Výsledky 1 až 8 z 8

Téma: Na mapy JAVA nebo .NET

  1. #1

    Standardní Na mapy JAVA nebo .NET

    Ve skole jsem dostal zadani dlouhodobeho projektu, ktery by mel byt ve vysledku, velmi orezanou a jednoduchou verzi napriklad mapy.cz. V zadani je pouziti JAVA nebo .NET, tento projekt je dlouhodoby a ja jsem zacatecnik v obou jazycich. Proto mi je jedno, ve kterem to budu delat. Obracim se proto na vas, zda byste mi nedoporucili, ktery vybrat.

    Pujde o naskenovani mapy, ktera bud bude bitmapou nebo vektorem (to nevim jak se poresi, jestli to bude pouzitelne). Melo by jit posouvat, mozna priblizovat. Popsat objekty, pak je vyhledavat. Tresnickou na dortu, kterou nevim jestli pujde budou trasy.
    [Project Morpheus] Intel Core2Duo E8200@3,9GHz, 4096MB DDR2, P35-DS3P, Radeon HD2600Pro 512MB, 1,5TB+0,75TB+2TB, Toshiba DVD-Rom 16x,48x, LG DVD-smazirna, BenQ LCD 22", HP Deskjet 959c, LaserMouse 6000, AC 550W
    [NTB] Corei5 2,6GHz, 6GB DDR3, nVidia Quattro 512MB, 250GB+300GB, LCD 14,1", 720p projector

  2. #2

    Standardní Re: Na mapy JAVA nebo .NET

    Pokud je ti jedno jakým jazykem to bude a nepotřebuješ multiplatformost, tak bych asi šel asi do C#.

    Osobně mi přijde C# o něco jednodušší a míň striktní jak JAVA (což je někdy na škodu).

    Díky tomu, že je C# poměrně nový tak má i modernější a o něco rozsáhlejší API a tak nemusíš shánět další externí knihovny jako já v JAVě (Ale ne, že by jsi se tomu vyhnul vždy).

    Rozhodně musím pochválit Visual Studio jako poměrně dost zdařilý vývojový nástroj.

    Přijdeš ale třeba o možnost jednodušše vytvořeného web appletu.
    Na druhou stranu, když to uděláš dobře tak to poběží i na Windows Mobile zařízeních.

    A s projektem GL, protože ty další vychytávky už jsou poměrně Hardcore smrdí to použitím OCR, scanline a podobných vychytávek. Pro hledání tras budeš rozhodně potřebovat nějaký alg. na vektorizaci cest, což bude hodně zajímavé. Rozhodně super zkušenost, takové výzvy mám rád



    PS: Nejsem agitátor Microsoftu, dokonce častěji dělám v JAVě. Když ale přejdu na C#, tak mi přijde hodně věcí najednou jednodušších.

  3. #3

    Standardní Re: Na mapy JAVA nebo .NET

    Nevím, jaké máš přesně zadání, ale co znám z geo-businessu, tak mapy se běžně nijak "ne-OCRkují", prostě existují 2 a více vrstev - rastrová, vektorová, terén....

    OCRkování obrázku mi přijde jako docela overkill. Jinak je hledání trasy poměrně běžný školský algoritmus vycházející z teorie grafů.

    Osobně bych se také přiklonil k C#, jehož výhody už mike popsal.
    Love 'murican gas-guzzlers...
    Chevrolet Camaro '79, 5L V8
    Chevrolet Tahoe '01, 5.3L V8
    Chevrolet Camaro '01, 3.8L V6
    chevroletcamaro.cz - Unleashed Fuel Only

  4. #4

    Standardní Re: Na mapy JAVA nebo .NET

    no jinak nevim, kde bych ty mapy ziskal, ale pokud mi poradite, zkusim to s vedoucim konzultovat, v zadani je ta JAVA nebo .NET...

    a zadani je benevolentni, hlavne to musi fungovat na webu
    Naposledy upravil Špeta Marek; 01.10.2008 v 12:32.
    [Project Morpheus] Intel Core2Duo E8200@3,9GHz, 4096MB DDR2, P35-DS3P, Radeon HD2600Pro 512MB, 1,5TB+0,75TB+2TB, Toshiba DVD-Rom 16x,48x, LG DVD-smazirna, BenQ LCD 22", HP Deskjet 959c, LaserMouse 6000, AC 550W
    [NTB] Corei5 2,6GHz, 6GB DDR3, nVidia Quattro 512MB, 250GB+300GB, LCD 14,1", 720p projector

  5. #5

    Standardní Re: Na mapy JAVA nebo .NET

    Tak jako, čistě skenování map není problém, jen musíš správně nastavit souřadný systém. Otázka je, kde vzít vektorový podklad a v jakém formátu.

    Teoreticky by na nějakých univerzitách se zeměměřičskými obory mohli mít volně dostupné webové služby, které by ti dodaly mapy podle standardní OGC specifikace (XML fromát).

    Ale si myslím, že dost teoretizuju, když pořádně neznám zadání. Taky se po tobě může chtít něco úplně jiného
    Love 'murican gas-guzzlers...
    Chevrolet Camaro '79, 5L V8
    Chevrolet Tahoe '01, 5.3L V8
    Chevrolet Camaro '01, 3.8L V6
    chevroletcamaro.cz - Unleashed Fuel Only

  6. #6

    Standardní Re: Na mapy JAVA nebo .NET

    Dost mi to připomíná zadání mojí diplomky. Já jsem zvolil javu protože jsem měl podklady v ShapeFile a na to existuje free knihovana GeoTools v jave. Takže rohodnutí bych klidně odložil na později a spíš bych se zajímal o to, co to má opravdu umět do budoucna. Hele kdo vymyslel tohle zadání? Bude to mít v budoucnu nějaké využití?
    Přirozená inteligence bude zřejmě brzy překonána inteligencí umělou, avšak přirozenou blbost umělá nikdy překonat nedokáže.

  7. #7

    Standardní Re: Na mapy JAVA nebo .NET

    Citace Původně odeslal Camillek Zobrazit příspěvek
    Dost mi to připomíná zadání mojí diplomky. Já jsem zvolil javu protože jsem měl podklady v ShapeFile a na to existuje free knihovana GeoTools v jave. Takže rohodnutí bych klidně odložil na později a spíš bych se zajímal o to, co to má opravdu umět do budoucna. Hele kdo vymyslel tohle zadání? Bude to mít v budoucnu nějaké využití?
    No pouziti nevim, co s tim udelaji, na tom projektu, jestl ise zadari bude pak postavena mozna ma bakalarka... Co jsi to mel za podklady?
    [Project Morpheus] Intel Core2Duo E8200@3,9GHz, 4096MB DDR2, P35-DS3P, Radeon HD2600Pro 512MB, 1,5TB+0,75TB+2TB, Toshiba DVD-Rom 16x,48x, LG DVD-smazirna, BenQ LCD 22", HP Deskjet 959c, LaserMouse 6000, AC 550W
    [NTB] Corei5 2,6GHz, 6GB DDR3, nVidia Quattro 512MB, 250GB+300GB, LCD 14,1", 720p projector

  8. #8

    Standardní Re: Na mapy JAVA nebo .NET

    Měl jsem vektorové GIS podklady silniční sítě. Žádné obrázky na pozadí. Měl jsem jedno malé městečko, takže to nebyl problém vykreslit jako čáry. Jinak to bylo orientovaný trochu jiným směrem. Důraz byl kladen na vyhledáváncí algoritmus tras.
    Přirozená inteligence bude zřejmě brzy překonána inteligencí umělou, avšak přirozenou blbost umělá nikdy překonat nedokáže.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. [solved] Opera 9 + Java
    Založil iPoK v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 26.02.2007, 19:31
  2. ASP vs. APS .NET vs. Java(JSP) - komercni vyuziti
    Založil Lopan v sekci fóra Programování
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 20.03.2005, 10:23
  3. mozilla ibanking :(
    Založil wana v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 25.04.2004, 17:36
  4. ASP .NET
    Založil Vojtěch v sekci fóra Programování
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 18.08.2003, 01:55

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •