Výsledky 1 až 8 z 8

Téma: XP a pooomalý náběh na restart

  1. #1

    Standardní XP a pooomalý náběh na restart

    Předevčírem jsem formátoval disk, rozdělil ho na 2 části a nainstaloval XP Professional, poté SP1, dále dále ovladače k desce, Grafice, TV kartě.
    Teď když chci restartovat comp tak to trvá 5, někdy i 8 minut a někdy se nerestartuje i po 20ti. Během náběhu můžu otvírat okna, surfovat internetem... Počítač potom musím natrvrdo restartovat a to potom nenajede ani do BIOSu -> vypnout a znovu zapnout. Systém najede za pár sekund.
    nevíte co s tím je , máte podobnou zkušenost
    ASUS A6T-AP017

  2. #2

    Standardní Re: XP a pooomalý náběh na restart

    Tipuju spíš problém s HW, resp. s konfigurací... Zkus se podívat do BIOSu a vyzkoušet, do power settings ve Winech, no a zkus to samozřejmě ještě jednou přetáhnout Service Packem, mohly to rozes***t ty ovladače... Nejlíp se toho dopátráš, když si vzpomeneš, kdy to začalo, nejlíp např. po instalaci čeho.
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  3. #3

    Standardní

    Tak ja mnel driv podobnej problem, pocitas se restartoval tak az po 10ti minutach, vubec nevim cim to bylo (taky Win XP). A pekne mne to stvalo. Pak sem mnenil procesor Durona 1200 a dal sem tam to co tam mam ted a pocitac se zacal zas uplne normalne za par vterin vypinat, fakt nechapu cim to mohlo bejt, ale sem rad ze uz u toho nemusim takovou dobu cekat
    C2D 4400@333*9 & AC Freezer 7; MSI P35 Neo2-FIR; OCZ Reaper 800@1000 4x1GB; Gainward 8800GT@; Seagete Barracuda ES 320GB; Seagete Barracuda 7200.9 160 GB; Samsung SpinPoint T 500GB + 750GB; Pioneer DVR-111L; CoolerMaster Dominator; Zelman ZM-MFC2; Razer Lycosa; Razer DeathAdder; Razer Destructor; Samsung SyncMaster 226CW

  4. #4

    Standardní

    Citace Původně odeslal LukasKiller
    Tak ja mnel driv podobnej problem, pocitas se restartoval tak az po 10ti minutach, vubec nevim cim to bylo (taky Win XP). A pekne mne to stvalo. Pak sem mnenil procesor Durona 1200 a dal sem tam to co tam mam ted a pocitac se zacal zas uplne normalne za par vterin vypinat, fakt nechapu cim to mohlo bejt, ale sem rad ze uz u toho nemusim takovou dobu cekat
    jenom jsi vyměnil procák a přestalo to dělat

  5. #5

    Standardní

    Citace Původně odeslal LukasKiller
    Tak ja mnel driv podobnej problem, pocitas se restartoval tak az po 10ti minutach, vubec nevim cim to bylo (taky Win XP). A pekne mne to stvalo. Pak sem mnenil procesor Durona 1200 a dal sem tam to co tam mam ted a pocitac se zacal zas uplne normalne za par vterin vypinat, fakt nechapu cim to mohlo bejt, ale sem rad ze uz u toho nemusim takovou dobu cekat
    To jsem rád žes to vyřešil, jenž ejá tam mám strčenýho T-Breda a jede mi to fakt pomalu Zkoušel jsem vyměnit za 850Mhz Athlona a to stejný

    jan555
    Tipuju spíš problém s HW, resp. s konfigurací... Zkus se podívat do BIOSu a vyzkoušet, do power settings ve Winech, no a zkus to samozřejmě ještě jednou přetáhnout Service Packem, mohly to rozes***t ty ovladače... Nejlíp se toho dopátráš, když si vzpomeneš, kdy to začalo, nejlíp např. po instalaci čeho.
    Instaloval jsem všechny najednou, a pak restart BIOS je dobrej, tak zkusím ještě ten service pack.
    Dík za radu
    ASUS A6T-AP017

  6. #6

    Standardní

    Citace Původně odeslal Fraj#r
    Instaloval jsem všechny najednou, a pak restart BIOS je dobrej, tak zkusím ještě ten service pack.
    Dík za radu
    No jo... Ať Ti cokoliv pomůže, nebo nepomůže, příště pamatuj - pokud je to možné, nainstaluj vždy jen JEDNU věc, pak restart a znovu, maximálně dvě. Tvůj problém pravděpodobně vzniknul tím, že jsi tam nakulil všechno najednou a ty ovladače a spol. se přepsaly přes sebe a udělaly chlív... Je to jedna z úplně základních věcí, ty dialogy na restart tam nejsou jen tak... No a i kdyby to nefungovalo (v případě, že budeš přeinstalovávat ) ani tak, aspoň budeš přesně vědět, kterej šmejd to provedl...

    (v praxi to vypadá tak, že starší soubor z např. druhého driveru přepíše novější z prvního a... vznikne nekonzistence)
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  7. #7

    Standardní

    Vyskusaj program bootvis.exe z oficiálnych stránok Microsoftu. Perfektne ti zrýchli bootovanie. Alebo si skús stránky http://www.pctuning.cz/Default.aspx?...54&ChapID=3458 a tu máš návod na vyladenie XP. Všetko som odskúšal. Je to 100%.
    Athlon64 X2 4600+, RAM Kingston 4GB, ATI Radeon HD3650 Silent Magic, HDD SATA Seagate 160GB + ATA WD 60GB, Mainboard: MSI K9N Neo-F V3, Win7ultimate

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal Astarti
    Vyskusaj program bootvis.exe z oficiálnych stránok Microsoftu. Perfektne ti zrýchli bootovanie. Alebo si skús stránky http://www.pctuning.cz/Default.aspx?...54&ChapID=3458 a tu máš návod na vyladenie XP. Všetko som odskúšal. Je to 100%.
    OK, mrknu na to a ukáže se.

    2 Jan555:
    Všechny ovladače jsem odinstaloval (zároveň ) a znovu jeden po druhým nainstaloval (mezi nimi jsem bootoval ) ale výsledek je opět to samé, i bez ovladačů trval prepareBoot několik minut .Možná pomůže rada od Astartiho
    ASUS A6T-AP017

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. 2 sitovky v win XP - ruzne politky na FW
    Založil jecnak v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 14.07.2004, 22:32
  2. Je to dlouhy, ale precteni stoji za to...
    Založil Ogre v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 23.01.2004, 23:52

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •