Výsledky 1 až 20 z 20

Téma: Pozoruhodny jev u wifi sitě.

  1. #1

    Standardní Pozoruhodny jev u wifi sitě.

    Hi to all

    Potřebuji radu. mám bezdratovou sít , která se skláda z jednoho AP a 3klientu , kteří se na něj připjují. 2 klienti jsou v pořádku s konektivitou, ale ten 3 má úplně zajímavý jev! je nejblíže asi 200M necelých! a je stav kdy tomu třetímu to úplně vypadne ale ne nachvíli prostě AP není zatěžován a 3 klient nehlasí žádnou sít. Vůbec to nechápu zničeho nic není vůůbec signal žádny nenalezen a přitom den před tím to jede. A nejhorší je na tom(je to u firmy) že dopolende to nejede vůbec večer sednu k PC a zkisím ping a ping jede v¨še je OK.. vysvětlíte mi to někdo? nenastává tam nějake rušení ta firma vyrabí jakesi stažáry neví někdo jestli je to rušené ale myslím že ne nejelo to i v sobotu kdy firma nepracuje!! Je to síťovka MIcronet SP906B 11Mb.
    Díky za všechny rady!!!

  2. #2

    Standardní

    Respekt tvým vyjadřovacím schopnostem . Možná kdybys popsal líp situaci, použitý hardware, nastavení a zkusil to nejlépe srozumitelnou češtinou, tak by ti někdo mohl dát rozumnou radu. Může to být hromadou věcí, vádný kus HW, někdo ruší...
    WS: AMD Athlon 64 4000+/2.6GHz, Gigabyte GA-MA69GM-S2H, 4GB RAM, 80GB Seagate 7200.10, 160GB Samsung SP1614C, LG GSA-4163B, Int. VGA Radeon X1250, AOpen H500B 350W, EIZO S1910-K, MS Basic Keyboard, MS Laser Mouse 6000
    SRVR: Intel Celeron 2.16GHz, Intel D865PERL, 1GB RAM, 2x320GB + 1x300GB Seagate SATA, AOpen H600A 350W, Inet 16Mbps/10GHz od www.lysafree.net

  3. #3

    Standardní

    ok pišu to co nejrychleji ale myslím že porozumět se tomu dáv v pohodě!!

    vadný HW jak to? večer to jede!! vše jsem zkontroloval antenu všechno nic jsem nenalezl prostě odpolene nenajde sít !! a ečer ano na AP jsou namopovyný MAc adresy k rušení by nemělo docházet!
    Myslíte že draty vysokeho napětí ruší signal ale večer to jde!
    PSotřeboval bych radu a ne blbé kecy!!!

  4. #4
    Senior Member
    Založen
    22.07.2003
    Bydliště
    Ostrava - Homeless putující světem
    Příspěvky
    731
    Vliv
    264

    Standardní

    CHtělo by to lepší popis popř. obhlídku. Obecně se dá říci, že WiFi je tak trochu alchymie. Někdy jede podivně, někdy nejede vůbec a to ze zcela neznámých příčin.
    Takže za pozoruhodný jev bych označil případ, kdby ho to např. teleportovalo, ale rozhodně ne to, že to někdy nejede.
    Autor tohoto příspěvku je zpráskaná LAMA. Absolvoval 6 tříd ZŠ. Proto berte obsah příspěvku s rezervou.

  5. #5
    Member Avatar uživatele Loque
    Založen
    21.10.2002
    Bydliště
    Šurany - SK
    Věk
    40
    Příspěvky
    383
    Vliv
    268

    Standardní

    Skús inú wifi kartu. Mna to napríklad s mojou kartou na jednom HW AP po určitej dobe nečinnosti odpojilo, stratil som signál a už som ho nechytil, pomohol jedine reštart. Potom vymenili to AP za linux router a odvtedy to beží spolahlivo
    Intel E4500@ 3,1GHz, ASUS P5N-E SLI, 2GB DDR2 800 Kingston HyperX 4-4-4-13, HDD Hitachi 7K250 120GB + 120GB WD + 250GB Seagate 7200.10 + 80GB Maxtor, GF8800GTS 640MB, DVD+RW NEC ND-7173, SB Audigy2 ZS, Skystar2, Enermax Liberty 500W, Thermaltake XaserIII V2000 Aluminium, Samsung SyncMaster 226BW 22'', Koss Porta Pro, Creative M80 speakers.

  6. #6

    Standardní

    Co ta karta ma za chipset? jestli je to ADMTek tak se vubec nedivim a budes se muset nejspis s tou kartou rozloucit...
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  7. #7

    Standardní

    Citace Původně odeslal Gargamel
    Co ta karta ma za chipset? jestli je to ADMTek tak se vubec nedivim a budes se muset nejspis s tou kartou rozloucit...
    myslím že to má Realtek chipset, jinak jsem na něco přišel ! antenu jsem zvedl a signal jsem zase chytil ale pořád mi to nejde do hlavy když to tak měsíc jelo a OK a vidiletnost je stale stejnáá ne že by tam něco vyrostlo nebo něco objevilo !!!

  8. #8

    Standardní

    Ja som mal presne tento isty problem. Najprv to slapalo a potom sa stracal signal a ked to chvilu islo, tak packet loss bol uplne strasny, takze sa to nedalo vobec pouzivat. Riesenie bolo, ze som otocil antenu o 180 stupnov a odvtedy to ide ako hodinky, ale nepytaj sa ma ako je to mozne. Wi-fi je proste wi-fi
    OLD SKOOL: QDI KinetiZ7T- VIA KT 133, DURON 650 MHz non OC, 128 MB SDRAM PC133 APACER+ 128 MB SDRAM PC133 IBM, Hitachi 7k250 120 GB + 30 GB Maxtor 5400 rpm, DVD-R TOSHIBA 1612, NEC 4550 A, WI-FI NET

  9. #9

    Standardní

    tak dal jsem to výše odpoledne a signal se chytl a pingy jeli až do 19:45 ale pak výpadek nejprve jen na minutu pak zase 1min jel a pak to skakalo až ping úplně zmizel. a za 15 min se to chytlo a jelo opět bez problému!!!!!
    Nejhorší natom všem je že tento spoje je na vzadelnost cca 100-120metrů přes cestu!! a dalším spoj,který je pozproblémůvý je asi 20 stupňů na levo a je vzdalen cca 500-600metrů.

    A ještě jednou chci zmínit že mám na AP namapovaný MAC adresy od připojujících se síťovek takže k rušení by nemělo docházet..


    Měl někdo takový případ ?

  10. #10
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Stahnete vykon - oba. Mam zvlastni pocit, ze to pomuze (kdyz rikas, ze na 3x takovou vzdalenost to jede).
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  11. #11

    Standardní

    a mas vypozorovany ze to treba dela dycky rano nebo dycky vecer nebo tak neco ? btw. pouzity anteny ?
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  12. #12

    Standardní

    anteny Leoant 10dbc sektorove velikost podlošky na myš. ne vypozorovaný to nemám nejede to nahodile!!

    To Jezevec: AP jede na max vykon to je 18db - utlumy + antena
    myslíš že když je nějaký velky vykon ........ Vysvětli jaký to může mít vliv když je vysoký výkon ( na sítovce nelze regulovat výkon, na AP ano)Díky!

  13. #13
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Pri vysokym vykonu se muze stat, ze druhou stranu "zahlusis" => mas signal tak silnej, ze to elektronika nezvlada.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  14. #14

    Standardní

    Neviem ako tie shit-karty s lacnymi chipsetmi typu ADMtek a Realtek, ale AFAIK chipset Prism2 ma standardne nastavenu automaticku regulaciu vykonu.
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

  15. #15

    Standardní

    ok vyskousim, ale vysledky nebudou hned musim to otestovat!!

    neustale pinguji........nonstop

  16. #16

    Standardní

    tak je 23:00 a vypadlo to!!

    tak jsem zkusil ubrat -3dbc ok a ten vzalenejsi jel bez problem ale ten co mu to vypadlo tomu to stale nejede! ok uberu -6dbc restartuji AP pote ten vzdalenejsi uz jede a ten blizzí ten pořád nic tak myslím že v tom to nebude

    ten vzdalenější má stejnou síťovku!!

  17. #17
    Senior Member mince
    Založen
    05.03.2003
    Bydliště
    Piestany
    Věk
    50
    Příspěvky
    832
    Vliv
    274

    Standardní

    omrkni konfiguraciu rychlosti kariet a AP , ak mas niekde AUTO daj to natvrdo - samozejme vsetky na rovnaku
    NTB - nejake Lenovo
    PC - Intel i5 netaktovany
    fotoze : Panasonic DMC-TZ20 + DMW-MCTZ20E
    technical diver , deep full nitrox 75m :)

  18. #18

    Standardní

    vsechny síťovky maj 11Mb a AP ma nastavenen natvrdo 11Mb.
    Dnes je rano 9:52 byl jsem u toho a vyměnil jsem antenu, jen tak abych mel jistotu že do předchozí neteklo.
    ......Zase po restrtu serveru se to rozjelo..tak čekám kdy to zase vypadne

    MAC adresy na AP jsem vymazal, pro jistotu jestli to nějak nezvlada:

  19. #19

    Standardní

    ahoj, pouzivam stejne anteny ... ale ke klientum davam AP v rezimu klient .. a je uplne jedno zda vzdalenost je 150m ci 2 km ... a vykon mam sladeny tak aby to bylo ny hranici normy na obou stranach (20db) .. co se tyka posouvani anteny vejs .. jo to jednou tez pomohlo ale to byl pripúad kdy klient ma v ceste dalnici a myslim ze spise dochazelo k tomu ze jak projel kamion ci neco vetsiho tak se stratil ping ci dva ... tak jsem antenu u klienta umistil o 5m vejs a jede mu to ok ...
    ..:: Nas-Net.org ::.. programming,build-up and management networks,development,freenet,education

  20. #20

    Standardní

    Citace Původně odeslal frantacrack
    ahoj, pouzivam stejne anteny ... ale ke klientum davam AP v rezimu klient .. a je uplne jedno zda vzdalenost je 150m ci 2 km ... a vykon mam sladeny tak aby to bylo ny hranici normy na obou stranach (20db) .. co se tyka posouvani anteny vejs .. jo to jednou tez pomohlo ale to byl pripúad kdy klient ma v ceste dalnici a myslim ze spise dochazelo k tomu ze jak projel kamion ci neco vetsiho tak se stratil ping ci dva ... tak jsem antenu u klienta umistil o 5m vejs a jede mu to ok ...
    byl jsem zase u te anteny a jelikož jsem měl dvě vymenil jsem za druhou + jsem jeste tu cast která je slepena k sobe a kde jsou ty dva nýty tak jsem to jeste zalepil páskou a celou připojdu sem taky naprosto obmotal aby se tam ta voda nedostala a zatim mi to jede, ale jeste testuji!!

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •