Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: Mršení tisku z účetního SW ve windows, možná chyba ovladače

  1. #1

    Standardní Mršení tisku z účetního SW ve windows, možná chyba ovladače

    Zdravím,
    mám problém s tiskem z ESO8 v 98SE. Je to asi nejspíš chyba ovladače, ale ten jsem nikde nesehnal. Jde o tiskárnu Epson LQ570+. Když na ní tisknu, tak to místo tabulek tiskne různý znaky. vypadá to asi nějak takhle:

    BDDDDDDDDDDBDDDDDDDDDDB
    3 B B
    3 B B
    3 B B
    3 B B
    3 B B
    3 B B
    3 B B
    3 B B
    BDDDDDDDDDDBDDDDDDDDDDB

    Když to pošlu přes síť na jinou tiskárnu, tak bez problému. Tak kdyby někdo věděl co s tím, respektive našel nějakej ovladač (já našel jen generic 24-pin driver)tak budu moooc vděčnej. Ještě mě napadlo jestli to nemůže bejt nějak po.. v tiskárně. EEPROM a tak.
    Gigabyte 965P-S3 | C2D E4300 | 2x1GB RAM, 800 Mhz | Radeon x1950 PRO | Terratec Aureon Space@Audiotrak Prodigy | WD 5000AAKS SATA | Toshiba SD-M1612 | Lite-On LDW-811S | Chieftec BX | Chieftec 360W PSU | Nikon D70 + kupa skla

  2. #2
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    345

    Standardní

    a to dela uz od zacatku? anebo to zacalo najednou ( pripadne si neco instaloval )? tady jde totiz o to, ze tyhle tiskarny tyto znaky tisknou stejne jako hacky carky jen v tom svem EPSON mode, coz musis nastavit na tiskarne ( aby vyuzivala tu pridavnou eeprom ) a v ovladaci ( to pod dosem odpada ). zvlast pod woknama to muze delat problemek. takze pokud je ten program schopny tisknout v grafice ( a ne v textovem modu ) tak to nastav i na te tiskarne a jed dal.

    pokud tiskne jen v textovem rezimu, tak budes muset elaborovat ( a vyzkoust, jestli ta tiskarna vubec fakci > nejlepe v cistem dosu ).
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  3. #3

    Standardní

    Citace Původně odeslal mISHA
    a to dela uz od zacatku? anebo to zacalo najednou ( pripadne si neco instaloval )? tady jde totiz o to, ze tyhle tiskarny tyto znaky tisknou stejne jako hacky carky jen v tom svem EPSON mode, coz musis nastavit na tiskarne ( aby vyuzivala tu pridavnou eeprom ) a v ovladaci ( to pod dosem odpada ). zvlast pod woknama to muze delat problemek. takze pokud je ten program schopny tisknout v grafice ( a ne v textovem modu ) tak to nastav i na te tiskarne a jed dal.

    pokud tiskne jen v textovem rezimu, tak budes muset elaborovat ( a vyzkoust, jestli ta tiskarna vubec fakci > nejlepe v cistem dosu ).
    No tiskárna tam byla stejnej typ, ale klekla, tak jsme sehnali stejnej model od znamyho. Ale ovladace jsem preinstalovaval, takze to muze byt ovladacem i tiskárnou. Zkousel jsem uz snad vsechno a nic, mozna je ta tiskarna spatna, zjistim.
    Gigabyte 965P-S3 | C2D E4300 | 2x1GB RAM, 800 Mhz | Radeon x1950 PRO | Terratec Aureon Space@Audiotrak Prodigy | WD 5000AAKS SATA | Toshiba SD-M1612 | Lite-On LDW-811S | Chieftec BX | Chieftec 360W PSU | Nikon D70 + kupa skla

  4. #4
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    345

    Standardní

    no pokud mas moznost to vyzkouset pod dosem, tak to bude nejlepsi.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    43
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    345

    Standardní Re: Mršení tisku z účetního SW ve windows, možná chyba ovlad

    Citace Původně odeslal brazilterrorist
    Zdravím,
    mám problém s tiskem z ESO8 v 98SE. Je to asi nejspíš chyba ovladače, ale ten jsem nikde nesehnal. Jde o tiskárnu Epson LQ570+. Když na ní tisknu, tak to místo tabulek tiskne různý znaky. vypadá to asi nějak takhle:

    BDDDDDDDDDDBDDDDDDDDDDB
    3 B B
    3 B B
    3 B B
    3 B B
    3 B B
    3 B B
    3 B B
    3 B B
    BDDDDDDDDDDBDDDDDDDDDDB

    Když to pošlu přes síť na jinou tiskárnu, tak bez problému. Tak kdyby někdo věděl co s tím, respektive našel nějakej ovladač (já našel jen generic 24-pin driver)tak budu moooc vděčnej. Ještě mě napadlo jestli to nemůže bejt nějak po.. v tiskárně. EEPROM a tak.
    Jak rikal mISHA, nejlepsi by bylo rozjet to DOSove... No a nebo si s tim zkus trosku pohrat a hodit tam kapku jinej typ tiskarny? Vzdyt EPSONek jsou mraky a ve Winech tyhle prasarny celkem prochazej, napriklad ja jsem svou starickou Fujitsu DL1200 rozjel na kdejakej ovladac

    P.S> A do stavu pred reinstallem tech ovladacu uz se asi vratit nemuzes, co?
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •