Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: MS Outlook 2007 - několik dotazů

  1. #1

    Standardní MS Outlook 2007 - několik dotazů

    Kvůli synchronizaci s mobilem mi asi nezbyde než přejít po letech z Thuderbirdu na Outlook. Věc se má takto:
    mám nastaveno 5 emailových účtů. Jsem zvyklý používat každý zvlášť, tedy nepoužívám lokální složky. Všechny tahám POPem.

    V Outlooku jsem si udělal 5 datových souborů, každý pro jeden mail. Vlevo tedy vidím místní složky, a pak 5 stromů pro účty. Zatím vše super.

    Několik věcí, který mě zatím vadí a na který jsem nepřišel:

    1) Jak prohodit pořadí stromů vlevo. V Thunderbirdu na to byl plugin a nebo to šlo v .ini prohodit. Nyní se to řadí podle abecedy, což mi nevyhovuje, chci mít na prvních místech důležité účty a dole méně.

    2) S řazením stromů souvisí i řazení složek ve stromu. Na prvním místě mám Deleted Items, protože "D". Inbox, protože "I" je až po tom. Je to "blbost", ale prostě chci mít Inbox, Sent, Outbox, Deleted....

    3) Každý strom má svou složku Junk a Infiltred (přidává ESET SS). Což znamená, že musím mazat 5x spam. V Thunderbirdu jsem měl jednoduše nastaveno, že spam jde do jedné extra vytvořené složky na lokále, a mazal jsem ho jednou. Zároveň mi nezabíraly místo na monitoru zbytečné složky.

    4) Centrální nastavení zobrazení - to je věc který mě tedy pálí extrémně. Pokud na nějaké složce (třeba Inbox účet 1) nastavím nějaké custom zobrazení mailů, např. změním sloupce, řazení, zobrazení takových těch dělení po dnu/týdnu atd, tak toto nastavení je pouze pro onu složku. Takže to musím dělat minimálně 10x, nehledě na to že si pak rozmyslím že chci sloupec jinak veliký a můžu dělat vše znova.

    5) vyhlazení písma v interface. Přišel jsem jak vypnout vyhlazení ClearType ve zprávách, ale jinak zůstává (např. seznam přijatých mailů, strom vlevo atd.) Dá se vypnout? Je mi z něho špatně.

    Zatím končím, díky jeslti někdo ví co s tím.
    Lenovo W520 | 15.6" HD+ | Intel i7 2720QM | 16 GB DDR3 | nVidia Quadro 1000M | Intel 510 SSD | Hitachi 7200rpm HDD | Lenovo Mini Dock 3 Plus | Eizo L997-K | E-MU Tracker Pre | Adam Audio A7

  2. #2

    Standardní Re: MS Outlook 2007 - několik dotazů

    6) když označím mail za spam, jde aby se automaticky přesunul do Junk?
    Lenovo W520 | 15.6" HD+ | Intel i7 2720QM | 16 GB DDR3 | nVidia Quadro 1000M | Intel 510 SSD | Hitachi 7200rpm HDD | Lenovo Mini Dock 3 Plus | Eizo L997-K | E-MU Tracker Pre | Adam Audio A7

  3. #3

    Standardní Re: MS Outlook 2007 - několik dotazů

    Prosím Vás, dá se udělat, aby když označím mail za SPAM, aby se sám přesunul do JUNK? A jde, aby se SPAM označil jako přečtený? Mě z toho klepne!
    Lenovo W520 | 15.6" HD+ | Intel i7 2720QM | 16 GB DDR3 | nVidia Quadro 1000M | Intel 510 SSD | Hitachi 7200rpm HDD | Lenovo Mini Dock 3 Plus | Eizo L997-K | E-MU Tracker Pre | Adam Audio A7

  4. #4

    Standardní Re: MS Outlook 2007 - několik dotazů

    A ještě, když vytvořím nový kontakt a dávám mobilní číslo, začnu +420 tak jakmile odkliknu tak to + se vymaže a nejde pak vytočit - zacož vytáčí mě a to solidně. Navíc se mi to do mobilu duplikuje, vyplním mobile, a do mobilu se nahraje mobile a to samý číslo i jako mobile (domácí)
    Lenovo W520 | 15.6" HD+ | Intel i7 2720QM | 16 GB DDR3 | nVidia Quadro 1000M | Intel 510 SSD | Hitachi 7200rpm HDD | Lenovo Mini Dock 3 Plus | Eizo L997-K | E-MU Tracker Pre | Adam Audio A7

  5. #5

    Standardní Re: MS Outlook 2007 - několik dotazů

    Jsem v praci take nuncen pouzivat Otlak 2007, zde je par postrehu:

    ad 2) "řazení složek ve stromu"
    - toto jde obejit tak, ze si ty slozky oznacis jako "Oblibene". Kdyz se pak prepnes do zobrazeni "Oblibenych" slozek, tak si to tam muzes prohazet jak potrebujes.
    - nekteri to resi stylem:
    01_Inbox
    02_Send
    03_Outbox
    04_Deleted
    (tj. seradi se to sice podle abecedy, ale poradi urcujes ty )

    ad 4) "Centrální nastavení zobrazení"
    - u tohoto si mlhave pamatuji ze se do da obejit nastavenim vlastniho stylu (nebo tak nejak). Ma to vsak jednu podstatnou nevyhodu: jakmile si ten novy styl vytvoris, tak stejne musis u vsech slozek vybrat aby pouzivali tento styl. Jakmile timto peklem poprve projdes, tak by melo nasledne stacit menit ten vlastni styl pro zmenu nastaveni vsech slozek...

    ad 6) "když označím mail za spam, jde aby se automaticky přesunul do Junk?"
    - nevim jak presne to dela ESET, ale napr. AVG pridava do predmetu takto oznaceneho emailu znacku [SPAM], takze je mozne nasledne podle teto znacky vytvorit pravidlo, ktere to oznaci jako prectene...

    btw: Prechazel jsem na Otlak 2007 z The Bat! a prvnich 14 dni bylo opravdu peklo (nez jsem prisel na to co vsechno Otlak nepodporuje a jak to pripadne obejit aby to alespon nejak fungovalo...)
    Naposledy upravil LM; 24.01.2009 v 14:30.
    I. AMD Phenom II X4 955 (HDX955WFK4DGM) [3200,1.15V-800,0.95V] | Ninja Mini (passive in windtunnel) | GB MA78GPM-DS2H | 2x4GB | Sapphire Radeon HD 4670 Ultimate | Corsair Force Series 60GB + Samsung HD502HJ | Pioneer DVR-111 | Dell U2410f + HP L2245w on Neo-Flex stand | Creative T20/portaPro | Logitech UltraX + Genius Maurus | silenced Asus TM210 (with NF-B9) + Chieftec 300W (CTP-300-12G) | Fedora
    II. Acer Switch 10 (Z3735F/64GB/FHD) + Dell Active Stylus
    III. ZyXEL NSA210 + WD20EARS

  6. #6

    Standardní Re: MS Outlook 2007 - několik dotazů

    Díky, už jsem myslel že si tu povedu takovej monolog

    Ad řazení- u účtů, tedy jednotlivých outlook data file jsem to udělal tak, že jsem před ně dal číslo, tak jak si řekl. Přejmenovat INBOX na 01_inbox nevím jak, rename mám zašedlý

    Každopádně ty oblíbené to je fajn, to jsem neznal. Jelikož mám 5 data filů, tak ty bych mohl všechny ve stromu sbalit a jako oblíbené bych mohl vytahat inboxy a složky. Jenom se to opět nedá přejmenovat a je to dost dlouhý. (inboxy v oblíbených)

    ad Centrální zobrazení - prosim tě nevzpomněl by sis, kde se to dělá? Fakt to nemůžu najít.

    ad spam - ESET mi to přidá, když kliknu na spam který nepoznal, a dám "je to spam". tak potom přidá [SPAM], jenže filtry se mi vykonají při přijetí zprávy. Nevím jak donutit filtr aby to přesunul když už je zpráva v inboxu, ale já jí označím dodatečně. Jinak akci aby to označilo mail za přečtený jsem taky nenašel.


    P.S.: situace e-mailových klientů zdá se být tragická. S outlookem je neskutečný sraní a neumí ani obálku v taskbaru když přijde nový email do složky (!). Thunderbirda jsem měl leta, a na mail je to fakt skvělej program, i s tim lightningem nějak funguje, ovšem má naprosto mrtvej adresář a synchronizace s mobilem je katastrofální.
    Lenovo W520 | 15.6" HD+ | Intel i7 2720QM | 16 GB DDR3 | nVidia Quadro 1000M | Intel 510 SSD | Hitachi 7200rpm HDD | Lenovo Mini Dock 3 Plus | Eizo L997-K | E-MU Tracker Pre | Adam Audio A7

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Bind & FORMERR resolving domain
    Založil NeMeM9aA v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 50
    Poslední příspěvek: 26.03.2008, 21:27
  2. A pak ze LAN neni internet :-)
    Založil CompCrasher v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 09.12.2004, 16:01
  3. DNS
    Založil KUBA v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 04.03.2004, 17:13
  4. MW - velke pakety sa stracaju ???
    Založil Rainbow v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 38
    Poslední příspěvek: 10.06.2003, 20:34

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •