Výsledky 1 až 4 z 4

Téma: 3 PC v síti, sdílení

  1. #1

    Question 3 PC v síti, sdílení

    Mám 3 PC v síti. PC1 XP SP2, PC2 XP SP2, PC3 W2k SP4. Propojení je přes modem ADSL Cell Pipe 1WAN, 4 LAN. Všechny počítače jsou připojeny k internetu - funguje OK. PC1 vidí ostatní dva počítače, ping OK. PC2 vidí PC3 a naopak, ping OK. Problém je, že PC2 ani PC3 nevidí na PC1, ping nefunguje. Uvnitř sítě to vypadá takto: PC1 přidělená IP 10.0.0.1, PC2 10.0.0.2 PC3 10.0.0.3. Ping na Cell Pipe funguje ze všech PC. Identifikace počítačů jsem provedl podle návodu, jsou ve stejné skupině, všechny jsou přihlášeny pod právy admin. Jenom to PC1 je nedostupné. Firewally vypnuté. Nemůžete mi někdo poradit?
    Petr

  2. #2

    Standardní Re: 3 PC v síti, sdílení

    Ahoj,
    nevydržel jsem a přeinstaloval ty XP na prvním počítači - šlape vše jako hodinky. Můj dojem je, že to dělal firewall Sunbelt Kerio, který i když byl odinstalován, tak prostě zlobil v registrech. Na ostatních PC nebyl a ty šlapaly od začátku dobře. I když se mi zatím nikdo nesnažil pomoci, přesto děkuji. Petr

  3. #3

    Standardní Re: 3 PC v síti, sdílení

    No alespoň podle mých zkušeností, FW (ať už Kerio nebo Widláckej) dělaj vždycky brikule v sítích. Ale čaatokát stačí ho jen vypnout, připojit se a zas zapnout a pak už to chodí.
    AMD Athlon 4200+ X2,Asus M2N SLI-Deuxe, Geil 2GB Ultra 800MHz, Sapphire ATI Radeon x1950 Pro 256 MB, 2x WDC 160GB , SAMSUNG 20"LCD 2032BW

  4. #4

    Standardní Re: 3 PC v síti, sdílení

    Ahoj, s keriem mám celkem negativní zkušenosti. Míval jsem ho doma na kompech 2xXP home 2xY2kpro a mnohdy vůbec nebral v potaz jeho nakonfigurování. Když jsem dal něco povolit, tak to stejně nechodilo a když jsem pak potřeboval něco zakázat, tak to běhalo vesele dál. Bylo to jenom v některých případech, ale i to zamrzelo. Odinstalace nepomohla. jediný řešení bylo reinstalovat systémy a už ho tam nedávat. Od doby kdy používám klasický Xp firewall už tyhle problémy nejsou. Snad to pomůže dalším lidem s tímto problémkem

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Odpovědí: 13
    Poslední příspěvek: 27.08.2006, 13:58
  2. Problém s domácí sítí (jednostranné sdílení)
    Založil Triss v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 14
    Poslední příspěvek: 20.08.2005, 02:05
  3. Sdílení adresářů v sítí
    Založil Rob314 v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 13.01.2004, 17:26
  4. Jak nastavit sdílení souborů pod heslem v síti ve Win XP ??
    Založil Unz v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 24.11.2003, 13:44
  5. Jak nastavit sdílení souborů pod heslem v síti ve Win XP ???
    Založil Unz v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 02.04.2003, 00:02

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •