Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: Program na řezání OGG souborů bez nutnosti rekomprese

  1. #1

    Standardní Program na řezání OGG souborů bez nutnosti rekomprese

    Zdravím,

    titulek to řiká celé. Osobně jsem důsledně googlil, ale nenašel jsem nic použitelného. Jenom pár prográmků pro přikazovou řádku a takto si komfort opravdu nepředstavuji. Pak dále několik sharewarů, které tvrdily, že to dělají bez rekomprese, ale realita byla trochu jiná.

    Hledám něco, kde bude zobrazená křivka, označím úsek a uložím ho jako nový soubor bez rekomprese. Volitelně by se hodilo, kdyby šlo měnit hlasitost (fade-in a fade-out) na začátku a konci (jde o nahrávky z iNet radia), tedy, jestli je to u OGGu bez rekomprese vůbec možné - nevím.

    Znáte tedy nějaký program, který by splňoval tyto požadavky?
    ...všechno lze nějak udělat, otázkou je jak...

  2. #2

    Standardní Re: Program na řezání OGG souborů bez nutnosti rekomprese

    tak fade-in a out ti samozrejme bez rekomprese neprojde...

    Pokud by tu nikdo nic koutneho nenavrhl, tak bych na to sel pres Virtualdubmod, je to sice na video, ale otevres v tom nejaky dlouhy film, priradis k tomu tu ogg stopu, vystrihas co chces a das bez komprese a pak ulozis jen audio stopu.
    [Project Morpheus] Intel Core2Duo E8200@3,9GHz, 4096MB DDR2, P35-DS3P, Radeon HD2600Pro 512MB, 1,5TB+0,75TB+2TB, Toshiba DVD-Rom 16x,48x, LG DVD-smazirna, BenQ LCD 22", HP Deskjet 959c, LaserMouse 6000, AC 550W
    [NTB] Corei5 2,6GHz, 6GB DDR3, nVidia Quattro 512MB, 250GB+300GB, LCD 14,1", 720p projector

  3. #3

    Standardní Re: Program na řezání OGG souborů bez nutnosti rekomprese

    Tak to je trochu hardcore, sice by to asi fungovalo, ale je to dosti krkolomné - momentálně to řeším tak, že ogg otevřu v editoru, vyříznout, uložit do wav a komprese do flac.

    Vím, není to zrovna ideální, ale nic lepšího mě nenapadlo.
    ...všechno lze nějak udělat, otázkou je jak...

  4. #4

    Standardní Re: Program na řezání OGG souborů bez nutnosti rekomprese

    U ogg nahrávek z internetu je problém, protože to není v jednom streamu (zkus si ten soubor pustit ve foobaru, ten ti ukáže, z čeho je to složeno). Zkoušel jsem mnoho programů a žádný to korektně neuměl. Koukal jsem i na diskusní fóra a je to bída. Kdybys sám něco objevil, napiš, taky by mne to zajímalo.

    Tento program se zdál být nejnadějnější:

    http://www.dailysofts.com/program/77...er_Joiner.html
    Gigabyte GA-MA78G-DS3H, Athlon 64 X2 5050+, 6GB RAM, 2X WD6400AAKS 640GB, integrovaný zvuk i grafika, zdroj SEASONIC S12-550 Energy+, AverTV DVB-T Volar X, Samsung SH-203B, Logitech MX-518

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele AmOK
    Založen
    15.03.2007
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    55
    Příspěvky
    506
    Vliv
    223

    Standardní Re: Program na řezání OGG souborů bez nutnosti rekomprese

    Ja osobne mam moc rad GoldWave prip. jednoduchy Total Audio Converter, ten ale myslim nevie strihat. Ani jeden nie je free. Tie oggy budes urcite musiet najskor prekonvertovat do wav koli fade-in a fade-out. GoldWawe ale odporucam, zo skladbou sa da naozaj robit vsetko, co si len zmyslis. Dynamika, filtre, fade in-out, lupance v skladbe, je toho hodne. Skvely program. Da sa free odskusat s nejakymi obmedzeniami. http://www.goldwave.com/
    podpis............................................ ............ načo?

  6. #6

    Standardní Re: Program na řezání OGG souborů bez nutnosti rekomprese

    leo: zrovna v tomto případě to je jeden stream, protože radio neposílá žádné informace o právě hrané skladbě - nicméně Foobarem to prohnat můžu, za zkoušku nic nedám

    Ano, je to bída, opravdu použitelný nástroj na to snad ani není

    AmOk: bez fade in/out bych se obešel, kdyby šlo stříhat bez rekomprese, když už to musím dekomprimovat, tak už fade in/out udělám.

    Jinak děkuji za příspěvky, každý názor či rada se hodí.

    EDIT: dle foobaru je výsledný soubor jeden stream.
    Naposledy upravil Gappa; 06.05.2007 v 12:06.
    ...všechno lze nějak udělat, otázkou je jak...

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 16.01.2006, 20:16
  2. 2xRaptor36 v RAID0 @ Silicon Image 3112
    Založil Dr4k3 v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 18
    Poslední příspěvek: 20.07.2004, 10:28
  3. Program na obnovu souboru na FAT32
    Založil and35rew v sekci fóra Srovnávací a diagnostické testy
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 08.03.2003, 20:34

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •