Výsledky 1 až 10 z 10

Téma: Reklamace PC Asus

  1. #1
    Junior Member
    Založen
    13.11.2003
    Bydliště
    Ledeč nad Sázavou
    Příspěvky
    89
    Vliv
    252

    Smile Reklamace PC Asus

    Musím se zde podělit o zkušenosti s autorizovaným servisem firmy Asus firma Pegatron CZ. Kolega před vánoci cca okolo 10.12. objednal počítač (Digital Home PC) výrobce Asus od firmy Compos,je to vlastně něco jako HTPC. Prostě chtěl něco na přehrání videa, co by napojil na plazmu a přehrálo to všechny formáty. Počítač přišel v pořádku, alespoň na první pohled, bohužel jsem pak zjistili, že kromě několika menších škrábanců je uvnitř počítače vypadlý šroubek,po podrobnější prohlídce jsme zjistili, že se jedná o uvolnění šroubek z uchycení grafické karty. To je samozřejmě závada, kterou lze odstranit za 5 min, problém byl v tom,že se šroubek nedal vyklepat z casu a počítač má záruční samolepky, které nelze odstranit bez poškození. Zapnout s tím šroubkem jsem to nechtěl, znám případy, kdy vypadlý šroubek zkratoval základní desku.
    Zavolal jsem prodejci, a chtěl jsem se dohodnout, jestli by nám Asus nedal doklad,že můžeme poškodit záruční samolepky. To bylo zcela striktně odmítnuto, s tím že nám vyřídí reklamaci a pošle se to přímo na autorizovaný servis Asus (Pegatron CZ). A pak nastala šílená anabáze
    -dostali jsem email o tom že reklamaci grafických karet je nutné řešit s prodejcem
    -po delším dohadování, kdy se podařilo vysvětlit, že se jedná o PC a ne o grafickou kartu bylo slíbeno, že to kurýrní služba odveze přímo do servisu, tam to obratem opraví a pošlou zpátky,takže to bude za dva, tři dny zpět
    -kurýr si to nakonec odvezl asi za 5 dní a od té doby jsme nedostali žádnou zprávu o přijetí reklamace ani RMA kod
    -po novém roce jsem se pokusil kontaktovat Pegatron CZ jak to vypadá s počítačem,chtěli na mě RMA kod, který jsem vůbec neobdržel, nakonec jim stačilo sériové číslo, ale podle sériového čísla to vůbec nenašli
    -nakonec jsem to řešil s prodejcem,a tomu se podařilo počítač najít a dokonce nám přidělili RMA kod
    -a dnes 9.1.2009 nám kurýr přivezl opravený počítač,servisu Asus trvalo rozdělat počítač a našroubovat šroubek skoro měsíc-dost mě to překvapilo, považoval jsem asus za jednu ze solidnějších firem
    -ještě poznámka pokud jde a samotného prodejce, tak ten dělal co mohl, dokonce nám nabídl slevu a nebýt jeho tak kdo ví jestli by počítač vůbec někde nezmizel ...
    Asus M2N-E, AMD64X2 4600 2796 MHz/Noctua NH-12U12F, 2x KingstonHyperX 800 MHz 5-5-5-12/890 MHz 5-5-5-12,Saphire 3850 Ultimate,Leadtek Winfast Expert, 120 GB WD Sata,640GB WD SATA,Fortron 400W Bluestorm,ViewSonic G90f,1x80mm Nexus+1x120 mm Nexus

  2. #2

    Standardní Re: Reklamace PC Asus

    takže celkově za to asus nemuže pouze jeho autorizovaný servis a lidi okolo.

    I7-4770T @ 3,1 ghz /ASRock B85M-GL/2x 8gb / RX570 Sapphire / wd blue 500 & 1TB, Crucial BX200 - 240GB/Evga 750w semimod/ samsung dvd-rw/Spartan 3 LT fan 90@120 /BenQ VW2245Z/ Asus xonar ds sound/Win 10 Pro x64 / Net UPC a par větrniku Zalman z3 x201

  3. #3

    Standardní Re: Reklamace PC Asus

    Neznám samolepku kterou nelze sundat. - Respektive znám ale to je krapet jiná liga. Tyhle ochranné samolepky co se dávají na case, sloupnout jdou, je to chce fén a být opatrný.
    Já bych to kvuli šroubku nikam neposílal !
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  4. #4
    Junior Member
    Založen
    13.11.2003
    Bydliště
    Ledeč nad Sázavou
    Příspěvky
    89
    Vliv
    252

    Standardní Re: Reklamace PC Asus

    Citace Původně odeslal JERROME Zobrazit příspěvek
    takže celkově za to asus nemuže pouze jeho autorizovaný servis a lidi okolo.
    Fakticky máš pravdu,nicméně jestli má nějaká firma autorizovaný servis tak předpokládám,že musí splňovat nějaké standardy dané firmou tou firmou, takže v očích zákazníka pak neprofesionalita autorizovaného servisu dělá špatné jméno firmě, pro kterou je servis provozován.

    To Atreides:jasně že by možná šla sundat, ale ten počítač nebyl můj a na druhé straně pokud si koupím kompletní PC, proč bych tam měl něco spravovat? Navíc jsem jim nabídnoul, že si t opravíme sami, pokud nám písemně potvrdí že můžeme strhnout nálepky,nebo proč nám nemohli poslat náhradní nálepky?
    Každopádně od firmy Asus bych si počítač nebo notebook nekoupil, prioritně u notebooku je kvalita servisu dost prioritní věc. Kolega kupuje zásadně notebooky Dell a už je mi jasné, proč.

    Doplnění:takže nová informace, volal mi kolega, že šroubek tam lítá dále-oprava spočívala v tom,že přes staré samolepky přelepili další-čili to ani neotevřeli, holt solidní servis,takže se pokusí sundat opatrně samolepky a opravit si to sám, každopádně já si velice rozmyslím, jestli kdy něco koupím něco u firmy Asus.
    Naposledy upravil Libor Vodehnal; 09.01.2009 v 16:04. Důvod: nová informace
    Asus M2N-E, AMD64X2 4600 2796 MHz/Noctua NH-12U12F, 2x KingstonHyperX 800 MHz 5-5-5-12/890 MHz 5-5-5-12,Saphire 3850 Ultimate,Leadtek Winfast Expert, 120 GB WD Sata,640GB WD SATA,Fortron 400W Bluestorm,ViewSonic G90f,1x80mm Nexus+1x120 mm Nexus

  5. #5

    Standardní Re: Reklamace PC Asus

    Citace Původně odeslal Libor Vodehnal Zobrazit příspěvek
    .... každopádně já si velice rozmyslím, jestli kdy něco koupím něco u firmy Asus.
    Reklamoval jsi někdy něco u Aceru ?
    jen malé srovnání a moje osobní zkušenost -
    produkty acer - reklamace 6/10 (spokojenost ? ani omylem, big problém u všech reklamovaných věcí)
    produkty asus - reklamace 1/10 (spokojenost ? ano)

    Je to vždy o lidech, možná jsem měl kliku

    každopádně DELL produkty nejsou pro koncáky - leda pro ty co maj prachy, sry...
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  6. #6
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 415
    Vliv
    295

    Standardní Re: Reklamace PC Asus

    Nejen pro ty, co mají prachy, DELL (a stejně tak i třeba IBM, resp. Lenovo) je i pro ty, kteří nemají... Právě proto bych si nekoupil něco jako Acer, buď si našetřím na nový stroj (Latitude / T), nebo koupím repas, který bude levnější, jak Acer a poskytne mi lepší službu.

    Ať už jdou do repasu, nebo využijí akce, cokoli. Stačí se podívat na to, jak vypadá po roce aspoň trochu používaný Acer a jak vypadá DELL Latitude nebo Thinkpad T po pěti letech - nesrovnatelně ve prospěch značky (za předpokladu, že se netahaly po betonu a okolo Aceru se nechodilo ve špičkách v ucitvé vzdálenosti).

    Chápu, že třeba D630 v konfiguraci, jaká by mi vyhovovala (stačí základní DC a intelácká VGA, 2 GB RAM, 7200 rpm disk, matný displej), se dostane přes 25 K a Acer s podobnými papírovými parametry je za polovic, ale pořád bych šel do DELLu. Životnost fyzická a morální bude víc jak 2x vyšší, navíc kvalita a promyšlenost konstrukce opět mluví pro DELL. Stejně tak možnost případné opravy, kvalita servisu, přístup k reklamacím, doba řešení a dostupnost dílů. Myslím, že např. měnit pouze kovový rám a kovové panty (kvůli smůle na otevření a stranu a úhel dopadu, jinak by se měnil jen pant za 200 a 10 minut času) po pádu otevřeného notebooku z více jak metru a půl na tvrdou podlahu by u Aceru nehrozilo, rozpadl by se na kusy.
    Naposledy upravil peta303; 09.01.2009 v 23:32.

  7. #7

    Standardní Re: Reklamace PC Asus

    já s tebou souhlasím, jenže tohle víme MY co se v tom pohybujeme.
    Ale vysvětluj člověku co chce pro svoje dítě školou povinné, které chce ntbk, že... a teď tu tvou pohádku (bez urážky).

    Tihle lidé vidí cenu 25k a 15k a kovovej rám a další je rozhodně nepřesvědčí....

    Já jsem pouze reagoval na příspěvek pana Vodehnala, u kterého mi přišlo, že snad reklamoval něco poprvé (také bez urážky), prostě nebuďme naivní a vzpomeňme, že všude dělaj jen lidi, a ty bohužel jsou omylní, zvlášť když jsou pod tlakem, ve spěchu, stresu atd... prostě dělají chyby.

    A tak se stalo (bohužel u vás a souhlasím že to je k nasr.ní), že to prostě do servisu nepřijali páč se to někam zatoulalo a pak to celé dokola. Veřím že v menší míře, ale určitě by se takovýto případ možná našel i u DELLu, možná...

    Každopádně pokud máte VY ostatní / IT zkušení / chuť kupovat nové hračky, určitě budete kupovat dle svého nejlepšího svědomí a věřím že peta303 si raději připlatí a já se mu nedivím.
    Ale zase on i vy ostatní musíte chápat mě, když nabídnu, nějakému chlapovi, či ženské (kteří tomu nehoví) ntbk za těch 15k (než za 25k), např proto, abych si vydělal (protože s nabídkou za 25k by si mne asi nevybrali) ale zároveň když už jim budu nabízet "levný" ntbk tak jim raději naídnu ASUS než ACER a to vy IT zkušení zase určitě pochopíte proč...

    A nebo jinak řečeno.....
    Když víte, že např DELL je super a že se ostatním nemůže rovnat, proč sem tedy taháte asus? Proč jste si jej tedy kupovali ? Když Vám vaši známí doporučovali něco jiného?!?
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  8. #8
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 415
    Vliv
    295

    Standardní Re: Reklamace PC Asus

    Nejsem tak bohatý, abych...

    Tomu dítěti by bohatě postačoval repas se zárukou za polovinu ceny toho Aceru a opět poslouží lépe. Nedá se na tom sice hrát, ale kupuje se to na hry, nebo na školu? To si pak musí člověk ujasnit priority. Na Aceru za 13 si taky zahraje prd. Byť chápu pocit "je to nové" a hodně lidí na pozlátko dá.

    To je jako u ČD, kde je odpor ke koupi německých vozů (rekonstruovaných v devadesátých letech), jen proto, že jsou použité. Přitom jsou novější, technicky, pohodlím a stavem lepší, než 95 % vozového parku ČD. Místo toho tu ještě dlouho budou strašit špinavé smradlavé koženky a budou mi v nich na hlavu kvůli vymláceným podvozkům padat věci z polic.

    Mně by čest a elementární hrdost přikazovala snažit se je přesvědčit na něco aspoň trošku kvalitnějšího (třeba HP, byť to také nejsou zázraky) a šunku dal jen s plnou informací a varováním, do čeho ten člověk jde.

    Jde spíš o to, že jsou lidi, kteří prostě nevidí dál, než v horizontu okamžité částky (a pak si koupí Acer), stejně v delším časovém horizontu neefektivně vyhází z okna mnohem víc peněz. Případně se nechají za 30 kaček koupit těmi, kdo jim z kapes vytahá poslední zbytky, které by ještě mohli ušetřit a kromě nich to z kapes vytahá i ostatním, kdo o ně nestál).
    Naposledy upravil peta303; 10.01.2009 v 14:17.

  9. #9
    Junior Member
    Založen
    13.11.2003
    Bydliště
    Ledeč nad Sázavou
    Příspěvky
    89
    Vliv
    252

    Standardní Re: Reklamace PC Asus

    [QUOTE=Atreides;846311]

    Já jsem pouze reagoval na příspěvek pana Vodehnala, u kterého mi přišlo, že snad reklamoval něco poprvé (také bez urážky), prostě nebuďme naivní a vzpomeňme, že všude dělaj jen lidi, a ty bohužel jsou omylní, zvlášť když jsou pod tlakem, ve spěchu, stresu atd... prostě dělají chyby.

    -no bohužel jsem nereklamoval poprvé,a myslím si že jsem docela rozumný člověk a snažím se to vidět z druhé strany, protože jako firma taky řešíme reklamace našich zákazníků
    -to že se něco ztratí dokážu pochopit, nicméně fakt je takový, že počítač se vrátil neopravený a evidentně na to nikdo ani nesáhl, pouze přes staré samolepky přelepili nové-takže nejde o omyl to ale o nesolidnost
    -a Asus sem tahám proto,že to je výrobek Asusu-navíc sestava za 25kkč není úplně lowend
    -jinak jsem zde nechtěl psát o kvalitě výrobků Asus ale o nesolidnosti autorizovaného servisu
    Asus M2N-E, AMD64X2 4600 2796 MHz/Noctua NH-12U12F, 2x KingstonHyperX 800 MHz 5-5-5-12/890 MHz 5-5-5-12,Saphire 3850 Ultimate,Leadtek Winfast Expert, 120 GB WD Sata,640GB WD SATA,Fortron 400W Bluestorm,ViewSonic G90f,1x80mm Nexus+1x120 mm Nexus

  10. #10
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Reklamace PC Asus

    Jen pro info, nalepky normalne pretrhnout a neresit, podle zakonu CR nema takova vec na uplatneni zaruk vubec zadny vliv (predpokladam ze jde o koncaka).

    Ad zaruky, jak bylo receno, nejsem tak bohaty ....

    Tudiz si bud kupuju komponenty nebo veci se servisem, acera bych si nevzal ani v akci za korunu.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. ASUS XONAR DX
    Založil baros v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 46
    Poslední příspěvek: 15.01.2011, 18:14
  2. Asus A7N8X series modifikované BIOSy
    Založil Spec v sekci fóra BIOSy
    Odpovědí: 26
    Poslední příspěvek: 06.11.2006, 22:00
  3. ASUS Update - Unable detect ASUS BIOS
    Založil vahy v sekci fóra BIOSy
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 15.10.2004, 18:15
  4. Teplotní čidla na ASUS A7N8X-E Deluxe
    Založil Wolfdog v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 05.06.2004, 21:44

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •