Výsledky 1 až 21 z 21

Téma: HIS X800Pro VIVO ICEQ II-pipky 12/16 a zpět, bez vrčení

  1. #1

    Standardní HIS X800Pro VIVO ICEQ II-pipky 12/16 a zpět, bez vrčení

    Vážení, před pár dny jsem koupil výše uvedenou kartu a jsem maximálně spokojen.
    Nejen, že stála 9800 včetně daně, ale jde přetaktovat na 525 MHZ u jádra a 590 MHz u pamětí, což je, myslím, výborný výsledek. Tichoučký chladič k tomu, co by si člověk přál více.
    Ale přece jenom. Obracím se na Vás s prosbou, zda jste někdo již v biose nastavil 16 pipek a bios X800XT, (z fóra vím, že to není problém s biosem od Gigab.) ale tak, aby v případě nutnosti to šlo zpátky flashnout na 12 pipek. Ve FAQu je zde sice odkaz na určitý server, ale není mi jasné, zda se tomu dá věřit a zda skutečně existuje cesta nazpátek k 12 pipkám. Nerad bych ztratil dvouletou záruku.
    A ještě jedna otázka: V případě přechodu na X800XT budou funkce VIVO zachovány,že ?
    Díky za každé správné nakopnutí.

  2. #2
    Member mince
    Založen
    31.10.2002
    Bydliště
    Jeseník
    Věk
    47
    Příspěvky
    238
    Vliv
    266

    Standardní

    Nejsem si jistý, jak by to bylo s VIVO, kdybyst tam flashnul BIOS z karty, která VIVO nemá, to by asi nejelo.
    Každopádně bych si před flashem zazálohoval původní BIOS a v případě problémů bych ho tam vrátil, rozhodně bych tam necpal nějaký cizí z internetu, který jak sám říkáš, je poněkud pochybného původu.
    C2D E4300 1,8@2,7GHz, Zalman CNPS7700-AlCu, ASUS P5W Deluxe, 4x512 DDR2-667, ST3160827AS 160GB + ST3160827AS 160GB + ST3120827AS 120GB, DVD-R/W LG GSA-H55L, DVD-R/W LG GSA-H12N, Sapphire X1950GT, Zalman VF700-AlCu, V2 12MB 95Mhz, HP p1230 21", SB X-Fi Fatal1ty, Leadtek Winfast TV2000 DVR3200, Cambridge SW 5.1 a tak...

  3. #3

    Standardní

    Nikdo se neozýval s radou a tak jsem přeflashování udělal na vlastní riziko. Klepal jsem se dosti značně, ale výsledek stál za to. Pro ty, kdo mají malé zkušenosti (jako já) a ještě méně odvahy, je tu podrobný návod k výše uvedené kartě na cestu tam i zpátky.
    Není to moje dílko, jsou to zkušenosti z tohoto i dalších fór. Jde o kartu do AGP portu!!! Nejsem ani žádný odborník, takže na případné dotazy asi nebudu moci kvalitně odpovědět.

    Znovu upozorňuji, že jde o kartu do AGP portu s VIVO.!!!! Pokud to někdo bude zkoušet s kartou bez VIVa, špatně dopadne. Pro kontrolu při koupi si zjistíme, zda na desce vedle konektoru pro napájení, je žlutý konektor pro zvuk. Jenom karty s VIVem mají tento žlutý konektor.

    Tak tedy:
    1. V biosu matherboardu nastavíme hodnotu napětí AGP na 1,5 V. (Paměti mi nejdříve nešly dost přetaktovat a až když jsem si všiml, že jsem zapomněl snížit napětí AGP po předešlé kartě, paměti se rozjely). Pokud by karta nešla dostatečně přetaktovat, tak tady pak můžeme experimentovat.

    2. Předpokládám, že ovladače máme nahrány a karta normálně funguje.

    3. Pečlivě pročteme FAQ v tomto fóru!!!!

    4. Nahrajeme si program ATI TrayTools a zkusíme, kam až jde přetaktovat jádro a paměti.

    5. Pokud se dostaneme na hodnoty udávané u karty HIS X800XT PE: 520MHz u jádra a 560 MHz u pamětí, máme cestu volnou ke zvýšení počtu pipek s jejím biosem.

    6. Stáhneme si upravený program flashrom z adresy uvedené ve FAQu pod jménem "iny postup": (http://www.techpowerup.com/articles/...lashrom16p.zip)
    a zároveň bios pro X800XT PE (http://bios.techpowerup.com) Jsou tam na konci sekce His a já, protože mi to dovolovala karta a dosažené frekvence, jsem stáhnul ten třetí od konce: X800 XT PE (AGP) 256 MB. Odkaz na jednotlivé biosy je v pořádku a náš požadovaný bios PE bezproblémově funguje.

    7. Vytvoříme spouštěcí disketu se systémovými soubory. Ve W98 je to snadné. U WXP jdeme cestou: Tento počítač - disketová jednotka A: -pravým tlačítkem myši kliknout - naformátovat - zaškrtnout vytvořit spouštěcí disketu MS-DOS.

    8. Na takto vytvořenou systémovou disketu nahrajeme rozbalený upravený flashrom s doprovodnými soubory a stažený bios, který přejmenujeme tak, aby jméno nebylo delší osmi znaků (jsme v DOSu)!!! Třeba: 16pbios.bin

    9. Nejdříve zazálohujeme bios původní a nazveme ho 12pbios.bin:

    flashrom -s 0 12pbios.bin

    Teď zavedeme nový bios: flashrom -p 0 16pbios.bin. Ale ouha. Vyskočí nám červený nápis s textem ERROR 0FL01 pres "1" to continue. No je to jasné. Nahráváme přece bios, který má jiný počet pipek. Tak tedy znovu a programu oznámíme, že přesto chceme dál:

    flashrom -p -f 0 16pbios.bin

    Po zvukově oznámeném vítězství disketu vyndáme a znovu spustíme počítač. Hurá, máme nový funkční bios X800XT PE. WXP to při náběhu zjistí a samy natáhnou příslušné ovladače.

    Pokud potřebujeme znovu do biosu dostat původní bios a jen 12 pipek, tak postup je stejný. Vložíme danou disketu a po náběhu do DOSu napíšeme příkaz:

    flashrom -p -f 0 12pbios.bin

    A je to. Osobně odzkoušeno a ověřeno na "cestě tam a zase zpět".

    Díky serveru www.techpowerup.com, který vřele doporučuji k přečtení a zdejšímu FAQu. Bez nich by se mi to nepodařilo.
    A ještě 3D Mark 2005. Před: 5014 po: 5781; P4 2,8@3,37

  4. #4

    Standardní

    Jen drobnost: žlutý CINCH je pro kompozitní video, zvuk bývá na červeném a bílém konektoru.
    Jinak - vždycky je nutno použít BIOSy ze stejných typů karet - tedy VIVO, AIW apod., jinak nebude karta po flashi řádně fungovat. Už jsem se párkrát setkal s popisky na webu úplně jinými, než odpovídaly skutečnému biosu, takže doporučuju BIOS vždy otevřít třeba v RaBitu a zkontrolovat!
    Nakonec - gratuluju k úspěchu!
    EPOX EP-MF570 SLI,Sempron64 3000+AM2@2,8GHz ,4x256MB Kingston DDR2 533 CL4@800 CL4,Inno3D GeForce 7600GST@600/1600,Samsung SpinPoint 80GB SATA2,TEAC 552-E CDRW,Middletower MOREX + ATX KME-X 500W

  5. #5

    Standardní

    Díky, aly byly to nervy .....

  6. #6

    Standardní

    Tak jsem se díval jak do psaného, tak elektronického manuálu a o tomto konektorku tam nic není!?!
    Přímo z webu upraveného flashromu http://www.techpowerup.com/articles/...ng/vidcard/100 je však všechno jasné: "All VIVO cards can be identified by this yellow CD-Audio connector near the power plug. If your card has not got this connector, it is not VIVO and can not be modded." Takže byť žlutý, přesto je to na zvuk a je to tam i s fotkou. To jen aby tam někdo necpal video signál.

  7. #7

    Standardní

    Tak to je trošku faux-pas, sorry - já myslel žlutej CINCH, tzn. konektor na čelíčku karty u výstupů na monitory.Tohle to je interní konektor, o jehož významu nemám tucha a vidím ho poprvý a ten bude opravdu k těm účelům, o kterých píšeš.
    EPOX EP-MF570 SLI,Sempron64 3000+AM2@2,8GHz ,4x256MB Kingston DDR2 533 CL4@800 CL4,Inno3D GeForce 7600GST@600/1600,Samsung SpinPoint 80GB SATA2,TEAC 552-E CDRW,Middletower MOREX + ATX KME-X 500W

  8. #8

    Standardní

    No to je právě to. Já jsem na tom stejně. Když PC uzavřu, tak se k němu nedostanu a nemůžu do něj nic strčit. Leda ho snad propojit se zvukovou kartou a grabovat zvuk přímo z ní. Ale nemám tam žádný konektor s takovým výstupem a stejně by to byl nesmysl. Takže snad propojit s výstupem z CD či DVD a grabovat zvuk z něj? Ale proč, když to zvládne dostatečně přímo zvukovka? Skutečně je mi účel tohoto konektoru záhadou.

  9. #9

    Standardní

    Skoda ze neni neco pro X800 np a bez VIVO..
    Bezi mi sice na 450/1000, ale ty pipky by se hodily
    Still off line

  10. #10

    Standardní

    Citace Původně odeslal Lavic
    No to je právě to. Já jsem na tom stejně. Když PC uzavřu, tak se k němu nedostanu a nemůžu do něj nic strčit. Leda ho snad propojit se zvukovou kartou a grabovat zvuk přímo z ní. Ale nemám tam žádný konektor s takovým výstupem a stejně by to byl nesmysl. Takže snad propojit s výstupem z CD či DVD a grabovat zvuk z něj? Ale proč, když to zvládne dostatečně přímo zvukovka? Skutečně je mi účel tohoto konektoru záhadou.
    Ten konektor uvnitř bývá pro propojení se zvukovku, abys nemusel blokovat vstup na zvukovce vzadu na čelíčku.Já měl třeba v balení kombo výstupních kabelů, co se zasunují do videovýstupu a mimo jiný je tam jack na zasunutí do vstupu zvukovky (line-in).Tím interním konektorem zůstane line-in volnej.Problém je sehnat kablík s potřebnýma konektorama....
    EPOX EP-MF570 SLI,Sempron64 3000+AM2@2,8GHz ,4x256MB Kingston DDR2 533 CL4@800 CL4,Inno3D GeForce 7600GST@600/1600,Samsung SpinPoint 80GB SATA2,TEAC 552-E CDRW,Middletower MOREX + ATX KME-X 500W

  11. #11

    Standardní

    Citace Původně odeslal Neo
    Skoda ze neni neco pro X800 np a bez VIVO..
    Bezi mi sice na 450/1000, ale ty pipky by se hodily
    No ale to bys nic nezískal - aby se ti odblokovaly zbylé pipky, potřebuješ právě BIOS z vyšší "třídy" - tzn. XT.
    Tyhle BIOSy jsou na netu taky, ať už tady:
    http://vanadis.nm.ru/x800-x800XT.html
    nebo tady:
    http://www.techpowerup.com/bios/
    vybírat pokud možno se stejnými paměťovými čipy, popř. upravit časování a taktování třeba v RaBitu.
    EPOX EP-MF570 SLI,Sempron64 3000+AM2@2,8GHz ,4x256MB Kingston DDR2 533 CL4@800 CL4,Inno3D GeForce 7600GST@600/1600,Samsung SpinPoint 80GB SATA2,TEAC 552-E CDRW,Middletower MOREX + ATX KME-X 500W

  12. #12

    Standardní

    Citace Původně odeslal JANIS
    Citace Původně odeslal Neo
    Skoda ze neni neco pro X800 np a bez VIVO..
    Bezi mi sice na 450/1000, ale ty pipky by se hodily
    No ale to bys nic nezískal - aby se ti odblokovaly zbylé pipky, potřebuješ právě BIOS z vyšší "třídy" - tzn. XT.
    Tyhle BIOSy jsou na netu taky, ať už tady:
    http://vanadis.nm.ru/x800-x800XT.html
    nebo tady:
    http://www.techpowerup.com/bios/
    vybírat pokud možno se stejnými paměťovými čipy, popř. upravit časování a taktování třeba v RaBitu.
    Ja jsem ale tady vsude cetl, ze pipky se bez HW zasahu nedaji aktivovat (, ze Bios jen nestaci. Jak vlastne bez sundani chladice zjistim co tam mam za pameti?
    Still off line

  13. #13

    Standardní

    No to máš pravdu - verze bez VIVO mají přerušené propojky na desce GPU a musí se přemostit (třeba opravným lakem na spoje), až pak se nahraje ten BIOS.Na netu je spousta stránek s návodem na propojení, ale je to viditelný a v případě, že kartu potřebuješ reklamovat, tak smůla - mod je nevratný.
    Dobrý stránky s návodem jsou třeba tady:
    http://www.madshrimps.be/gotofaqlink.php?linkid=2577
    tady jsou uvedený identifikační značky GPU, který jdou odemknout úspěšně a který naopak ne.
    http://www.overclock.net/showthread.php?t=24490
    tady je zas kompletní souhrn všech Xek
    Paměti zjistíš podle značek na čipech - na druhý straně nejsou pod chladičem, ne?
    EPOX EP-MF570 SLI,Sempron64 3000+AM2@2,8GHz ,4x256MB Kingston DDR2 533 CL4@800 CL4,Inno3D GeForce 7600GST@600/1600,Samsung SpinPoint 80GB SATA2,TEAC 552-E CDRW,Middletower MOREX + ATX KME-X 500W

  14. #14
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele sisi
    Založen
    24.02.2003
    Bydliště
    Auckland, NZ
    Příspěvky
    2 176
    Vliv
    282
    Intel Core 2 Duo E6600 @ 3.2GHz (8 * 400MHz) @ 1.3V with Zalman CNPS9500 AT @ 1800RPM, ASUS P5B Deluxe/WiFi, 2x1GB Corsair Twin2X PC2-6400 DDRAM @ 400MHz (4-4-4-12) @ 2.1V, Leadtek 8800GT 512MB, WD Caviar SE16 250GB, Asus DRW-1608P3S, Creative SB Audigy Value, Logitech X-230 speakers, Enermax Liberty 400W, 2x120mm Thermaltake case fan @ 1800RPM, Thermaltake Aguila black case, HP LP2065 LCD, Logitech MX400

  15. #15

    Standardní

    Citace Původně odeslal JANIS
    No to máš pravdu - verze bez VIVO mají přerušené propojky na desce GPU a musí se přemostit (třeba opravným lakem na spoje), až pak se nahraje ten BIOS.Na netu je spousta stránek s návodem na propojení, ale je to viditelný a v případě, že kartu potřebuješ reklamovat, tak smůla - mod je nevratný.
    Dobrý stránky s návodem jsou třeba tady:
    http://www.madshrimps.be/gotofaqlink.php?linkid=2577
    tady jsou uvedený identifikační značky GPU, který jdou odemknout úspěšně a který naopak ne.
    http://www.overclock.net/showthread.php?t=24490
    tady je zas kompletní souhrn všech Xek
    Paměti zjistíš podle značek na čipech - na druhý straně nejsou pod chladičem, ne?
    Diky, ale zaruka je pro me nejdulezitejsi, ted mi jede na 450/1000
    Still off line

  16. #16

    Standardní

    Citace Původně odeslal JANIS
    Citace Původně odeslal Lavic
    No to je právě to. Já jsem na tom stejně. Když PC uzavřu, tak se k němu nedostanu a nemůžu do něj nic strčit. Leda ho snad propojit se zvukovou kartou a grabovat zvuk přímo z ní. Ale nemám tam žádný konektor s takovým výstupem a stejně by to byl nesmysl. Takže snad propojit s výstupem z CD či DVD a grabovat zvuk z něj? Ale proč, když to zvládne dostatečně přímo zvukovka? Skutečně je mi účel tohoto konektoru záhadou.
    Ten konektor uvnitř bývá pro propojení se zvukovku, abys nemusel blokovat vstup na zvukovce vzadu na čelíčku.Já měl třeba v balení kombo výstupních kabelů, co se zasunují do videovýstupu a mimo jiný je tam jack na zasunutí do vstupu zvukovky (line-in).Tím interním konektorem zůstane line-in volnej.Problém je sehnat kablík s potřebnýma konektorama....
    Pokusím se trochu oponovat, ten žlutý konektor u ViVo karet je na propojení na speciální panel, který se montuje místo jednoho slotu a vyvádí ven z karty ViVo konektory tedy Vout (žlutý cinch a svideo). Měl jsem R9800 ViVo i R8500 ViVo a u obou byl tenhle panel. Jestli ho nemáš, tak to reklamuj u dodavatele karty, měl by být součástí balení.
    MB Epox 8RDA3i | Barton 2500+ | AC Copper Silent 2 TC R2 | HIS Excalibur X800PRO IceQ II | 1GB DDR RAM PC400 CL3.0 | 17\" AOC 7K+ | xDSL by Telenor 4096/448 |

  17. #17

    Standardní

    No to je právě omyl - já to nejdřív taky přelítnul a myslel, že Lavic píše o žlutým CINCHi , kterej je fakt standardně výstupem kompozitního videa.On ale myslel žlutej konektor na PCB grafiky:
    http://www.techpowerup.com/articles/...ng/vidcard/100
    A ten je podle ATI specifikací fakt na propojení audio výstupu z Rage Theatru na interní line-in zvukovky, aby se nemusela propojovat venkem přes jack.
    U verzí VIVO ten panel (čelíčko) s CINCHEM a S-videem byl, to vím, na čelíčko karty už to totiž nevešlo, tak to řešili takhle.U mý AIW to není, bohužel je všechno nacpaný na čelo karty na úkor 2 výstupu na monitor .
    EPOX EP-MF570 SLI,Sempron64 3000+AM2@2,8GHz ,4x256MB Kingston DDR2 533 CL4@800 CL4,Inno3D GeForce 7600GST@600/1600,Samsung SpinPoint 80GB SATA2,TEAC 552-E CDRW,Middletower MOREX + ATX KME-X 500W

  18. #18

    Standardní

    Janis má pravdu. tak jsem to myslel. To čelíčko u HIS VIVO už není. Oni to vyřešili u X800Pro VIVO speciálním konektorem, který je mezi oběma výstupy na monitory. A k tomu dodali několik různých redukcí, které použijete dle potřeby. Tedy ta nejdůležitější je S-Video out i in.

  19. #19

    Standardní

    Ještě jsem přišel na to, jak podstatně utišit cvrlikání větráčku arkticu. Lze to aplikovat na všechny větráčky řízené podobným způsobem. Já to aplikoval na pomocné větráky v casu a větráček 865, které také připomínaly nachlazené kulomety. Má někdo zájem? A mám to dát sem, nebo do chladičů?

  20. #20

    Standardní

    Citace Původně odeslal Lavic
    Ještě jsem přišel na to, jak podstatně utišit cvrlikání větráčku arkticu. Lze to aplikovat na všechny větráčky řízené podobným způsobem. Já to aplikoval na pomocné větráky v casu a větráček 865, které také připomínaly nachlazené kulomety. Má někdo zájem? A mám to dát sem, nebo do chladičů?
    Dej to sem, případně mi napiš do Privat..
    MB Epox 8RDA3i | Barton 2500+ | AC Copper Silent 2 TC R2 | HIS Excalibur X800PRO IceQ II | 1GB DDR RAM PC400 CL3.0 | 17\" AOC 7K+ | xDSL by Telenor 4096/448 |

  21. #21

    Standardní

    Není to nic světoborného, ale mně to moc pomohlo, zvláště, když jsem nikde nemohl najít žádnou radu, jak to cvrlikání odstranit. Chce to opatrně vytáhnout konektorek napájení větráku z graf. karty. Pozor, ten konektor má jinak zapojené kontakty (fuj)!!!

    Normálně to je tak, že jde po sobě plovoucí zem (černý drátek), 12V (červený drátek) a výstup čidla otáček (žlutý nebo bílý drátek) - tak je to na MB a jinde. 12V je tedy uprostřed kontaktů.
    U tohoto konektoru arkticu v desce X800PRO VIVO je pořadí 12V (červený), plov. zem (černá) , a nejblíže k okraji desky je výstup čidla - žlutý! 12V je tedy nejdále od kraje desky a uprostřed je pl. zem!!!!!!

    Teď je nutno sehnat si další samičku do tohoto konektoru, zapojit usměrňovací diodu do 12V (anoda k desce, katoda k větráčku) a mezi katodu a plovoucí zem konektorku (!!!) připojit elektrolytický kondenzátor - mně vyhověl 1G/16V. No a na výstup tohoto členu zapojit původní konektor větráčku. Tak se vyhneme jakémukoliv poškození vodičů a neztratíme záruku. Černý a žlutý drátek jenom protáhneme ze vstupu do výstupu, nijak je nepřerušujeme a hlavně nespleteme jejich pořadí.

    Toť vše. Jde o typické zapojení jednocestného usměrňovače a zde funguje jako vyhlazovací člen napětí.

    Tak jsem se zbavil nejen cvrlikání arktiku, ale o hodně většího randálu od větráčků v case. Teď jsem to tak zapojil i u větráčku 865 chipu MB IS7, kterému to také jde k duhu. Pokud to někdo bude zkoušet, tak jen na jeho vlastní odpovědnost. U mne to však funguje naprosto bez problémů.

    Konektor se nesmí zapojit opačně, jinak odděláme čidlo otáček u větráčku, protože do něj pustíme 12V natvrdo!!!.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •