Potreboval bych radu, jak na seriovy port v Jave. Potrebuji vyuzivat prevodnik z RS232 na RS485. Mam pomerne rozsahle zkusenosti se seriovym portem pod Windows, ale nyni bzch potreboval multiplatformni program-staci Windows a Linux. Prioritou je v tomto pripade Linux s tim, ze na win by se pouzival stavajici software.
Docela me prisla podle diskusi vhodna knihovna rxtx, ktera umoznuje dle meho nazoru to co potrebuji. Bohuzel jako nevyhodu vydim naprosto nedostatecnou dokumentaci.
Take jsem doposud neprogramoval nic pro Linux co by spolupracovalo se seriovym portem a tato oblast je dosti odlisna od Windows. Kdyz jsem zkousel udelat jednoduchy priklad a do konstruktoru RXTXPort(java.lang.String) jsem predal nazev portu "/dev/ttyS0" tak to psalo, ze port je jiz obsazen. Jak zjistim, ktery port mam v /dev/ vyuzivat a cim by mohl byt obsazen, kdyz vim, ze zadny SW na comm tam nebezi? Napr. echo aaa > /dev/ttyS0 projde narozdil od napr. echo aaa > /dev/ttyS1.
Stroj ma pouze jediny SP. Vite nekdo o nejake dobre knihovne zdarma? Mate nekdo nejaky priklad? Vite o tutorialu?