Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: Wi-fi - začal mi blbnout a nevím co s tím?

  1. #1

    Standardní Wi-fi - začal mi blbnout a nevím co s tím?

    Ahoj,
    jelikož se občas zde ve foru na Vás občas obracím s problémy, věřím, že i ted mi dokažete poradit..
    Mám doma bezdrát 100/64 do 17 hodiny, po 17 hodině 256/256 - prosím bez poznamek, na naše městečko je to velmi rychlý a výhodný internet..
    mám ho již od března a vše bylo OK,ale ted, tak poslední 3 týdny zpět sem začal pozorovat, že mi nejak hapruje a to většinou večer tak po 20.30 a déle a skoro nejede, kdybych namontoval zpět modem, budu na tom lépe
    byly doby kdy sem měl download přes noc cca. 400-500MB ale ted mam 70-90MB a jsem rád..přes den to většinou jede docela dobře,ale po 17hodině umírám před monitorem.
    zkousel sem snad vše co znám - myslel sem, že je to firewallem, nejakým sw, jeslti nemam vir, jeslti to není veřejnou IP atd.nainstaloval nová okna, dal záplaty, firewall,antivir vse..ale nic...signal kvalita linky je 100%, 86%sila signalu, zkousel sem i netstumber jestli me nekdo nerusi ale nic sem nevidel...
    merice na internetu - ne ze bych jim 100%veril - jednou ukažou 256 pak hned 25 rychlost atd..zkousel sem i pingovat na branu, bez ztrat, jen občas se zobrazi dlouhy ping..
    nakonec sem kontaktoval poskytovatele, ktery nad tim se mnou travil nejkaou dobu-tvrdi, že pingy jsou v poradku a ze je vse ok, zkousel zmenit kanály ale nepomohlo to..
    a tak nevim co mam delat..?uz sem se dival i na jine nabidky jako Nextra, Volny, neco co vubec u nas (Havličkův Brod) je možné využívat..
    prosím, jestli je možná nějaká rada, děkuji předem za ní a případně děkuji i za doporučení nějaké dobré nabídky na jiný internet - rychlost nemusí být GIGA ale rád bych neomezená data, případně po překročení nejakého limitu snížení rychlosti,bez FUP - nejsem vyloženě sosač, ale stahuji...přiznávám..
    kdo dočetl až sem .. díky.
    CPU AMD Athlon 64 3000+ Winchester, Asus A8N-E, nF4Ultra, 4x512MB Kingston, MSI GeForce 7800GT, 2x160GB ATA Hitachi 7k250, 2x300GB Maxtor DM10+, DVD-+RW LG 2166D, 17" LCD NEC 1760NX

  2. #2
    Senior Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Ostrava / Straznice
    Příspěvky
    1 133
    Vliv
    276

    Standardní

    je ta linka garant nebo negarant? Nevzrostl za posledni dobu pocet lidi u poskytovatele a prestava mu stihat jeho HW? Je mozne, ze po te 17h si downloaderi spusti sve downloady a souboje o linku a hw mohou zacit
    Intel C2D 4300, 1GB DDR2, 120GB Seagate, nVidia7600GT pasiv.

  3. #3
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Pingem nic nezmeri .

    V prvni rade pokud ma ISP nejakej ftp, http, ... proste cokoli co je hned nekde za APckem a jde od tam neco sosnout (aspon par MB velkej soubor) tak otestuj to, tim vyloucis problem nekde cestou od ISP dal. Pokud o takovym zdroji nevis, tak ho pozadej at nahodi testovaci ftp.

    Pokud ti to bude sosat OK, problem je nekde mezi ISP a dalsima => tlacit na ne, pokud ti to sosat nebude, problem je nekde mezi tebou a ISP. Nebylo by od veci aby se pri tomhle stavu ISP podival na aktualni provoz na AP (jestli to neudelal, tak je to trouba, pripadne te taha za nos). Neni ani tak podstatnej provoz v kbitech jako provoz v paketech/s. Pokud je na APcku moc klientu a pustej si p2p, muze to prestat zvladat a celkova propustnost APcka klidne padne na 10% normalniho maxima (zalezi samo jak na HW toho AP, tak na HW routeru za nim).
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •