Výsledky 1 až 19 z 19

Téma: Slackware a problem: mplayer, sim, ovladace nvidia, KDE

  1. #1

    Standardní Slackware a problem: mplayer, sim, ovladace nvidia, KDE

    1) kdyz tam dam ovladace od nvidie, tak mi x-ka zatuhnout pri startu. (zdrojaky kernelu mam od instalace (full))
    2) zkompiloval jsem uspesne mplayer, ale kdyz ho zkusim pustit do graf. rezimu nebo zadam ten ovladac "xv" (co je popsanej v linux FAQ), tak mi to napise, ze nemuze otevrit dispay (neco takovyho, doplnim pozdeji)
    3) kdyz jsem si zkompiloval sim, tak mi pise neco podovnyho jako mplayer
    (cannot open display) - VYRESENO (uzivatel musi v konsoli a v X-kach byt stejnej)
    4) no, jeste s KDE, kdyz jsem si zmenil barvu ikon z cerne na bilou, tak mi vsechny zmizeli a plocha mi zacala problikava (cca kazdy 2s.) a za cca kazdych 20 s. mi to nahlasi chybu (neco jako ve winxp kdyz crashne aplikace)

    nevite nekdo co s tim?
    Nejaky to Jabko a nejakej ten Nikoooon + fitpc2 s FreeBSD :)

  2. #2

    Standardní

    1) kdyz tam dam ovladace od nvidie, tak mi x-ka zatuhnout pri startu. (zdrojaky kernelu mam od instalace (full))
    Kámošovi to taky dělalo, zkus při bootu v lilu zadat linux-nofb, tj. bez framebufferu, jemu to pomohlo, kenel totiž nemohl fb rozjet s jeho instalačkama GeForce4MX

  3. #3

    Standardní Re: Slackware a problem: mplayer, sim, ovladace nvidia, KDE

    Citace Původně odeslal bufobufo
    1) kdyz tam dam ovladace od nvidie, tak mi x-ka zatuhnout pri startu. (zdrojaky kernelu mam od instalace (full))
    To je nVidia, bacha na to Jinak nVidiacke ovladace se asi nesnasi s FB, takze dat parametr jadra vga=normal
    Citace Původně odeslal bufobufo
    2) zkompiloval jsem uspesne mplayer, ale kdyz ho zkusim pustit do graf. rezimu nebo zadam ten ovladac "xv" (co je popsanej v linux FAQ), tak mi to napise, ze nemuze otevrit dispay (neco takovyho, doplnim pozdeji)
    Poustis to pod rootem nebo uzivatelem pod kterym jedou Xka? Nevidim v tom zadny problem.
    Citace Původně odeslal bufobufo
    3) kdyz jsem si zkompiloval sim, tak mi pise neco podovnyho jako mplayer
    (cannot open display) - VYRESENO (uzivatel musi v konsoli a v X-kach byt stejnej)
    Totez co 3)
    Citace Původně odeslal bufobufo
    4) no, jeste s KDE, kdyz jsem si zmenil barvu ikon z cerne na bilou, tak mi vsechny zmizeli a plocha mi zacala problikava (cca kazdy 2s.) a za cca kazdych 20 s. mi to nahlasi chybu (neco jako ve winxp kdyz crashne aplikace)
    KDE vyhod, je to kram!
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  4. #4
    Senior Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Ostrava / Straznice
    Příspěvky
    1 133
    Vliv
    276

    Standardní

    Pokud chces pekny user friendly desktop tak bez do Gnome, KDE je mamut.
    Intel C2D 4300, 1GB DDR2, 120GB Seagate, nVidia7600GT pasiv.

  5. #5

    Standardní

    Gargamel NVIDIAcky drivery se nesnasi s RivaFB, coz je dost podstatnej rozdil
    ja jedu
    Kód:
            append="video=mtrr,ywrap,vesa:1024x768@85 splash=silent"
    a nemam vubec zadny problem...

    jinak kdyz uz sme u tech desktopu, jede nekdo XFCE4?
    Imagine there's no heaven and at once the sky is the limit
    Photoblog | Kapela

  6. #6

    Standardní

    Citace Původně odeslal Wohmatak
    Gargamel NVIDIAcky drivery se nesnasi s RivaFB, coz je dost podstatnej rozdil
    ja jedu
    Kód:
            append="video=mtrr,ywrap,vesa:1024x768@85 splash=silent"
    a nemam vubec zadny problem...

    jinak kdyz uz sme u tech desktopu, jede nekdo XFCE4?
    Jo, ja si obcas XFCE pustim...
    Jinak nastaveni refreshe u VESA driveru je asi pres nejaky patch, ne? Ale stejne, radeonfb rulezz. Mne delala vesafb starsny bordel v mccku pri scrollovani se zapnutym mttr... Mozna uz je to vyresene.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  7. #7

    Standardní

    to Gargamel: jj, mas pravdu, jsem uplna lama, zpoustel jsem to z prikazove radky nahlasenej jako root, pritom jsem byl v X-kach nahlasenej jako bufobufo.

    o tom Gnome premyslim....

    ale to co tu pisete o tech ovladacich na nvidiu moc nechapu, jeste zkusim ten typ z prvniho prispevku, ale jinak
    Nejaky to Jabko a nejakej ten Nikoooon + fitpc2 s FreeBSD :)

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal Gargamel
    Jo, ja si obcas XFCE pustim....
    a jakej je?
    Citace Původně odeslal Gargamel
    Jinak nastaveni refreshe u VESA driveru je asi pres nejaky patch, ne?
    jj, nekde sem to tu na foru psal... a myslim ze ty patche mam na ftpkach, byudto wohmatak.iglu.cz nebo tomahawk.iglu.cz, slozky gentoo...
    Citace Původně odeslal Gargamel
    Ale stejne, radeonfb rulezz. Mne delala vesafb starsny bordel v mccku pri scrollovani se zapnutym mttr... Mozna uz je to vyresene.
    zadny problemy sem neregistroval a to MC na konzoli pouzivam.... i kdyz ne az tak casto...
    kazdopadne ten vesafb patch jedu uz dlouho, kdyby to melo nakej pruser tak uz si toho vsimnu
    Imagine there's no heaven and at once the sky is the limit
    Photoblog | Kapela

  9. #9

    Standardní

    Citace Původně odeslal Apokeus
    1) kdyz tam dam ovladace od nvidie, tak mi x-ka zatuhnout pri startu. (zdrojaky kernelu mam od instalace (full))
    Kámošovi to taky dělalo, zkus při bootu v lilu zadat linux-nofb, tj. bez framebufferu, jemu to pomohlo, kenel totiž nemohl fb rozjet s jeho instalačkama GeForce4MX
    hmm, nejak moc nechapu, kam do lila dat to linux-nofb....
    v lilo.conf jsem dal vga=normal (abych mel vypnutej framebuffer), ale i tak mi to tuhne. Ted uz ne s cernou obrazovkou, ale s takovyma divnyma znakama, jestli nekdo chce, tak se podivejte sem
    Nejaky to Jabko a nejakej ten Nikoooon + fitpc2 s FreeBSD :)

  10. #10

    Standardní

    Citace Původně odeslal Wohmatak
    Citace Původně odeslal Gargamel
    Jo, ja si obcas XFCE pustim....
    a jakej je?
    Jooo.... ujde to. Akorat tam strasne moc mista zabira ten dolni panel ktery se mne taky moc nelibi... Ale jako alternativa je to dobra, je to rychly, ma to inteligentni temata...
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  11. #11

    Standardní

    tak vse ostatni je v pohode, akorat mi porad nechodi ta grafika.... (stahl jsem ovladace, naistaloval (instalator kompiloval modul), nakofiguroval jsem si XF86Config (ovladac z "nv" na "nvidia" a po zpusteni mi to vyhutne (nemuzu se prepnout do jiny konzole ale CTRL+ALT+DEL mi restartne kompl), hazi mi to takovy divny znaky, obrazek je na www.volny.cz/bufobufo/err.jpg .
    tady je vypis z logu: www.volny.cz/bufobufo/xf86config.log.txt
    a tady je nejaky nastaveni myho XF86Config:
    www.volny.cz/bufobufo/xf86config.txt
    Nejaky to Jabko a nejakej ten Nikoooon + fitpc2 s FreeBSD :)

  12. #12

    Standardní

    please, poradte s tou grafikou, uz nevim co ...
    Nejaky to Jabko a nejakej ten Nikoooon + fitpc2 s FreeBSD :)

  13. #13

    Standardní

    mno myslim ze nebude na skodu kdyz uvedes vystupy z techhle prikazu:
    Kód:
    ls -l /usr/src/
    lsmod
    lspci
    uname -a
    Imagine there's no heaven and at once the sky is the limit
    Photoblog | Kapela

  14. #14

    Standardní

    Citace Původně odeslal Wohmatak
    mno myslim ze nebude na skodu kdyz uvedes vystupy z techhle prikazu:
    Kód:
    ls -l /usr/src/
    lsmod
    lspci
    uname -a
    1) www.volny.cz/bufobufo/ls.txt
    2) www.volny.cz/bufobufo/lsmod.txt modul nvidia se tam objevil az po zadani prikazu modprobe nvidia. Predtim tam nebyl.
    3) www.volny.cz/bufobufo/lspci.txt
    4) www.volny.cz/bufobufo/uname.txt
    Nejaky to Jabko a nejakej ten Nikoooon + fitpc2 s FreeBSD :)

  15. #15

    Standardní

    jinak kdyz uz sme u tech desktopu, jede nekdo XFCE4?
    ted ho prave zkousim, docela se mi libi...
    Nejaky to Jabko a nejakej ten Nikoooon + fitpc2 s FreeBSD :)

  16. #16

    Standardní

    odsud vypada vsecko ok... pouzivas ten linux-2.4.22 a NE xfs, ze ne?
    jinak bych zkusil jinou verzi driveru

    ad modul nvidia: ja ho mam pro jistotu v rc skriptu na modprobe, ony by ho sice Xka mely umet nacist automaticky, ale takhle to je jistota
    Imagine there's no heaven and at once the sky is the limit
    Photoblog | Kapela

  17. #17

    Standardní

    Citace Původně odeslal Wohmatak
    Gargamel NVIDIAcky drivery se nesnasi s RivaFB, coz je dost podstatnej rozdil
    ja jedu
    Kód:
            append="video=mtrr,ywrap,vesa:1024x768@85 splash=silent"
    a nemam vubec zadny problem...
    hele, nemohl bys mi trosicku osvetlit, co to predavas jadru pri bootu?
    dik moc
    Nejaky to Jabko a nejakej ten Nikoooon + fitpc2 s FreeBSD :)

  18. #18

    Standardní

    video=mtrr,ywrap,vesa:1024x768@85 je video mod pro framebuffer - ono to mozna ani neni potreba, protoze to mam pres patch do jadra definovany v jednom souboru ve zdrojacich a zakompilovava se to primo.... ale jistota je jistota

    splash=silent je parametr pro bootsplash - standartne se mi nezobrazuji boot hlasky (to co vidis v dmesg + informace o nabihani daemony), ale vidim takovej progress bar a logo gentoo
    Imagine there's no heaven and at once the sky is the limit
    Photoblog | Kapela

  19. #19

    Standardní

    tak s tou nvidii to nebylo kvuli FB nebo necemu podobnymu, akorat se to nejak nemelo rado s ovladaci na APG, takze stacilo do XFconfigu pridat radek Option "NvAgp" "1" a jelo to
    akorat mi ta grafika ted odesla
    Nejaky to Jabko a nejakej ten Nikoooon + fitpc2 s FreeBSD :)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Velkej problem - asi ovladace
    Založil Octopuss v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 49
    Poslední příspěvek: 17.12.2003, 19:07
  2. Problem s detekci CD-RW v BIOSu, nebo kde...?! :?
    Založil Umbro v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 16.09.2003, 20:16
  3. Creative SB Live 5.1 a ovladace = problem!
    Založil idoktor v sekci fóra Základní desky
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 19.05.2003, 13:28
  4. nelze přetaktovat celer366 - kde může být problém ?
    Založil Riss v sekci fóra Intel procesory
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 06.04.2003, 09:59
  5. nVidia a jejich ovladace disku (Epox 8RDA+) = NEPOUZITELNE
    Založil Anonymous v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 25.02.2003, 08:21

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •