Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: S HD642JJ + Sil3512 + Epox 8rda3+

  1. #1

    Standardní S HD642JJ + Sil3512 + Epox 8rda3+

    Mel jsem konfiguraci AXP2500+ (std MHz, 1.65V -> 1.4V), Epox 8rda3+, 1GB DDR, 2x Seagate Barr. 7200.7 120GB v RAID0 na integrovanem SATA Sil3112, 1x IDE HDD 5400ot, 1x DVDRW, 1x CDRW, 1x FDD, AGP nV7600GT, SB A2ZS, 1x TV tuner analog + par USB zarizeni,300W PSU (v podstate to co mam v podpisu, ale pro jistotu uvadim)

    pred nedavnem jsem zjistil, ze mi zle funguje to RAID0 pole - ackoliv Sil utilita hlasila, ze pole je ok a jednotlive disky maji SMART take OK. Po nabootovani do linuxu s driverem, kde na SATA Sil disky nahlizi kernel jako na ide (hdx zarizeni) a ne nba scsi (sdx zarizeni) se mi pomoci "mereni" hdparm a pres smartctl podarilo zjistit, ze jeden z tech disku bezi na 900kB/s a druhy na 47MB/s. Ten prvni vykazuje reallocated_sector_count>0 atd. takze jde asi do haje. Data se z toho pole porad daji az na par souboru precist ok.

    Tim padem jsem zakoupil radic ST-LAB A380 (Sil3512 2x SATA150) a disk Samsung HD642JJ.

    Prvni problem byl, ze zdroj neudrzi vsechny PATA a SATA zarizeni - takze jsem se omezil jen na 2x SATA v poli, 1x SATA na novem radici a puvodni PATA, mechaniky jsem odpojil.

    Dalsi problem byl, ze pri spusteni BIOSu integrovaneho Sil3112 radice a noveho Sil3512 na PCI a detekci disku doslo k zaseku a konec. Vyresil jsem pokoutne hotplugnutim noveho SATA disku po startu OS.

    Novy disk jsem rozdelil na 20,2,60,zbytek pro systemy ext3, swap, NTFS, NTFS

    Pri kopirovani dat z pole na novy HDD jsem nemel zadne potize, az na nekolik souboru se spatnym CRC a nekolik chyb, ktere hlasila Sil utilita.

    Nasledne jsem odpojil napajeni od dvou disku v poli a v BIOSu zakazal Sil3112 radic. Bootovani nastaveno na SATA/SCSI. Na novy HDD jsem nainstaloval WinXP Pro SP1 a nasledne na to SP2 a SP3 + vsechny updaty z Windows Update vcetne update Sil3512 driveru, nV 5.10 system driveru (AGP GART, IDE,...), poslednich driveru na grafiku, poslednich Creative driveru na A2ZS a puvodni drivery na SAA7134 WDM+tuner.

    Na prvni partition noveho disku jsem nainstaloval Fedoru Core 8 (nasledne preupgrade na FC9 - coz byla chyba, nejak mi nejde zvuk a KDE 4.1 mi moc nesedi)

    Dalsim problemem je, ze pokud je do systemu zapojeny ten IDE PATA disk a chci bootovat ze SATA - tak to nejde, dojde k zaseku hend po detekci disku na Sil3512 radici. Kdyz ale tam ten disk je, a botovani je nastevno z nej - pak to projde. Stejne tak lze bootvat z CDROM atd. (tohle se projevovalo uz predtim, mel jsem OS na policku a zavadec windows na tom IDE disku - tak jsem to ted vyresil stejne)

    Takze jsem mel dualboot na Fedoru a WinXP. Zacali se projevovat zajimave veci - ve WinXP pri vetsi diskove zatezi noveho HDD (tj. ale treba ne pri bootovani) - defragmentace, test v HDTune, stahovani posty do .dbx (MSOE) o cca >100MB atd. se system zakousne a v eventlogu mam, ze :

    Zarizeni ..../Sil3112 neodpovedelo v nakonfigurovanem casovem limitu

    a pak nekolik chyb, ze doslo k chyba pri strankovani. Nejdriv to proslo nekolikrat a sytem jel dal, ale ted se to zakousne uplne a je potreba hard reset. Toto se projevuje pouze v WinXP std modu, v WinXP Safe modu a v Linuxu se to vubec nedeje. V Linuxu lze pracovat klidne a nerusene - zadne zaseky jsem nevnimal, dnes rano jsem si v Safe modu se spustenou siti stahnul postu.

    Myslel jsem si, ze to je problem IRQ sharingu - takze jsem prohodil A2ZS s Sil radicem, ale nepomohlo to. Hledal jsem to trosku na googlu a tyhle problemy nekteri opravdu maji a je jim doporucovano vsechno mozne (drivery, premisteni ve slotu, novy zdroj atd). Nakonec vymenit MB nebo neco a uz jim to jede. Ja se chystam menit zdroj, kvuli predpokladanemu upgrade konecem roku na C2D 8400 atd atd. , ale kdyz to funguje v safe modu a v linuxu - tak to asi nebude problem PSU. Navic i v linuxu ten system zatezuju (OGL hry, televize atd) a neprojevuje se to. (BTW jeste to muze byt chybny PCI Sil3512 radic, a nekde nevrhuji vymenu kabelu - pri reklamaci radice prijdu o moznost pouzivat PC, kebel vymenit jeste zkusim, ale jak pisu - v jinem OS a safe modu se to neprojevuje...)

    Takze to asi bude spis nekompatibilita SW Win (nebo nejakeho driveru - ale verifier jsem zatim nespoustel) a HW (ono na druhou stranu mozna j e i problem v MB - viz popsane problemy s bootovanim), ale spis by me zajimalo jestli se to da nejak resit za soucasne situace. Ovladace k tomu Sil3512 jsem vyzkousel jak z CD k radici, tak ze stranek vyrobce, tak z WU.

    http://www.techspot.com/vb/all/windo...-freezing.html
    http://www.abxzone.com/forums/f24/ma...con-62677.html

    PS. Ten Samsung az na SMART chybu u neznameho atributu jede i na SATA 150 jinak docela dobre, rychlost je v podstate omezena jen rychlosti radice a drzi se kolem 80-110MB/s (tzn. skoro jako to moje puvodni pole). Slyset ten disk skoro neni - jen si tak brouka. Aktivni chlazeni mu dela dobre, ale pokud se chladi o skrin a neni kolem nej vic disku, tak taky ani moc nehreje.
    Naposledy upravil Lukas L.; 01.10.2008 v 10:56.
    Black panther - Intel E8400 (SLB9J), GigaByte EP45-UD3R, A-Data 2x2GB Vitesta, Gainward ATi/AMD Radeon 4870 512MB Gold Sample, Creative Audigy2 ZS, Samsung HD642JJ (AJ26 SMART error) + WD 6400AAKS + Samsung HD 322HJ, NEC 4571A DVD-RW, Enermax PRO82+ 525W, BenQ FP241W 24" 1920x1200, Microsoft Wheel Mouse Optical, Chicony KU-0108 mm keyboard, Microsoft VX-1000 camera, Microsoft Windows Vista Home Premium 64bit
    My gadgets : custom CIR receiver, RDS receiver (for TV card), no-more-screwdriver-mobo-powerup, Atmel 89cx051 LPTprog, N3310 LCD, ...

  2. #2

    Standardní Re: S HD642JJ + Sil3512 + Epox 8rda3+

    hmm no tak mozna se zda, ze jsem to vyresil - aneb Creative dela velmi dobre ovladace... no nic no - tak mam ted modnuty stary Youp-Paxy, hraje to a bezi to... zatim, jenom to chrasti, kdyz pouzivam disk a snd - takze stejne asi problem s IRQ sharingem...
    hmm takze se musim trosku opravit - zrejme jde o totalni mismars vyuziti prostredku. Nepomohlo mi ani odinstalovani nForce driveru, ani snaha o zmenu slotu a tim i IRQ - nakonec jsem preinstaloval vsechny nvidia drivery a zvukovku mam pod windows zakazanou - pod linuxem zda se jede jak hdd, tak zvukovka - takze najky pes mezi nforce2, sil3512, audigy2z a MS WinXP Pro

    Edit3: nemuzu se ubranit pocitu, ze neco je velmi spatne, takze jsem ted na onboard zvukovce (CMI9739), disk se nezasekava - ale mam jine problemy, zrejme bude vanocni darek...

    Takze zrejme zaver - nepovedlo se mi zprovoznit PC do stabilniho stavu, podle vseho jiste potize jsou i pod linuxem (i kdyz mensi, ale i tam doslo k poskozeni FS) a tim padem to casem vyresim uplne stejne jako ty lidi v odkazech co jsem daval - novy HW....
    Naposledy upravil Lukas L.; 05.10.2008 v 15:18.
    Black panther - Intel E8400 (SLB9J), GigaByte EP45-UD3R, A-Data 2x2GB Vitesta, Gainward ATi/AMD Radeon 4870 512MB Gold Sample, Creative Audigy2 ZS, Samsung HD642JJ (AJ26 SMART error) + WD 6400AAKS + Samsung HD 322HJ, NEC 4571A DVD-RW, Enermax PRO82+ 525W, BenQ FP241W 24" 1920x1200, Microsoft Wheel Mouse Optical, Chicony KU-0108 mm keyboard, Microsoft VX-1000 camera, Microsoft Windows Vista Home Premium 64bit
    My gadgets : custom CIR receiver, RDS receiver (for TV card), no-more-screwdriver-mobo-powerup, Atmel 89cx051 LPTprog, N3310 LCD, ...

  3. #3

    Standardní Re: S HD642JJ + Sil3512 + Epox 8rda3+

    Koho by to zajimalo tak tady je aktualni hdtach
    Radic PCI Sil3512 na nforce2 8rda3+, na disku neni nastavovano nic.



    klasicky problem SMARTu:
    , ale podle HUTIL to AJ26 neni http://www.google.cz/search?hl=cs&q=...m&lr=&aq=f&oq= -> kdyby nahodou nekdo vedel co to je (viz. http://files.hddguru.com/download/Da..._VANGOVL40.pdf str. 15) AJ26 = "O/D scatter hits." (rozptylene, roztrousene narazy, O/D=defekt na vnejsi casti disku)

    Edit 12.10.08 - podle ES-Util 2.11 to AJ26 je - tak nevim zacinam mit neduveru v Samsung disky - prodejce (CC) se na muj mail nevyjadril a bohuzel uz uplynulo 14dni od nakupu - takze disk zrejme pujde na reklamaci...
    Naposledy upravil Lukas L.; 12.10.2008 v 16:56.
    Black panther - Intel E8400 (SLB9J), GigaByte EP45-UD3R, A-Data 2x2GB Vitesta, Gainward ATi/AMD Radeon 4870 512MB Gold Sample, Creative Audigy2 ZS, Samsung HD642JJ (AJ26 SMART error) + WD 6400AAKS + Samsung HD 322HJ, NEC 4571A DVD-RW, Enermax PRO82+ 525W, BenQ FP241W 24" 1920x1200, Microsoft Wheel Mouse Optical, Chicony KU-0108 mm keyboard, Microsoft VX-1000 camera, Microsoft Windows Vista Home Premium 64bit
    My gadgets : custom CIR receiver, RDS receiver (for TV card), no-more-screwdriver-mobo-powerup, Atmel 89cx051 LPTprog, N3310 LCD, ...

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Epox 8RDA3 a Geforce 6800LE
    Založil brozov1 v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 24.03.2006, 21:11
  2. Epox 8RDA3 (bez plus) a aj ine BIOSy
    Založil Sleyo1 v sekci fóra BIOSy
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 06.04.2004, 23:12
  3. AGP off na epox 8rda3
    Založil DOT v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 07.03.2004, 13:52
  4. ABIT NF7 alebo EPOX 8RDA+ alebo EPOX 8RDA
    Založil kju v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 09.08.2003, 19:49
  5. Maximální Vcore u Tb
    Založil Pers v sekci fóra AMD procesory
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 22.02.2003, 11:20

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •