Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: Multimediální klávesy - problém s nimy - VYŘEŠENO

  1. #1

    Standardní Multimediální klávesy - problém s nimy - VYŘEŠENO

    Mám fluxbox, ten na určení klávesových zkratek potřebuje znát jméno klávesy, to jsem zjišťoval pomocí xev, ovšem ani ten mi nedokázal pojmenovat multimediální klávesy, to jsem vyřešil pomocí acme, který je pojmenoval (XF86play, XF86pause atd.) a tyto jména jsem zadal do konfiguračního souboru fluxboxu /~/.fluxbox/keys. A v tom je ten problém, bez spuštěného acme, tyto klávesy nefungují, tudíž jsem ho zadal do .xinitrc ve tvaru
    acme &
    gkrellm -w &
    fluxbox
    Když to takto spustím tak se acme spustí ale asi příliš pozdě protože fluxbox asi načte svoje konfigurační soubory dříve než se spustil acme, viděl v nich neexistující klávesy a ignoroval je.
    Když již ve fluxboxu zadám "znova načíst nastaveni, tak už to jede v pohodě"
    Nedokázal by mi někdo poradit??
    Neexistuje příkaz do .xinitrc, který počká až se acme spustí a pak teprve spustí fluxbox??

  2. #2
    Moderátor Avatar uživatele wong
    Založen
    08.11.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 452
    Vliv
    297

    Standardní

    tak spoustej acme v nejakym startup skriptu - budes to mit ale pusteny jako root

    jinak co mas za klavesnici?
    pokud mas dolbyovku, tak http://lineak.sourceforge.net/
    to chodi bez problemu

  3. #3

    Standardní

    Citace Původně odeslal wong
    tak spoustej acme v nejakym startup skriptu - budes to mit ale pusteny jako root

    jinak co mas za klavesnici?
    pokud mas dolbyovku, tak http://lineak.sourceforge.net/
    to chodi bez problemu
    To nejde, protože on se spustí jen v X, lépe řečeno vyhodí něco o tom, že chce GTK, zkoušel jsem to v konzoli a nejede to , jinak je to chickony .

  4. #4

    Standardní

    ACME je ted uz standardni cast Gnome, pod rootem ti to moc nepomuze. Pokud poustis neco co je linkovane oproti gnomackym knihovnam, musis pocitat s tim, ze se ti natahne jeste dalsi potrebne mnozstvi knihoven - hlavne gconf, gnome-settings-daemon, libgnome, libgnomeui. Takze to chvilu trva.

    Jinak doporucuju pouzivat lineak, ten chodi bez problemu.[/u]
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  5. #5

    Standardní

    Děkuju za rady, problém je vyřešen, napsal jsem do .xinitrc příkaz sleep, ten jsem sice zkoušel už před tím, ale s málo časem, tak jsem byl přesvědčen, že takto to nepůjde , teď jsem nevěděl co s tím dělat a odpoledne strávil zkoušením všeho možného potom jsem tam dal sleep se 20 sec už to jelo , tak jsem zkoušel dávat stále menší čas a ustálilo se to na 4 sec.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •