Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 32

Téma: Reklamace ECS K7S5AL v Monime

  1. #1

    Standardní Reklamace ECS K7S5AL v Monime

    3.11.2003 jsem tam donesl do Monimy desku ECS K7S5AL, co mi klekla. Deska nebyla v zakonne 6 mesicni lhute, ale v prodlouzene 2 lete (mela koncit v unoru 2004). Reklamaci uznali, cekam na vyrizeni.
    2.12.2003 tam volam, ze jak je to s tou reklamaci. Pry novou desku jeste nemaji.

    Moje otazka: kdyz tam prijdu ted nekdy, tj. po 30 denni lhute, a nebudou mi schopni dat novou ECS K7S5AL, muzu chtit prachy zpet? (puvodne stala 2500 s dph ), anebo uz na to nemam pravo kdyz je to v jejich prodlouzene zaruce, a musim si vzit to, co mi nabidnou (jedina horsi deska je PCChips SV266, kterou fakt nechci - po slove PCChips se mi jezi kuze

    Dale, jake na ne plati finty, kdyz budu chtit prachy, a oni se zacnou branit, ze prachy nedavaji v prodlouzene zaruce, a ze mi daji zbozi, ale ted ho tu nemaji, bla bla atd atd

  2. #2

    Standardní Re: Reklamace ECS K7S5AL v Monime

    no nechci Te zneklidňovat,a le prozradim Ti jedno male tajemstvi:

    PCChips=ECS=Syntax
    Syntax SV266 je docela fine, ale asi bych šel spíš
    do Syntax SV-400=ECS L7VTA2
    je to stejná deska pod jiným názvem... bios stejnej.. atd..
    někde píšou PC Chips SV-400, jinde ECS SV-400 a jinde Syntax SV-400.

    Já mám L7VTA(R) a je super... ma i firewire.. za 1500...
    taktovani v pohodě... fsb do 199 po 1 Mhz, multiplikátor jedine nadrátovat... DDR do 200 Mhz, profi nastavení časování....

    L7VTA2=SV-400 nemá firewire,a le má to 6-ti kanálovou svukovku , opravdu jinak super deska... když máš dobrej kousek...
    SV-266 je taky nějaká deska ECS pod jiným jménem, ale nevím která deska to je...


    Citace Původně odeslal haf
    3.11.2003 jsem tam donesl do Monimy desku ECS K7S5AL, co mi klekla. Deska nebyla v zakonne 6 mesicni lhute, ale v prodlouzene 2 lete (mela koncit v unoru 2004). Reklamaci uznali, cekam na vyrizeni.
    2.12.2003 tam volam, ze jak je to s tou reklamaci. Pry novou desku jeste nemaji.

    Moje otazka: kdyz tam prijdu ted nekdy, tj. po 30 denni lhute, a nebudou mi schopni dat novou ECS K7S5AL, muzu chtit prachy zpet? (puvodne stala 2500 s dph ), anebo uz na to nemam pravo kdyz je to v jejich prodlouzene zaruce, a musim si vzit to, co mi nabidnou (jedina horsi deska je PCChips SV266, kterou fakt nechci - po slove PCChips se mi jezi kuze

    Dale, jake na ne plati finty, kdyz budu chtit prachy, a oni se zacnou branit, ze prachy nedavaji v prodlouzene zaruce, a ze mi daji zbozi, ale ted ho tu nemaji, bla bla atd atd

  3. #3

    Standardní

    To je teda rada nad zlato.

    Koukej tam letět a chtěj po nich prachy. Oni mají smůlu. Já tu Monimu jednou stejně podpálim.
    ASUS Blitz Formula P35 | C2Q 9550 @3.41GHz | TR Ultra120 Extreme | 4GB Corsair 6400C5 | 2x Samsung F1 320GB | Samsung F1 640GB | WD My Book Home 1TB | ASUS GTX295 1.8GB | SB X-Fi Titanium Fatal1ty Champion PCI-E | Leadtek DTV2000H | Asus 2014L1T SATA | Logitech G9 | Logitech Illuminated Keyb. US | 24" HP DreamColor LP2480zx + X-Rite | LIAN LI A7010 HotSwap | Corsair HX620 | Genius HT 5.1 Foto: Miláškové Nikon D200 & D300 | Nikkor AF-S VR 70-200/2.8 | Nikon TC-14E | Nikkor AF-S 14-24/2.8 | Nikkor AF-S 300/4 | Nikon SB-800 | 2xCF Extreme IV 8GB

  4. #4

    Standardní

    Slyste co se mi dneska stalo. Reklamaci desky ECS K7S5AL z listopadu vyrizuji az ted v lednu, protoze jsem v prosinci nemel cas. Volam do monimy na Skolske, jak je tedy na tom ma reklamace, rekli mi, ze je tam pro me nachystana nova deska. Tak se ptam, jestli mi bezi znova zaruka 2 roky (podle obcanskeho zakoniku, paragraf 627, citace: "Dojde-li k vymene, zacne bezet zarucni doba znovu od prevzeti nove veci", viz. http://business.center.cz/business/p...ak/cast8h2.asp ). A ten typek na reklamacich mi rekl, ze ne, ze pry jen dobehne stara zarucni doba (konci v unoru 2004). Tak mu rikam, ze podle zakona je to jinak - a on, ze pry maji vyrizovani reklamaci timto zpusobem narizene z vedeni.
    Tak mu rikam, at mi da k telefonu nekoho z vedeni. Dali mi nejakeho pana z vedeni. Tak mu rikam o co de, a on na me, ze ted je novy zakon, a ta reklamace je pry podle stareho zakona (nevim jesli myslel Bibli nebo co ). Ja na to, ze ta pasaz ohledne vymeny zbozi, a nove zarucni doby byla i ve "starem zakone".
    A on na me, ze pry reklamace byla vyrizena stylem "oprava vymenou", ne tedy "vymenou", takze je to vlastne oprava, a proto zaruka plati ta stara. Tak mu rikam, ze to je slovickareni, ze ta deska je prece nova, a je to tedy vymena, ktera s opravou nema co delat.
    A zde ten pan z vedeni zacal byt arogantni, ze pry co tady "chytracim" (tomuhle tedy rikam jedni se zakaznikem, jen co je pravda ). Tak mu rikam, ze to je jeho nazor, ja chci jen to, na co mam ze zakona narok. A ten hodny pan na me, se pokud se mi neco nelibi, mam se obratit na COI (ceskou obchodni inspekci)... Tak jsem se ho tedy jeste jednou zeptal, jestli tohle je jeho konecne stanovisko, a on ano, at se klidne obratim na COI, ze je mu to "jedno".

    Takze co s tim mam delat? Poradi mi nekdo?
    Mam v planu obratit se na jeho vedouciho (vedouci vedouciho), a pak az na COI. Ani nevim jak dlouho takove rizeni ze strany COI trva? Nevi to nekdo?

  5. #5

    Standardní

    Reknu ti to tak, kdyz se tim COI bude zabyvat a zjisti, ze monima udelala chybu tak je to sice fajn. Monima pravdepodobne dostane pokutu, ale ty z toho nebudes mit nic. COI nemuze naridit, aby ti dali penize nebo celou zaruku. Muzes to jedine vymahat soudni cestou.

    Radim ti tam vlitnout najit nekoho kdo za ten kram zoodpovida (majitele)a pohrozit jim COI a ze soud by urcite prohrali, protoze postupovali proti zakonu.
    CPU Core i5-750 @ 4 GHz, CPU cooler Noctua NH-U12P SE2, Mainboard Gigabyte p55-UD4
    Memory 2x2024MB G.Skill RipJaw 2000MHz, GPU MSI GTX460 1GB Cyclone, HDD Intel x25-M 80GB + WD6400aaks
    Case
    Antec P182, PSU Enermax modu82+ 525W, LCD HP LP2475w


  6. #6
    Senior Member
    Založen
    07.03.2003
    Bydliště
    Base:Czech Brod, School:Prague
    Příspěvky
    506
    Vliv
    264

    Standardní

    Citace Původně odeslal Pinďoureček
    To je teda rada nad zlato.

    Koukej tam letět a chtěj po nich prachy. Oni mají smůlu. Já tu Monimu jednou stejně podpálim.
    GO Pinďoureček GO!!!!Don't be shy!!!
    Silver shadow : MB : Abit NF7–S Ultra 400 with Zalman ZM-NB47J|RAM : 3x256MB(2xSamsung333DDR, Infineon266DDR)@386MHz|CPU : AthlonXP 1700+@2325MHz (1,88V real 1,9V) - Watercooled|GPU : Sapphire 128MB 9500@9700 270/275@415/630 - Watercooled |HDD:Seagate Barca 120GB 7200rpm,IBM 40GB 7200rpm, Seagate 4,3GB 5400rpm|DVD-RW: LG 4167B |CASE:Unknown case with 1mm metal sheet, UV Catoda, blue Cooler Masters,|POWER SUPPLY Moded ATX400W.New Case mod-Blue Liquid in progress

  7. #7
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    258

    Standardní

    Citace Původně odeslal haf
    Slyste co se mi dneska stalo. Reklamaci desky ECS K7S5AL z listopadu vyrizuji az ted v lednu, protoze jsem v prosinci nemel cas. Volam do monimy na Skolske, jak je tedy na tom ma reklamace, rekli mi, ze je tam pro me nachystana nova deska. Tak se ptam, jestli mi bezi znova zaruka 2 roky (podle obcanskeho zakoniku, paragraf 627, citace: "Dojde-li k vymene, zacne bezet zarucni doba znovu od prevzeti nove veci", viz. http://business.center.cz/business/p...ak/cast8h2.asp ). A ten typek na reklamacich mi rekl, ze ne, ze pry jen dobehne stara zarucni doba (konci v unoru 2004). Tak mu rikam, ze podle zakona je to jinak - a on, ze pry maji vyrizovani reklamaci timto zpusobem narizene z vedeni.
    Tak mu rikam, at mi da k telefonu nekoho z vedeni. Dali mi nejakeho pana z vedeni. Tak mu rikam o co de, a on na me, ze ted je novy zakon, a ta reklamace je pry podle stareho zakona (nevim jesli myslel Bibli nebo co ). Ja na to, ze ta pasaz ohledne vymeny zbozi, a nove zarucni doby byla i ve "starem zakone".
    A on na me, ze pry reklamace byla vyrizena stylem "oprava vymenou", ne tedy "vymenou", takze je to vlastne oprava, a proto zaruka plati ta stara. Tak mu rikam, ze to je slovickareni, ze ta deska je prece nova, a je to tedy vymena, ktera s opravou nema co delat.
    A zde ten pan z vedeni zacal byt arogantni, ze pry co tady "chytracim" (tomuhle tedy rikam jedni se zakaznikem, jen co je pravda ). Tak mu rikam, ze to je jeho nazor, ja chci jen to, na co mam ze zakona narok. A ten hodny pan na me, se pokud se mi neco nelibi, mam se obratit na COI (ceskou obchodni inspekci)... Tak jsem se ho tedy jeste jednou zeptal, jestli tohle je jeho konecne stanovisko, a on ano, at se klidne obratim na COI, ze je mu to "jedno".

    Takze co s tim mam delat? Poradi mi nekdo?
    Mam v planu obratit se na jeho vedouciho (vedouci vedouciho), a pak az na COI. Ani nevim jak dlouho takove rizeni ze strany COI trva? Nevi to nekdo?
    Jo, jedině COI, nebo právník, soud, nebo zaplatit nějakýho "bouchače"..........
    IBM ThinkPad T40

  8. #8

    Standardní

    bouchace, jedina cesta , kterou alespon neco ziskas - lepsi pocit.

    Laser G9 + Logitech G930


  9. #9
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    258

    Standardní

    Je to tak, jelikož soudy jsou u nás na dlouho, tak jedině taková lehká masáž no.
    IBM ThinkPad T40

  10. #10
    Senior Member
    Založen
    07.03.2003
    Bydliště
    Base:Czech Brod, School:Prague
    Příspěvky
    506
    Vliv
    264

    Standardní

    jj COI na ne....i kdyz ja v Monime v pohode vyreklamoval 3 spaleny AMDcka...
    Silver shadow : MB : Abit NF7–S Ultra 400 with Zalman ZM-NB47J|RAM : 3x256MB(2xSamsung333DDR, Infineon266DDR)@386MHz|CPU : AthlonXP 1700+@2325MHz (1,88V real 1,9V) - Watercooled|GPU : Sapphire 128MB 9500@9700 270/275@415/630 - Watercooled |HDD:Seagate Barca 120GB 7200rpm,IBM 40GB 7200rpm, Seagate 4,3GB 5400rpm|DVD-RW: LG 4167B |CASE:Unknown case with 1mm metal sheet, UV Catoda, blue Cooler Masters,|POWER SUPPLY Moded ATX400W.New Case mod-Blue Liquid in progress

  11. #11

    Standardní

    Tak jsem tam zasel, a rekli mi, ze reklamace bude vyrizena stylem "oprava vymenou". Tak jim rikam, co ze tam opravili, a oni na to ze nic, ze to se neopravuje. Tak mu rikam, proc tedy rika oprava, a on na to, ze to neni oprava, ale oprava vymenou. Tak mu rikam, ze tam porad slysim to slovo oprava, a kdyz mi tedy na jednu stranu rika, ze to neopravuje, a na druhou stranu porad rika slovo oprava, tak si trochu protireci. Na to mi rekl,ze je mo to jedno (zda se mi, ze je jim v te monime vsechno jedno ) ze takhle to tady delaji, a nijak jinak to delat nebudou.
    Protoze uz jsem se pred tim bavil s vedoucim pobocky telefonicky, tak jsem s nim nechtel mluvit, protoze by to stejne nikam nevedlo.

    Volal jsem tedy zname pravnicce, a ta mi rekla, ze si mysli, ze kdyby se mi ta vec pokazila, a ja to chtel reklamovat (v podle me nove 2 lete zarucni dobe, ale monima to neprijme do reklamace, protoze mi to "opravili, a ne vymenili", a reklamacni doba tudiz dobehla ta stara ) a dat na COI, tak mam velkou sanci na kladny posudek z jeji strany (protoze defacto to byla vymena veci), a ten pak muzu pouzit v soudnim rizeni, ktere bych asi vyhral.
    Vtip je v tom, ze bych se soudil o vec, ktera ma hodnotu kolem 1000 Kc, a soudni rizeni by asi stalo daleko vice

  12. #12
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    258

    Standardní

    to snad už není možný, ta Monima se ničeho nebojí nebo co?? Stejně si myslím že COI je na nic....... Kdyby k něčemu byly tak už by Monima dostala takovejch pokud že by to zavřely...........
    IBM ThinkPad T40

  13. #13

    Standardní

    Citace Původně odeslal Ištván
    to snad už není možný, ta Monima se ničeho nebojí nebo co?? Stejně si myslím že COI je na nic....... Kdyby k něčemu byly tak už by Monima dostala takovejch pokud že by to zavřely...........
    COI neni na nic, je na to, ze ti udela posudek situace, ktery ma velkou vahu v soudnim rizeni (podle slov te pravnicky).
    S tim posudkem pak mas dve moznosti:
    1) ukazes jim ho, a oni si reknou, ze pri soudnim procesu by stejne prohrali, mas vyhrano
    2) vykaslou se na tebe, a tobe nezbyva nez se s nima soudit. S kladnym posudkem mas velkou sanci vyhrat.

  14. #14
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    258

    Standardní

    No právě, kdo se bude kvůli 1000 soudit Když už něco zjistí tak maj jednat....... a napsat na papír že je to na*ovno. To vím přece taky......
    IBM ThinkPad T40

  15. #15

    Standardní

    Citace Původně odeslal Ištván
    No právě, kdo se bude kvůli 1000 soudit Když už něco zjistí tak maj jednat....... a napsat na papír že je to na*ovno. To vím přece taky......
    A proč ne? Aspon se jim k tomu nauctujou i soudni vylohy.
    Intel DualCore E5300 2,6 GHz @ 4,42 GHz (340x13), 1.43V | Noctua NH-U12P | Asus P965 Deluxe | 8 GB DDR2 RAM 800 MHz Dualchannel - A-DATA Vitesta Extreme edition | Saphire ATI HD 5770 Vapor-X @ 930/1330 MHz | SDD OCZ Vertex 3 120GB | Asus DVD-RW | Fortron 550W | Fujitsu SL23T-1 LED 23" | Logitech S220 | Windows 7 Ultimate x64 CZ

  16. #16
    Moderátor Avatar uživatele daso
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Ceska Lipa
    Příspěvky
    2 462
    Vliv
    292

    Standardní

    haf: mas uplnou pravdu. je to presne podle tebe.
    ale zvaz jestli to stoji za to. ztrata casu, energie, penez by byla takova, ze si muzes s dobrym pocitem koupit dve novy desky a spokojene odejit domu.
    vem co ti davaj. s velkou pravdepodobnosti ta deska bude ok. kdyby se projevila nejaka zavada hned, tak to jeste stihas reklamovat. v tomhle pripade, podle me, nema smysl premyslet o necem jinym. i kdyz pravo je na tvy stane.
    ASRock ALiveNF6P-VSTA | AMD Athlon64 (Orleans) 1,8@2,4 GHz 1,4 V | 2,5 GB DDR2 | nVIDIA GeForce 7600 GS | MAXTOR DM10 250 GB | LG GSA-4165B
    ---
    ◄ ΔΑςΙΔ ΒΟΩΙΕ ►
    On the 8th day God created David Bowie.

  17. #17

    Standardní

    Citace Původně odeslal daso
    haf: mas uplnou pravdu. je to presne podle tebe.
    ale zvaz jestli to stoji za to. ztrata casu, energie, penez by byla takova, ze si muzes s dobrym pocitem koupit dve novy desky a spokojene odejit domu.
    vem co ti davaj. s velkou pravdepodobnosti ta deska bude ok. kdyby se projevila nejaka zavada hned, tak to jeste stihas reklamovat. v tomhle pripade, podle me, nema smysl premyslet o necem jinym. i kdyz pravo je na tvy stane.
    No ja jsem si tu novou desku vzal, ted na ni jedu, a je v poho. Ztrata casu, energie a nervu je jasna. Kvuli 1000kc to nedelam. Predstav si, ze tu neresime desku za 1000kc, ale LCD za 25000kc.
    V podstate se s tim seru pro to, abych zjistil, jestli se da zvitezit. Pak se to v budoucnu muze hodit

    Navic pokud bych pripadne zvitezil v soudnim rizeni, ztrata penez neni zadna.

  18. #18
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    258

    Standardní

    Jo to je vono, pak to sem napiš jak si dopadl
    IBM ThinkPad T40

  19. #19

    Standardní zaruka po zakony lhute

    Zarucni podminky po 6 mesicich zakonne zaruky se ridi platnymi v obchode vyvesnymi zarucnimi podminkami... tzn. pokud tam maji vymenu za zbozi ve stejne aktualni cene tak ti daj co chtej... a pokud k tomu dodaj ze nestartuje nova zaruka 2 roky, tak se proste nestartuje... zaruka se prodluzuje jen o to co probiha reklamacni rizeni... a to vzdy...takze vlitni do kramu, koukej po zdech, pokud tam neni nikde reklamacni rad, protoze pak u tebe plati to co u kazdy zakony zaruky (je blbost obchodnika ze nevyvesil podminky... a inet neni vseobecne pristupne medium, takze na to se nebere potaz i kdyby to meli na homepage)Ciao
    AMD XP 25+ BOX Barton SOLTEK SL-75FRN3-L - nVidia nForce2 Ultra 400 ADATA 450 512 DDR GIGABYTE MAYA GV-R96P128DU 128MB orig. 500/600 Seagate 7200.7 80GB TOSHIBA Combo AOC 9K+ Microsoft Intellimouse Explorer 4.0A

  20. #20

    Standardní Re: zaruka po zakony lhute

    Citace Původně odeslal Ogre
    Zarucni podminky po 6 mesicich zakonne zaruky se ridi platnymi v obchode vyvesnymi zarucnimi podminkami...
    Tohle je podle jejich reklamacniho radu, ktery ale rika neco jineho nez zakon, takze je pro me irelevantni. Ja mam ve smlouve o koupi 2 roky zaruky. Tecka. Kdyz si prectes ten obcansky zakonik, neni tam zadna zminka o zakonne zaruce nebo "prodlouzene zaruce od obchodnika" a specialnich podminkach pro ni platnych. To je vymysl obchodnika.
    V obcanskem zakoniku se proste pise o zaruce.

    Citace Původně odeslal Ogre
    a pokud k tomu dodaj ze nestartuje nova zaruka 2 roky, tak se proste nestartuje... zaruka se prodluzuje jen o to co probiha reklamacni rizeni... a to vzdy...
    To ze tam daji, ze nestartuje nova zaruka je jejich vec, ale plati zakon (ktery rika, ze pri vymene veci bezi zaruka znovu; pokud se zbozi opravuje, zaruka dobiha a prodluzuje se o dobu trvani reklamace), a ne jejich podminky.

    Cele tohle je ale dobre pro soudni rizeni. To, ze se tam s tim budu ohanet mi nepomuze, oni stejne budou tvrdit svoje a spolehat na to, ze nikdo se soudit nebude. Ten reklamacni rad ma jen odradit lidi.

    Uvedom si, ze ta smlouva o koupi se opira o zakony, a ne o jejich reklamacni rad. V jejich reklamacnim radu jsou veci, ktere jsou v podstate preformulovany nejaky zakon, a pak jsou tam veci pridane, ktere vyhovuji obchodnikovi.

    Napr. monima ma ve svem reklamacnim radu, ze pokud poskytuje zaruku vice nez 2 roky, tak po 2 letech si vyhrazuje pravo na 90 dnu trvani reklamace (viz. http://www.monima.cz/index.php?body=podpora ). Podle zakona ale mas narok na 30 reklamacni dobu. To, ze to oni pisou, je jejich vec. Zase, musel by ses soudit, abys neceho dosahl.

    Tohle vsechno, co tu pisu, pisu po konzultaci s pravnikem, se kterym jsem resil mou reklamaci (a ktery se ale nespecializuje na tuto problematiku). Jeho nazor je, ze "bych mel velkou sanci uspet u soudu"(v pripade me reklamace), coz ale nutne neznamena, ze bych u soudu uspel.
    Pokud by nekdo chtel vedet presne jak to je, musi si pokecat s pravnikem na tuto problematiku.

  21. #21

    Standardní

    Je to tak jak napsal haf. Muzou mit vystavenej jakykoliv reklamacni rad, ale kdyz neni podle zakona tak je stejne neplatny a COI by je mohla trestat uz jenom za to, ze tam maji neplatny rad.

    Radim ti zkusit se obratit na COI a kdyz ti daji vyrozumeni, ze monima pochybila tak tam jeste jednou vlitni a kdyz ti nevyhovi tak to nech bejt, protoze davat to k soudu je nesmysl(kvuli 1000 a casu kolem toho).

    Monima dostane nejakou pokutu a to by te mohlo zahrat na dusi a nas taky.
    CPU Core i5-750 @ 4 GHz, CPU cooler Noctua NH-U12P SE2, Mainboard Gigabyte p55-UD4
    Memory 2x2024MB G.Skill RipJaw 2000MHz, GPU MSI GTX460 1GB Cyclone, HDD Intel x25-M 80GB + WD6400aaks
    Case
    Antec P182, PSU Enermax modu82+ 525W, LCD HP LP2475w


  22. #22

    Standardní

    Citace Původně odeslal Krimi 2000
    Radim ti zkusit se obratit na COI a kdyz ti daji vyrozumeni, ze monima pochybila tak tam jeste jednou vlitni a kdyz ti nevyhovi tak to nech bejt, protoze davat to k soudu je nesmysl(kvuli 1000 a casu kolem toho).

    Monima dostane nejakou pokutu a to by te mohlo zahrat na dusi a nas taky.
    Ja ted s nima stejne nic resit nemusim. Novou desku mam, a funguje. Jestli se mi ale podela, a oni mi odmitnou uznat reklamaci, protoze uz reklamacni doba podle nich skoncila, tak to teprve dam na COI, a pak se uvidi...

  23. #23
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    258

    Standardní

    To asi jo, ale ty z těh peněz přece nic nemáš, tak naco si dělat vrásky
    IBM ThinkPad T40

  24. #24

    Standardní Se pletete panove...

    nevim kdy jsi zakoupil danou komponentu, pokud pred 1.1.2003 tak jsi v pulrocni zakony zaruce, ty roky pak znamenaj 6 mesicu zakony a 18 mesicu rozsireny... obc. zakonik na to pamatuje moc dobre a to tim "obchdnik muze zarucni lhutu prodlouzit, pokud si v takto prodlouzene zarucni lhute da podminky reklamacni rizeni tak je to jeho pravo, tzn nemusi ti vymenit zbozi ani 10 reklamacich, nemusi ti vratit celou castku penez, rekl. rizeni muze trvat 90 dni... i dele pokud sledujes reklamaci HDD kde to trva +-6mesicu (dle obchdoniku a jeho smluv).
    jina vec je pokud jsi kupoval 1.1.2003,2.1.2003... a napsal ti 24 mesicu... pak mas pravdu... ale pokud da monima zaruku 10 let, tak plni dle zakona 2 roky a zbutek uz podle sveho uvazeni a podminek ktere si zadal v reklamacnim radu...
    Ver tomu, je to tak...doporucim ti cist spotrebitel.cz a spotrebitele.cz, tech dotazu tam na to je hafo
    Dojdi si treba na COI, tam ti ale reknou ze je to tak a nemuzou nic delat s tim co je nad zakonou lhutou (drive 6 mesicu) dnes 24 mesicu
    Ciao
    AMD XP 25+ BOX Barton SOLTEK SL-75FRN3-L - nVidia nForce2 Ultra 400 ADATA 450 512 DDR GIGABYTE MAYA GV-R96P128DU 128MB orig. 500/600 Seagate 7200.7 80GB TOSHIBA Combo AOC 9K+ Microsoft Intellimouse Explorer 4.0A

  25. #25

    Standardní Jsem se stejne podival

    3.11.2003 jsem tam donesl do Monimy desku ECS K7S5AL, co mi klekla. Deska nebyla v zakonne 6 mesicni lhute, ale v prodlouzene 2 lete (mela koncit v unoru 2004).
    Mno takze reklamujes v lhute nad ramec, tzn. resp. podminky obchodnika... poznamka 2 roky v paragonu je irelevantni, je to to samy jako zaruka od obchodnika a od vyrobce HDD... obchdnik 24 mesicu a vyrobce 36 mesicu, u obchodnika si mas moznost doplatit tech zbylych 12 mesicu... pokud se ti v 24 mesici HDD posere, obchodnik ti vymeni za novej v cene kdy jsi ho kupoval... pokud se ti posere v 25 mesici, ochodnik ti vymeni za takovej, kterej odpovida aktulani cene...
    Ciao
    AMD XP 25+ BOX Barton SOLTEK SL-75FRN3-L - nVidia nForce2 Ultra 400 ADATA 450 512 DDR GIGABYTE MAYA GV-R96P128DU 128MB orig. 500/600 Seagate 7200.7 80GB TOSHIBA Combo AOC 9K+ Microsoft Intellimouse Explorer 4.0A

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •