Výsledky 1 až 8 z 8

Téma: Problémy se zvukem na DFI nF3 Ultra-D

  1. #1

    Unhappy Problémy se zvukem na DFI nF3 Ultra-D

    Zdravim.
    Uz dva dny se trápím se zvukem na desce DFI nF3 Ultra-D. Desku jsem koupil od kamarada, kterému zvuky bezproblému chodily, poté co jsem ji však zkusil u sebe, vše se tváří jako, že funguje, ale nevydá to ani hlásku. Deska je napájena zdrojem fortron 350W a je na ní grafika Leadtek NViDia GeForce 6600 GT, jeden HDD, Flopy a DVD RW. Vse jsem snad zapojil dobre, neb vse chodi. Pro jistotu jsem nainstaloval uplne nove windows XP. Ovladace zvukovky jsem nainstaloval ze stranek vyrobce a to "Realtek AC'97 Codec" ver:A3.73a. Cele se to chova jako ze to prehrava, ale nevydava ani hlasku. Pri zkoumani moznych pricin jsem mimo jine prisel na to, ze zkousim-li nastavovat mikrofon (upravit vlastnosti zvuku; hlas; test zarizeni), tak zelený bar pri jeho testovani se pohybuje, jakoby prijmal mluvene zvuky. Kdyz ale zkousim nahravat ve windowsovskem záznamu zvuku, tak se equivalizer nehybe. Zkousel jsem i resetnout bios. Jsem fakt zoufalej.... bedinky i mikrofon jsou vporadku, v biosu je zvukovka prepnuta na auto. Vubec nevim co mam delat. Posledni moznosti je jit koupit novou zvukovku, ale ani to nevim jestli pomuze.

    Poradte mi prosim nekdo..

  2. #2

    Standardní Re: Problémy se zvukem na DFI nF3 Ultra-D

    nejsem si jist, ale nemel treba zvukovku vyvedenou na predni panel? Dela se to pomoci switchu a pak vzadu z vystupu na bedny nejde ani hlaska a to same je s mikrofonem...

    Historie: C2Q Q6600 @3.2GHz (8x400) || MB: GB X48-DS5 rev 1.1 F8H || COOL: Thermalright Ultra 120 eXtreme || MEM: 4x 2GB Corsair Dominator PC2-8500C5@1066MHz
    Soucasnost: Ci7 3770 @default || MB: GB GA-Z77X-UD4H rev 1 F2 || COOL: Gelid Tranquillo rev2 || MEM: 2x 8GB Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL10 XMP
    VGA: Sapphire HD5870 VaporX / 1GB || HDD: 2x SSD Corsair M64 + 2x Velociraptor 74GB + WD 2TB Green || Sound: Realtek Azalia || Case: TT Eureka || PSU: Corsair HX620W

  3. #3

    Standardní Re: Problémy se zvukem na DFI nF3 Ultra-D

    Citace Původně odeslal jimmy Zobrazit příspěvek
    nejsem si jist, ale nemel treba zvukovku vyvedenou na predni panel? Dela se to pomoci switchu a pak vzadu z vystupu na bedny nejde ani hlaska a to same je s mikrofonem...
    Já jsem ten kamarád co mu to prodal.
    Na přední audio panel jsem kably vyvedené měl (zapojoval jsem tam sluchátka), současně však fungoval i zadní výstup, kde jsem měl po celou dobu zapojené repro (obyč 2+0). Do poslední chvíle než jsem desku vymontoval a předal hrály mp3.
    Žádný switch na desce jsem nepřepínal, v manuálu o něm také není zmínka:(

  4. #4

    Standardní Re: Problémy se zvukem na DFI nF3 Ultra-D

    Citace Původně odeslal Vlcoun Zobrazit příspěvek
    Já jsem ten kamarád co mu to prodal.
    Na přední audio panel jsem kably vyvedené měl (zapojoval jsem tam sluchátka), současně však fungoval i zadní výstup, kde jsem měl po celou dobu zapojené repro (obyč 2+0). Do poslední chvíle než jsem desku vymontoval a předal hrály mp3.
    Žádný switch na desce jsem nepřepínal, v manuálu o něm také není zmínka
    Jasne, pokud zapojis predni panel musis vytahnout 2 jumpery, ktere slouzi jako premosteni do zadnich vystupu - pri zapojeni predniho panelu, je toto premosteni rozpojeno pokud do predniho vystupu strcis jacka. Takze si vem 2 jumpery a najdi si v manualu zapojeni audio-headeru.
    EDIT: protoze sem v dobrem rozmaru, stahnul sem si ten manual - strana 38 - spojit Aud_R_out s Aud_R_Return a analogicky Aud_L.
    Na strane 39 to je i vysvetleno, takze jste se do manualu koukali ponekud spatne.
    Naposledy upravil Caleb; 19.09.2006 v 18:29.
    Audiotrak Prodigy HD2 (2xOPA2134PA + LT1364) => Little Dot I+ (WE408A + AD8022) => Sennheiser HD555@595
    Asus Xonar D1 => Technics SU-A800 => Tesla 2xARN6608 + ARV-104

  5. #5

    Talking Re: Problémy se zvukem na DFI nF3 Ultra-D

    Citace Původně odeslal Caleb Zobrazit příspěvek
    Jasne, pokud zapojis predni panel musis vytahnout 2 jumpery, ktere slouzi jako premosteni do zadnich vystupu - pri zapojeni predniho panelu, je toto premosteni rozpojeno pokud do predniho vystupu strcis jacka. Takze si vem 2 jumpery a najdi si v manualu zapojeni audio-headeru.
    EDIT: protoze sem v dobrem rozmaru, stahnul sem si ten manual - strana 38 - spojit Aud_R_out s Aud_R_Return a analogicky Aud_L.
    Na strane 39 to je i vysvetleno, takze jste se do manualu koukali ponekud spatne.
    Haaaaalelujaaaaa. God Bless tvuj dobry rozmar. Ja vedel hned od zacatku ze to bude nejaky Kolumbovo vejce.... Diky, diky, diiky Uz zadna dalsi bezesna noc...dikydikydikydikydikydikydikydiky... Jste ze existuji hodni lide co poradi smutnym noobum.....dikydikydikydiky


    diky.....

    diky diky diky no a jeste mi zbyva rict dekuji

  6. #6

    Standardní Re: Problémy se zvukem na DFI nF3 Ultra-D

    no vidis ani to nebolelo... jinak na dekovani je tu karma

    Historie: C2Q Q6600 @3.2GHz (8x400) || MB: GB X48-DS5 rev 1.1 F8H || COOL: Thermalright Ultra 120 eXtreme || MEM: 4x 2GB Corsair Dominator PC2-8500C5@1066MHz
    Soucasnost: Ci7 3770 @default || MB: GB GA-Z77X-UD4H rev 1 F2 || COOL: Gelid Tranquillo rev2 || MEM: 2x 8GB Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL10 XMP
    VGA: Sapphire HD5870 VaporX / 1GB || HDD: 2x SSD Corsair M64 + 2x Velociraptor 74GB + WD 2TB Green || Sound: Realtek Azalia || Case: TT Eureka || PSU: Corsair HX620W

  7. #7

    Standardní Re: Problémy se zvukem na DFI nF3 Ultra-D

    Citace Původně odeslal Caleb Zobrazit příspěvek
    Na strane 39 to je i vysvetleno, takze jste se do manualu koukali ponekud spatne.
    Samozřejmě jste měli oba s Jimmym pravdu, na toto jsem úplně zapomněl. Ten manuál v PDF jsme měli otevřený oba "na telefonu"... Jsme lamy
    Díky kucí.

  8. #8

    Standardní Re: Problémy se zvukem na DFI nF3 Ultra-D

    Citace Původně odeslal jimmy Zobrazit příspěvek
    no vidis ani to nebolelo... jinak na dekovani je tu karma
    Ok diky.. posilam jemu i tobe karmu.. teda doufam ze je to ta mala vaha pod jeho nickem

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Reklamacia neuspesna! = UZ UKONCENA -ZAZRAK !
    Založil AjsTi v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 65
    Poslední příspěvek: 02.04.2006, 15:20
  2. Reklamacni rad - softcom
    Založil Jezevec v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 24.05.2005, 14:50
  3. FAQ - čtěte než se zeptáte.
    Založil Jezevec v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 18.02.2005, 05:25

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •