Výsledky 1 až 8 z 8

Téma: DAC so sluchadlovym zosilnovacom k PC

  1. #1
    Terorista karabínový mince Avatar uživatele PiT
    Založen
    13.09.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    4 550
    Vliv
    300

    Standardní DAC so sluchadlovym zosilnovacom k PC

    Zdravim vospolok,

    viete niekto doporucit nejaky zosilnovac k sluchadlam k pocitacu s DACom s tym aby to zralo vstup zo S/PDIF alebo Optiky a nie (len) USB?

    Priorita je samozrejme ako vzdy pomer cena/vykon.

    Logicky mi ide o zataz pri prehravani, kedze USB je chobotina.

    Mate niekto skusenosti resp. nejaky vlastny benchmark ako je to so zatazenim CPU pri prehravani audia/filmov/hier na USB DACu vs. napr. integrovanej zvukovke?
    And down we go again, under the relentless wawes, into the arms of calm breakers, into bayou of forgotten dreams
    Like sand slipping through my fingers, nothing ever lasts, ever will

  2. #2
    Terorista karabínový mince Avatar uživatele PiT
    Založen
    13.09.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    4 550
    Vliv
    300

    Standardní Re: DAC so sluchadlovym zosilnovacom k PC

    Kedze je to tu zrejme uz naozaj mrtve, tak si odpoviem sam

    http://audioengineusa.com/Store/Audioengine-D1

    A zaroven sa spytam, ci nemate niekto navrh pripadne aj skusenosti s nejakou podobnou alternativou, idealne s o dost silnejsim vystupom na sluchadla?
    And down we go again, under the relentless wawes, into the arms of calm breakers, into bayou of forgotten dreams
    Like sand slipping through my fingers, nothing ever lasts, ever will

  3. #3
    Junior Member
    Založen
    11.03.2012
    Bydliště
    Ledeč nad Sázavou
    Věk
    48
    Příspěvky
    67
    Vliv
    151

    Standardní Re: DAC so sluchadlovym zosilnovacom k PC

    Zdar, taky resim co si poridim k pocitaci. Koupil jsem si Beyerdynamic DT 990 a mam ted jen Sound Blaster X-Fi Surround HD. Rozhlizel jsem se po internetu a jako celkem zajima vecicka me prislo tohleto Firestone Audio Fubar IV. Je to teda zase asi o 1/3 drazsi, nez tebou uvadeny Audioengine-D1, ale chtel jsem ti sem aspon napsat co me zaujalo. Taky bych byl rad, kdyby se tu diskuze trosku rozproudila, protoze mrtvy to tady jeste neni .

  4. #4
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    41
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní Re: DAC so sluchadlovym zosilnovacom k PC

    Taky s touhle myšlenkou trochu koketuju.

    Sluchátkovým zesilovačem kvalitním přiměřeně sluchátkům (Technics RP-F800 a Beyerdynamic DT231 PRO) už disponuju, takže jsem hledal jen DAC. Spíš bych to viděl na "dodělej si sám", aneb nějaký modul, který bych mohl vestavět do krabičky s předzesilovačem. A pokud možno ekonomicky... tj. ideálně do 50 USD.

    Nijak mi to ale nehoří, takže jsem také nepřispíval, bo nemám nic konkrétního vybráno.. ale rád si přečtu zkušenosti
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  5. #5
    Junior Member
    Založen
    11.03.2012
    Bydliště
    Ledeč nad Sázavou
    Věk
    48
    Příspěvky
    67
    Vliv
    151

    Standardní Re: DAC so sluchadlovym zosilnovacom k PC

    Zdar, sice to neni nic zajimaveho pro PiTa, kterej nechce nic s USB, ale posilam vam tady odkaz na jeden velmi kvalitni D/A prevodnik, kterej porad stoji kolem 3200Kč. Tady je nabizen za 1900Kč, ale pan bydli na Slovensku. Kdybych uz nemel vybraneho DAC favorita a nyni mozna i prodejce, tak bych si vybral tenhle dobry kousek na cestovani. Tak kdo neco takoveho hleda, tak muze popremyslet .

    http://pc.bazos.cz/inzerat/22967850/...uDac-Black.php

  6. #6
    Junior Member
    Založen
    11.03.2012
    Bydliště
    Ledeč nad Sázavou
    Věk
    48
    Příspěvky
    67
    Vliv
    151

    Standardní Re: DAC so sluchadlovym zosilnovacom k PC

    Zdar, tak kdyz uz tu mluvime o DAC prevodniku. Nechtel by nekdo mnou vyse zminovany Firestone Audio Fubar IV za 3800Kč? Je od prvního majitele a je jeste v zaruce 6 mesicu, koupeny na hifionline.cz. Chtel jsem si ho koupit, ale dostal jsem ted jeste zajimavejsi nabidku na Fubar IV plus, kteremu dam prednost.

  7. #7
    Junior Member
    Založen
    11.03.2012
    Bydliště
    Ledeč nad Sázavou
    Věk
    48
    Příspěvky
    67
    Vliv
    151

    Standardní Re: DAC so sluchadlovym zosilnovacom k PC

    Mam ho totiz domluvene koupit tuto stredu, ale kdyz se mi nikdo z vas neozve behem utery, ze by mel o nej zajem, tak jeho koupi zrusim. Jen jsem chtel udelat nejakemu audiofilovi radost za rozumnou cenu.

  8. #8
    Junior Member
    Založen
    11.03.2012
    Bydliště
    Ledeč nad Sázavou
    Věk
    48
    Příspěvky
    67
    Vliv
    151

    Standardní Re: DAC so sluchadlovym zosilnovacom k PC

    Ok, od ted uz nabidka Fubar IV za 3800 neplati.

    Nicmene, pokud by si chtel nekdo v Praze nebo okoli Ledce n/S poslechnout, jak mu hrajou sluchatka s Fubaru IV plus, tak jsem vam k dispozici .

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •