud se ma bootovat.
    Barton 2600+ (2,3GHz - Vcore 1,75V), Soltek SL75FRN2-RL, MSI NX6600GT, WD 20GB + WD 1600JB SATA, 2*512MB 400 CL3 A-Data + 256MB 400 CL3 Hynix

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    299

    Standardní Re: Instalace Windows

    Místo formátování jsi měl radši všechny oddíly odstranit nebo ještě lépe provést "secure erase", aby byla jistota, že tam nikde nic nezbylo, takhle je teoreticky možný, že tam něco přežilo. Viry napadající BIOS existujou, i když nevím jestli se vyskytujou i v dnešní době.

    Můj osobní odhad je nicméně problém v klávesnici, proto nereaguje na vtup do biosu, poukouší se bootovat z disku, tam nic nenajde a vyhodí tu chybu.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    273

    Standardní Re: Instalace Windows

    Jak uz bylo receno, jedna se o chybu (hlasku) zavadece operacniho systemu, ze nemuze najit soubor bootmgr, coz je logicke, disk je zformatovany.
    Patrne jsi nezmacknul vcas del/F2/cokoli, proste klavesu pro pristup do BIOSu. Proc nelze restart ctrl+alt+del bude patrne proto, ze neni v BIOSu zapnuty DOS kompatibilini mod pro USB zarizeni a tudis klavesnice a mys proste nejsou aktivni vubec. Zadne dalsi zahady v tom nebudou.

    Spise bych se zameril na pocitac kam jsi pripojoval ten disk, pokud se tam nachazel nejaky rootkit ci podobne osklivy zla mallware, tak je dost dobre mozne, ze se usidlil i v nem (snaze antiviru tomu zabranit navzdory). Nejlepe provest offline kontrolu z boot CD/flashky treba.
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

  5. #5

    Standardní Re: Instalace Windows

    Vyndal jsem baterii na základní desce a pak ji znovu vložil a již šlo po restartu skočit pomocí klávesy DEL do biosu. Teď už instalace Windows funguje.

    Přesto díky všem za příspěvky.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Instalace Windows XP na USB disk
    Založil rush v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 21.02.2008, 09:31
  2. Instalace Windows vs. CHS - LBA
    Založil Tom24 v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 29.07.2006, 12:50
  3. Instalace Windows na RAID bez FDD
    Založil mikro v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 16.05.2006, 09:33
  4. instalace debianu a windows
    Založil killer05 v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 31.08.2005, 14:10
  5. nefungujici instalace ve windows 98
    Založil howard v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 06.06.2003, 22:36

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •