Výsledky 1 až 4 z 4

Téma: OVISLINK IP-3047 jako DSL modem?

  1. #1

    Standardní OVISLINK IP-3047 jako DSL modem?

    Dobry den,

    mam domaci sit, 2 PC spojene prez router OVISLINK IP-3047. Chtel jsem internet a tak jsem zvolil adsl od telecomu, dodali modem ZYXEL prestige 600 series. Kdyz ZYXEL napojim do jednoho PC prez sitovy kabel a nastavim podle navodu, internet jede. Chtel bych ale rochodit i sit a tak se ptat zdali nekdo nevite, jak to propojit, aby jela sit i internet na obou pocitacich. Dozvedel jsem se,ze router podporuje DSL pripojeni a ze by byla moznost zapojit primo kabel ze spliteru do routeru a tim uplne vyradit ZYXEL. Zkousel jsem to nejdriv zapojit do WAN vstupu routeru (router jsem nakonfiguroval na PPPoE,zadal pristupove kody) a nejelo to. Tak jsem zkusil linku napojit do LAN vstupu routeru a zdalo se ze to jede (test podle Obnovit v IE, stranka nabihala), ale pak to nejak prestalo a nevim co ted. Jestli nekdo muze, prosim o radu. Dekuji Jirka

  2. #2

    Standardní Re: OVISLINK IP-3047 jako DSL modem?

    Sice ani jednu krabku neznam, ale myslim si, ze ten modem nemuzes vynechat, to je blbost, jelikoz ten router v sobe modem nema (aspon podle popisu). Musis zapojit ethernet z modemu do WAN rozhrani routeru.
    Prvni moznost pak je nechat to jak to je (modem nastavenej tak jak byl, kdyz byl naprimo do PC + patricne nastavenej router) a melo by to fungovat.
    Druha moznost nastavit modem na Bridge a z routeru "vytacet" PPPoE vestavenym klientem.

    Jestli ti to nepojede a nechces se s tim sr.t, zapoj ethernet z modemu do LAN vystupu routeru (mozna bude potreba krizenej kabel) a pak to musi bezet urcite, router pak bude fungovat jako switch a o zbytek se postara modem.
    Gigabyte MA78G-DS3H (rev. 2.0),AMD Phenom II X3 720 Black Edition, CoolerMaster Hyper 212, A-DATA 2x2GB DDR2 PC1066 Extreme Edition, WD Black 1TB, Maxtor DiamondMax 10 6L300S0, Toshiba DVD SD-M1612, NEC ND3500A DL, Enermax PRO82+ 425W, case CoolerMaster Sileo 500

  3. #3

    Standardní Re: OVISLINK IP-3047 jako DSL modem?

    Mam kabely dodany od vyrobcu.
    Myslim, ze zadny neni krizeny (zyxel - pc, ovislink - pc).
    1. Kdybych se rozhodl pripojit modem do WAN routeru, neni potreba krizeny?
    2. Kdyz modem do LAN routeru - primy bude asi v pohode
    Kontrola pravdepodobne dle sviticich diod na routeru.(sviti ok,..)

    Udelam li zapojeni (modem - (LAN) router (LAN) - PC, snad bude stacit nechat modem
    se standadnim nastavenim a v routeru vypnout pouze DHCP. Bude?

    Kdybych se nejak mylil, prosim opravte mne.

  4. #4

    Standardní Re: OVISLINK IP-3047 jako DSL modem?

    No myslim, ze presne opacne Na zapojeni modemu do WAN routeru neni potreba krizenej, od toho totiz WAN port je. Naopak na zapojeni modemu do LAN portu by mohl bejt potreba krizenej, ale dneska si to vetsinou preberou a je jim to jedno, jakej kabel tam je. V kazdym pripade, kdyz se ti dioda nerozviti, vis kde hledat problem
    Jo to DHCP v tomhle pripade (modem do LAN) vypni, to je spravna volba. Melo by to bezet, zalezi, jak hodne se do toho bude ten router motat ale vzhledem k jeho cene asi nebude.
    Naposledy upravil HAVTOM; 11.06.2006 v 22:57.
    Gigabyte MA78G-DS3H (rev. 2.0),AMD Phenom II X3 720 Black Edition, CoolerMaster Hyper 212, A-DATA 2x2GB DDR2 PC1066 Extreme Edition, WD Black 1TB, Maxtor DiamondMax 10 6L300S0, Toshiba DVD SD-M1612, NEC ND3500A DL, Enermax PRO82+ 425W, case CoolerMaster Sileo 500

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Základy nastavení HW routeru - návod
    Založil Hardman v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 04.01.2011, 11:47
  2. provozováni mob. telefonu jako modem -- bez baterky (uz ok;)
    Založil LM v sekci fóra Elektronika a bastlení
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 14.08.2005, 01:40
  3. FAQ: Popis routeru, použití
    Založil Hardman v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 26.05.2004, 20:38

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •