Výsledky 1 až 7 z 7

Téma: ADSL router D-link DSL-584T, teď řeším poddotaz/vyřešeno/

  1. #1
    Senior Member mince
    Založen
    13.11.2002
    Bydliště
    Ostrava
    Příspěvky
    1 739
    Vliv
    286

    Standardní ADSL router D-link DSL-584T, teď řeším poddotaz/vyřešeno/

    je linka ADSL přivedena do ADSL routeru č.1(pravděpodobně tentýž typ). Na tomto je nastaveno DHCP. Cokoliv tedy připojím do sítě, dostane IP adresu a je na netu. Do místa o kousek dále je veden jeden ethernet. Moje otázka zní. Když mám k dispozici další ADSL router(č. 2)(viz. nadpis), můžu ho použít jako switch(router)? Tedy aby tento ADSL router č.2 dostal přidělěnou IP od routeru č.1 a DHCPkem přidělil dalsí IP počítačům za ním, nebo aby se jen choval jako switch, tedy vložím jej jako meziprvek a kompy za routerem č.2 dostanou IP od původního routeru č.1 ? Pokud ano, tak jak. Nemohu na to přijít. Na routeru č. 2 lze nastavit pouze pevnou IP, neumožňuje volbu přidělení od DHCP, teda alespoň jsem na to nepřišel. Díky.
    Naposledy upravil Millisx; 11.07.2007 v 20:58.
    MB G... a to už taky není pravda ;)
    A nekřičte na mě, pokud jsem plácnul nějakou hloupost ...........

  2. #2
    Senior Member mince
    Založen
    13.11.2002
    Bydliště
    Ostrava
    Příspěvky
    1 739
    Vliv
    286

    Standardní Re: ADSL router D-link DSL-584T, může fungovat jako switch(router)?

    A druhý dotaz. Dotáhl jsem tedy domů dva switche pro jistotu a chová se to podivně. Když připojím kabel do PC dostanu adresu a fičím. Když to pustím přes switch(dva stejné), hrozně dlouho to načítá síťovou adresu, pak to někdy nahodí parametry jaké to má mít(čili přiřazeno DHCPkem apod) a po pár sekundách se přiřadí automatická privátní adresa a omezené připojení.

    Dělá to nekompatibilita mezi ADSL routerem a tímhle typem switche, nebo může být na vině ADSL router od O2? Nerozumím tomu už vůbec teď....
    MB G... a to už taky není pravda ;)
    A nekřičte na mě, pokud jsem plácnul nějakou hloupost ...........

  3. #3
    Senior Member mince
    Založen
    13.11.2002
    Bydliště
    Ostrava
    Příspěvky
    1 739
    Vliv
    286

    Angry Re: ADSL router D-link DSL-584T, teď však řeším poddotaz./jsem zoufalý/

    Poraďte mi, co dělám špatně, už jsem vzdal všelijaké routery a podobně, vzal jsem jinou značku switche a začal testovat. K ADSL routeru jsem připojil krátkým káblíkem switch a přes switch jsem připojil první PC, načetlo IP a net jel. Zkusil jsem oba porty. OK. Potom jsem zkusil připíchnout k tomu switchi i kabel, co jde nahoru k mému PC a tento kabel jsem píchnul přímo do mého PC, načetla se IP a net jel. Tak jsem vrátil kabel co jde ke mně nahoru přímo do routeru a nechal jej i v mém PC, načetla se IP a net jel. No tak jsem si switch donesl nahoru, kabel z mého PC jsem vrazil do switche a switch stejným kabelem jako dole jsem připojil k mému PC, no a adresa se nenačte. Pokud dím z commandline ipconfig release a renew, po čase vyhodí chybu, že nemůže navízat spojení s DHCP serverem.

    Tak kde sakra dělám chybu, když switch na začátku kabelu funguje, ale na druhém konci ne.....
    MB G... a to už taky není pravda ;)
    A nekřičte na mě, pokud jsem plácnul nějakou hloupost ...........

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele falcon
    Založen
    02.02.2005
    Bydliště
    okres Chrudim
    Věk
    40
    Příspěvky
    641
    Vliv
    249

    Standardní Re: ADSL router D-link DSL-584T, teď však řeším poddotaz./jsem zoufalý/

    Citace Původně odeslal Millisx Zobrazit příspěvek
    No tak jsem si switch donesl nahoru, kabel z mého PC jsem vrazil do switche a switch stejným kabelem jako dole jsem připojil k mému PC, no a adresa se nenačte.
    1) Nemas tu nejakou chbybu? vubec to nedava smysl.
    2) Proc nenechas router i switch dole kdyz pises ze to chodi??
    COMP n.2.0 - CPU: Intel i7-4770K@3,7 (1,05V) + TR HR-01, RAM: G.SKILL RipjawsX DDR3 2x8GB 1600MHz CL9, MB: GB Z87X-D3H, VGA: ASUS GTX660Ti TOP 2GB, HDD: Samsung SSD 250GB Basic, WD 2TB AV-GP, CASE: miniRaven "prototype", PSU:Seasonic SS-660XP2 F3 Platinum 660W, DVDRW: LG, MOUSE: Gigabyte M6880, SND: FiiO E10 OLYMPUS + Audio-Technica ATH-T500, LCD: 24" DELL U2412M, NET: Wi-Fi 16MBit Tlapnet (NEW)
    BACKUP - CPU: Intel C2Q Q9400@3,4 (8x425) + TRU120E, RAM: 6GB A-DATA EE 800, MB: GB EP45-DS3P (F8), VGA: Sapphire 5850 Extreme 1GB, HDD: WD 640GB AAKS, CASE: 3R System 101 Silver |falcon edition| PSU: Corsair HX520, DVDRW: Samsung SH-S182M, LCD: 20" LG L2000C-SF
    Casemod miniRaven - "forever" on progress.....Mazda 6 2.0 Combi TE (08´) consumption

  5. #5
    Senior Member mince
    Založen
    13.11.2002
    Bydliště
    Ostrava
    Příspěvky
    1 739
    Vliv
    286

    Standardní Re: ADSL router D-link DSL-584T, teď řeším poddotaz/jsem zoufalý/

    Ne, chybu nemám, je to tak jak píšu, a proč nenechám switch dole? Protože kabel jde do druhého bytu a tam jsou ty dva kompy a tam, kudy ten kabel vedu se už druhý zespodu nevejde.

    Jinak pro upřesnění té věty, co ti nedává smysl, stručně, od routeru k mému PC jde 20m kabel. Když switch vrazím krátkým káblíkem do routeru a u mě kabel do PC, vše OK, ale když switch vrazím krátkým káblíkem do mého PC a kabel co jde od routeru nahoře vrazím do switche, už to nejede.

    Pravděpodobně, i když pro mne nepochopitelně, je vadný kabel. Ověřím nejdříve zítra večer.
    MB G... a to už taky není pravda ;)
    A nekřičte na mě, pokud jsem plácnul nějakou hloupost ...........

  6. #6

    Standardní Re: ADSL router D-link DSL-584T, teď řeším poddotaz/jsem zoufalý/

    nejsou tam ruzny faze na siti ?

  7. #7
    Senior Member mince
    Založen
    13.11.2002
    Bydliště
    Ostrava
    Příspěvky
    1 739
    Vliv
    286

    Standardní Re: ADSL router D-link DSL-584T, teď řeším poddotaz/jvyřešeno/

    Takže ruším poplach, bylo to rukama. Špatně zapojený konektor, ale nenapadlo mě to, protože na samostatný komp to takovou dobu jelo, chjo
    MB G... a to už taky není pravda ;)
    A nekřičte na mě, pokud jsem plácnul nějakou hloupost ...........

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •