Stránka 4 z 4 PrvníPrvní 1234
Výsledky 76 až 99 z 99

Téma: Nakup pres internet - odstoupeni od kupni smlouvy

  1. #76
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 456
    Vliv
    258

    Standardní Re: Nakup pres internet - odstoupeni od kupni smlouvy

    Citace Původně odeslal fr33k Zobrazit příspěvek
    Kolik podnikatelů koupí počítač pro dětský domov a následně zjistí, že dětskému domovu nesedne barva/procesor/cokoliv a tak bude chtít počítač vrátit? Krom toho jsem se nedozvěděl to podstatné: kdo a co musí prokázat? Pokud musí něco prokazovat...
    No málo, málo tak jiný případ: co třeba když si podnikatel koupí do práce ledničku nebo rychlovarnou konev? Řekl bych že je to stejný případ. No a prokázat by se to dalo třeba výpisem z OR, kde nemáš činnost "koupě zboží za účelem jeho dalšího prodeje". Horší když to tam budeš mít
    Tohle ale jen tak logicky domýšlím, žádný právní podklad to nemá.
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  2. #77
    Senior Member mince Avatar uživatele Vykuk
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 278
    Vliv
    281

    Standardní Re: Nakup pres internet - odstoupeni od kupni smlouvy

    Můj názor je, že pokud někdo něco nakoupí a chce na dokladu IČ, tak si to chce dát do nákladů firmy, chce to odpisovat... což ale může jen v případě, že to souvisí s jeho podnikáním, jinak dostane od FÚ přes prsty (nemusí to být jen zboží na další prodej), ale třeba počítač, tiskárna, kancl. vybavení atp. ale třeba i lednička nebo sporák, který máš ve firmě a využívají je zaměstnanci.

    Tedy pokud mluvím za sebe (ne za Cybex), jakmile uvidím na dokladu IČ odběratele, automaticky mi to asociuje, že to má pro podnikání, jinak totiž není důvod, aby tam IČ bylo a nikdo nebude kontrolovat, zda daný člověk náhodou nemá živnostňák.

    btw.: u těch darů (už jsem z vejšky pár let venku a mimo daňové poradenství), ale darováním věci firma šetří na daních a takovéto věci musí vstoupit do účetnictví firmy (a zase z něj vypadnout).

    Edit: mám v čerstvé paměti, jak ke kamošovýmu otci měl přijít berňák na kontrolu a "chudák" stěhoval polovinu vybavení domu do kanclu... on to sice koupil jakoby pro sebe, ale prohnal to účetnictvím a odpisoval to a v tom je podle mne ten rozdíl, proto měl na kupních dokladech IČ. Kdyby to chtěl čistě pro sebe, tak tam IČ nemá a nemusí šaškovat, když za dveřmi zazvoní berňák
    Naposledy upravil Vykuk; 22.05.2007 v 09:03.
    Intel Core i5-8600K 3.6GHz@4.6GHz (46x100, 1.25V) | CoolerMaster MasterLiquid Pro 120 | MSI Z370 Gaming M5 | Patriot Viper 16GB DDR4-3200 | Gigabyte RTX 3060Ti EAGLE OC 8GB | NVMe Samsung SSD 970 EVO 500GB | WD Blue 3D NAND SSD 1TB | MSI Vigor GK50LP + Logitech MX Master 3 + Xbox ONE Controler | Thermaltake Kandalf & Corsair RM650x | 27" HP 27xq | Windows 10 Pro 64bit | Synology NAS DS110j 2TB | connected by Vodafone 500M/30M | Mobile -> Xiaomi Redmi Note 8 Pro | Foto: Nikon D60 + 18-55VR + 55-200VR

  3. #78
    Senior Member mince Avatar uživatele herma
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Brno / Jesenicko
    Věk
    44
    Příspěvky
    1 365
    Vliv
    276

    Standardní Re: Nakup pres internet - odstoupeni od kupni smlouvy

    Citace Původně odeslal Vykuk Zobrazit příspěvek
    Můj názor je, že pokud někdo něco nakoupí a chce na dokladu IČ, tak si to chce dát do nákladů firmy, chce to odpisovat... což ale může jen v případě, že to souvisí s jeho podnikáním, jinak dostane od FÚ přes prsty (nemusí to být jen zboží na další prodej), ale třeba počítač, tiskárna, kancl. vybavení atp. ale třeba i lednička nebo sporák, který máš ve firmě a využívají je zaměstnanci.

    Tedy pokud mluvím za sebe (ne za Cybex), jakmile uvidím na dokladu IČ odběratele, automaticky mi to asociuje, že to má pro podnikání, jinak totiž není důvod, aby tam IČ bylo a nikdo nebude kontrolovat, zda daný člověk náhodou nemá živnostňák.

    btw.: u těch darů (už jsem z vejšky pár let venku a mimo daňové poradenství), ale darováním věci firma šetří na daních a takovéto věci musí vstoupit do účetnictví firmy (a zase z něj vypadnout).

    Edit: mám v čerstvé paměti, jak ke kamošovýmu otci měl přijít berňák na kontrolu a "chudák" stěhoval polovinu vybavení domu do kanclu... on to sice koupil jakoby pro sebe, ale prohnal to účetnictvím a odpisoval to a v tom je podle mne ten rozdíl, proto měl na kupních dokladech IČ. Kdyby to chtěl čistě pro sebe, tak tam IČ nemá a nemusí šaškovat, když za dveřmi zazvoní berňák
    jéé, tady mi někdo mluví z duše. přesně toď můj názor.
    Basic PC: AMD Athlon64 X2 3600+ @ 4600+ | GIGABYTE GA-M55PLUS-S3G | 2*1GB DDR2 667 Adata | Leadtek 7600GT 256MB | 2* Seagate 7200.7+ 120GB SATA | 20" Samsung 205BW | DVDRW NEC ND-4551A | Chello 5000/512

  4. #79
    Senior Member mince Avatar uživatele Vykuk
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 278
    Vliv
    281

    Standardní Re: Nakup pres internet - odstoupeni od kupni smlouvy

    Ptal jsem se na to našeho obchodního ředitele v Cybexu:
    pokud chce zákazník zboží vrátit do 14ti dní, má na faktuře IČ a skutečně to měl pro svou potřebu, tedy nevložil si zboží jakýmkoliv způsobem do účetnictví, tak stačí napsat čestné prohlášení, kde toto uvede... nám jako firmě VltavaStores by tohle stačilo, abychom zboží vzali zpět.
    Intel Core i5-8600K 3.6GHz@4.6GHz (46x100, 1.25V) | CoolerMaster MasterLiquid Pro 120 | MSI Z370 Gaming M5 | Patriot Viper 16GB DDR4-3200 | Gigabyte RTX 3060Ti EAGLE OC 8GB | NVMe Samsung SSD 970 EVO 500GB | WD Blue 3D NAND SSD 1TB | MSI Vigor GK50LP + Logitech MX Master 3 + Xbox ONE Controler | Thermaltake Kandalf & Corsair RM650x | 27" HP 27xq | Windows 10 Pro 64bit | Synology NAS DS110j 2TB | connected by Vodafone 500M/30M | Mobile -> Xiaomi Redmi Note 8 Pro | Foto: Nikon D60 + 18-55VR + 55-200VR

  5. #80
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 456
    Vliv
    258

    Standardní Re: Nakup pres internet - odstoupeni od kupni smlouvy

    Citace Původně odeslal Vykuk Zobrazit příspěvek
    Ptal jsem se na to našeho obchodního ředitele v Cybexu:
    pokud chce zákazník zboží vrátit do 14ti dní, má na faktuře IČ a skutečně to měl pro svou potřebu, tedy nevložil si zboží jakýmkoliv způsobem do účetnictví, tak stačí napsat čestné prohlášení, kde toto uvede... nám jako firmě VltavaStores by tohle stačilo, abychom zboží vzali zpět.
    Tomu se říká správný přístup k zákazníkovi.
    V úterý mi přišlo 19" EIZO S1911SE-BK a má 1 vadný pixel plus 2 subpixely, takže ho vracím na IČ v rámci 100% záruky kvality, tohle je od Cybexu taky supr službička. Už je to druhé EIZO co mi přišlo s vadnými pixely, přičemž kamarád z Prahy si ho taky objednal (nevím už kde) a měl tam vadné pixely taky Takže začínám pojímat nedůvěru k této firmě, respektive k tomuto konkrétnímu modelu. Ještě ho zkusím jednou a pak se budu rozhodovat nad jiným modelem. Kruci!
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  6. #81

    Standardní Re: Nakup pres internet - odstoupeni od kupni smlouvy

    Citace Původně odeslal meteor Zobrazit příspěvek
    Tomu se říká správný přístup k zákazníkovi.
    V úterý mi přišlo 19" EIZO S1911SE-BK a má 1 vadný pixel plus 2 subpixely, takže ho vracím na IČ v rámci 100% záruky kvality, tohle je od Cybexu taky supr službička.
    OT: Nějak jsem nepochopil, co je na tom tak super. Tím se nijak neobouvám do Cybexu, jen by mě zajímalo, čím se jejich 100% garance kvality liší od obyčejného vrácení zboží do 14 dnů. Nepočítám zakoupení na prodejně, ty píšeš "...v úterý mi přišlo...".
    MSI Z77A-GD55, i5-3470, Gelid Tranquillo rev. 2, 16GB RAM Kingston HyperX Blu XMP 1600Mhz, Gigabyte HD 7950, 80GB Intel SSD, 500GB WD, HP ZR2740w

  7. #82
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 456
    Vliv
    258

    Standardní Re: Nakup pres internet - odstoupeni od kupni smlouvy

    Citace Původně odeslal fr33k Zobrazit příspěvek
    OT: Nějak jsem nepochopil, co je na tom tak super. Tím se nijak neobouvám do Cybexu, jen by mě zajímalo, čím se jejich 100% garance kvality liší od obyčejného vrácení zboží do 14 dnů. Nepočítám zakoupení na prodejně, ty píšeš "...v úterý mi přišlo...".
    No jak se tu už řešilo, já ho koupil na firmu, takže teoreticky bych neměl mít žádnou lhůtu na vrácení. To že Cybex u některých (dražších) monitorů dává 7 dní je teda supr službička navíc. I když jak tu psal "Vykuk":

    Citace Původně odeslal Vykuk Zobrazit příspěvek
    Ptal jsem se na to našeho obchodního ředitele v Cybexu:
    pokud chce zákazník zboží vrátit do 14ti dní, má na faktuře IČ a skutečně to měl pro svou potřebu, tedy nevložil si zboží jakýmkoliv způsobem do účetnictví, tak stačí napsat čestné prohlášení, kde toto uvede... nám jako firmě VltavaStores by tohle stačilo, abychom zboží vzali zpět.
    by se dal monitor vrátit do 14 dní, tak v mém případě by to byl podvod a o ten tu nikdo nestojí
    I když teď přemýšlím, že - v návaznosti na Vykuka - si můžu počkat se zaúčtováním faktury třeba těch 14 dní a pak jsem OK a o podvod se nejedná, poněvadž danou věc ještě v účetnictví nemám... Teď mě ale zase napadá (jsem účetní), že i kdybych monitor koupil pro (třeba) dětský domov jako dar, tak o tom se taky účtuje, takže to vypadá na pěkný guláš...
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  8. #83
    Senior Member mince Avatar uživatele Vykuk
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 278
    Vliv
    281

    Standardní Re: Nakup pres internet - odstoupeni od kupni smlouvy

    Vztahuje se to k předešlému tématu. Píše, že to vrací a koupil to na IČ, takže, pokud to měl pro podnikání, tak by byl bez garance na vadné pixely v pytli, protože by neměl nárok na klasických 14 dní a servis to jako vadu neuzná... proto tam ta garance je
    Intel Core i5-8600K 3.6GHz@4.6GHz (46x100, 1.25V) | CoolerMaster MasterLiquid Pro 120 | MSI Z370 Gaming M5 | Patriot Viper 16GB DDR4-3200 | Gigabyte RTX 3060Ti EAGLE OC 8GB | NVMe Samsung SSD 970 EVO 500GB | WD Blue 3D NAND SSD 1TB | MSI Vigor GK50LP + Logitech MX Master 3 + Xbox ONE Controler | Thermaltake Kandalf & Corsair RM650x | 27" HP 27xq | Windows 10 Pro 64bit | Synology NAS DS110j 2TB | connected by Vodafone 500M/30M | Mobile -> Xiaomi Redmi Note 8 Pro | Foto: Nikon D60 + 18-55VR + 55-200VR

  9. #84

    Standardní Re: Nakup pres internet - odstoupeni od kupni smlouvy

    Tak to potom jó, moje chyba, přehlédl jsem. Kaju se :c)
    MSI Z77A-GD55, i5-3470, Gelid Tranquillo rev. 2, 16GB RAM Kingston HyperX Blu XMP 1600Mhz, Gigabyte HD 7950, 80GB Intel SSD, 500GB WD, HP ZR2740w

  10. #85

    Standardní Re: Nakup pres internet - odstoupeni od kupni smlouvy

    Mám dotaz - jsem podnikatel, přes internet jsem si koupil notebook na IČO, ale zjistil jsem, že mi tento notebook nevyhovuje. Mám tedy právo odstoupit od smlouvy, když můj předmět podnikání (nákladní doprava) nemá nic společného s prodejem výpočetní techniky? Jsem tak přeci koncový spotřebitel, ne? Navíc v obchodních podmínkách toho internetového obchodu je tento odstavec pojmenován "Odstoupení od smlouvy – platí pouze pro koncové spotřebitele (neplatí pro obchodní partnery s podepsanou dealerskou smlouvou)" - obchodní partner s podepsanou dealerskou smlouvou rozhodně nejsem...

  11. #86
    Junior Member Avatar uživatele Dworkin
    Založen
    07.08.2003
    Bydliště
    Hradec Králové
    Příspěvky
    38
    Vliv
    0

    Standardní Re: Nakup pres internet - odstoupeni od kupni smlouvy

    Něco k tématu (či podtématu):

    http://business.center.cz/business/p...rebitelem.aspx
    Ius est ars boni et aequi. -Celsus

  12. #87

    Standardní Re: Nakup pres internet - odstoupeni od kupni smlouvy

    Citace Původně odeslal Vykuk Zobrazit příspěvek
    OK tomase, tak prosím navštiv nejbližší kamennou prodejnu a seznamuj se tam s nějakým výrobkem po dobu 14 ti dní, pak ti možná docvakne, že je tu něco krapet špatně (napovím: v kamenném krámě si zboží odzkoušíš v řádu max. desítek minut, zboží od internetového obchodu si ale zaslouží test 14ti denní? Jak se asi na výrobku projeví, zda ho někdo regulérně používá 14 dní doma nebo zda ho někdo 20 minut testuje v kamenném krámě pod dohledem prodejce?).

    Já nemám nic proti ochranné lhůtě 14ti dní na vrácení zboží, ale nesouhlasím s tím, aby byla prezentována, jako lhůta "testovací". Podle mého potřebuje zákazník na vyzkoušení výrobku a zjištění, zda si objednal správnou věc, pár desítek minut, stejně jako v kamenném krámě a zbytek lhůty už jen slouží na pohodlné zabalení a doručení zboží zpět prodejci.

    Jakékoliv jiné chování zákazníka je pak podle mne využívání možností našich zákonů až na hranici únosnosti a "těším" se na dobu, kdy díky těmto "vych***kům" internetové obchody začnou tvrdě znepříjemňovat vracení zboží "slušným" zákazníkům a bohužel mám za to, že tato doba už přichází... viděl jsem čerstvé statistiky a nestačil jsem se divit... v dnešní době internetový obchod = půjčovna, fakt děs!
    Jen tak pro zajímavost, (vzhledem době kdy tato diskuse vznikla to píšu spíš pro lidi kteří se sem dostanou přes google a ne přímo jako reakci) Vykuku tvůj názor je přinejmenším špatný a značně mi připomíná řidiče kamionů, kteří při dopravních omezeních na dálnici blokují levý pruh, aby je nikdo nemohl předjet a za každou cenu se snaží podobné předjíždění interpretovat jako nehorázné a neslušné. Pak spousta lidí co se chce chovat slušně jezdí 10 km jen v jednom pruhu a zácpa, která by mnohdy ani nemusela být se protáhne na hodiny. Pak stačí krýtký záběr z vrtulníku, aby bylo vidět jak kamiony jen zpomalují dopravu a prodlužují zácpu. Ovšem kdejaký kamioňák je vám ochoten dát přes hubu, budete-li říkat nebo činit jinak. Lhůta na vrácení zboží je tu právě proto, že Vykukové obchodníci prodávají čínské zmetky a člověk nemá šanci to bez vyzkoušení zjistit. V Kanadě například zákon na ochranu spotřebitele jde mnohem dál než u nás (s ohledem na dobu vzniku této diskuse). Jestliže si koupím v jednom obchodě výrobek a cestou domů narazím na jiný stejný za lepší cenu mohu ten první vrátit a to jen kvůli rozdílné ceně. Nikdo se vás vlastně ani neptá proč zboží vracíte. Většina výrobců stejně mění kus za kus a opravami se mnozí ani nezabývají. Takže bych nejdříve zametl před prahem prodejců, pak se rozčiloval nad zákazníky.

  13. #88
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 456
    Vliv
    258

    Standardní Re: Nakup pres internet - odstoupeni od kupni smlouvy

    Citace Původně odeslal Xcenda Zobrazit příspěvek
    Jen tak pro zajímavost, (vzhledem době kdy tato diskuse vznikla to píšu spíš pro lidi kteří se sem dostanou přes google a ne přímo jako reakci) Vykuku tvůj názor je přinejmenším špatný a značně mi připomíná řidiče kamionů, kteří při dopravních omezeních na dálnici blokují levý pruh, aby je nikdo nemohl předjet a za každou cenu se snaží podobné předjíždění interpretovat jako nehorázné a neslušné. Pak spousta lidí co se chce chovat slušně jezdí 10 km jen v jednom pruhu a zácpa, která by mnohdy ani nemusela být se protáhne na hodiny. Pak stačí krýtký záběr z vrtulníku, aby bylo vidět jak kamiony jen zpomalují dopravu a prodlužují zácpu. Ovšem kdejaký kamioňák je vám ochoten dát přes hubu, budete-li říkat nebo činit jinak. Lhůta na vrácení zboží je tu právě proto, že Vykukové obchodníci prodávají čínské zmetky a člověk nemá šanci to bez vyzkoušení zjistit. V Kanadě například zákon na ochranu spotřebitele jde mnohem dál než u nás (s ohledem na dobu vzniku této diskuse). Jestliže si koupím v jednom obchodě výrobek a cestou domů narazím na jiný stejný za lepší cenu mohu ten první vrátit a to jen kvůli rozdílné ceně. Nikdo se vás vlastně ani neptá proč zboží vracíte. Většina výrobců stejně mění kus za kus a opravami se mnozí ani nezabývají. Takže bych nejdříve zametl před prahem prodejců, pak se rozčiloval nad zákazníky.
    To přirovnání jsem moc nepochopil (souvislost), IMHO je mimo mísu...
    Jako v principu nesouhlasím ani s "Vykukem" ani s tebou. Ta 14tidenní lhůta na vyzkoušení je na VEŠKERÉ zboží zakoupené přes internet. A věřím tomu, že když (např.) důchodce dostane od "mladých" na vánoce TV zakoupenou přes internet, tak i těch 14 dní je málo na to, aby zjistil, že chce svoji starou Teslu Na druhé straně je pravdou, že mnozí "zákazníci" (úmyslně v závorkách) tohoto skutečně zneužívají, viz. tvůj příklad s lepší cenou (to je prostě vychcanost, jinak se to nazvat nedá). Také tu argumentuješ zákony v Kanadě... neznám, je to možné. Nicméně si myslím (a bude to blízko pravdě), že Kanaďané mají v sobě poněkud více morálky a "solidnosti" než my Češi a Moravani, takže proč ne...
    Jinak - pokud jsi nikdy nebyl prodejcem, tak si zřejmě nedokážeš představit, jací mohou být (a mnohdy jsou) zákazníci...
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  14. #89

    Standardní Re: Nakup pres internet - odstoupeni od kupni smlouvy

    Jak vnímají své zákazníky prodejci na západ od Aše, v zemích, kde jde zákon na ochranu spotřebitele ještě dál než u nás? U nás je jakýsi národní zvyk o zákazníkovi předem předpokládat, že je to vychcánek (zvlášť když se ptá na možnosti vrácení zboží). To že někdo chce využít své zákonné právo je legitimní, to že to někdo zneužije je nefér, ale taky legitimní. Hůř to podle mě snášejí obchodníci malých firem, kteří prodávají a zároveň přijímají reklamace. Lépe na tom jsou prodejci, které má obchodní i reklamační oddělení zvlášť, tak jsou zaměstnanci trochu víc odolnější. Leckterý kamenný obchodník umožní vrátit zboží taky a když k tomu i zruší obvyklý otrávený výraz typu "no jen čum, takové co to pak koupí na internetu já znám" a chová se mile, tak dokáže využít toho, že už má zákazníka u sebe v obchodě.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)... a v případě kritiky nezapomeňte napsat důvod, abych se mohl poučit a polepšit

  15. #90

    Standardní Re: Nakup pres internet - odstoupeni od kupni smlouvy

    Ještě dodám, že někdy čínský šmejd nemusí člověk poznat ani za 20 minut v krámě, ani za 14 dní doma.
    Někteří zákazníci Alza.cz si už přes rok myslí, že mají doma Apple iPhone 4.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)... a v případě kritiky nezapomeňte napsat důvod, abych se mohl poučit a polepšit

  16. #91
    Senior Member mince Avatar uživatele Vykuk
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 278
    Vliv
    281

    Standardní Re: Nakup pres internet - odstoupeni od kupni smlouvy

    Vrácení zboží v zákonné lhůtě není nic nenormálního (nemorálního) a tento zákonný institut je určitě potřeba. Ale tak jako před 5ti lety tak i teď, kdy už na Cybexu nejsem, stále tvrdím, že tento institut stále hodně zákazníků zneužívá a teď po uplatnění direktiv slavné socialistické EU, kdy je prodejce nucen vracet i poštovné jejich procento ještě poroste.

    Co si myslíte, že se s takovým vráceným zbožím asi děje? Buď je prodejce "otrlý" a naskladní to zpět jako nové zboží a další kupující se pak nestačí divit a nebo je takové zboží prodávané znovu se slevou jako použité. Onu slevu ale samozřejmě musí prodejce zafinancovat z vlastní kapsy. A ač tomu stále většina lidí nevěří, marže na IT a spotřební elektroniku se pohybuje obvykle mezi 5-15%. Pokud je prodejce schopen zajistit si přímý dovoz z Číny, tak je marže 30-50% dle kalkulované poruchovosti s prakticky nulovou šancí na dobropis od výrobce (tedy kalkuluje se např. na cílovou 10% marži). Jinými slovy, prakticky každé vrácené zboží se rovná ztrátě pro prodejce - pokud měl špatně popis nebo dodal nějaký krám, OK je to jeho problém, ale pokud chtěl zákazník třeba foťák na dovolenou a po návratu jej chce vrátit, tak s prominutím BLEEEEEEE!

    Jen pro ilustraci uvedu jeden příklad, který jsem měl "na triku" před pár lety na Cybexu (v tomto případě nejde o vrácení zboží, ale o nepřevzetí zboží objednaného "na zakázku" - výsledek prakticky stejný):
    Zákazník si objednal zrcadlovku Olympus s objektivem bratru za 50k, k tomu si objednal vodotěsné pouzdro za cca 20k, zákazník byl prověřený, žádné důvody k obavám, jenže ouha... převzal si pouze foťák a pouzdro že nechce... bomba... telefonáty/maily s dodavatelem, Olympusem... nikdo to pouzdro nechtěl zpět... Tak nám milé pouzdro v hodnotě 20k hnilo na skladě rok a půl, než jej koupila myslím nějaká jihočeská univerzita z ČB za výprodejovou cenu 10k (tedy pro nás krásná ztráta 10k).

    Já teda nevím, ale asi jsem divný (a půjdu do politiky )... Stále třeba nechápu (jako spotřebitel), že mám nárok na vrácení plné kupní ceny, pokud se třeba projeví neodstranitelná vada na výrobku, který používám třeba skoro 2 roky (tedy těsně před koncem záruky). Opotřebení není žádné sprosté slovo a dle mého názoru (ač je to proti mým zájmům) by mělo být započítáno. Tedy absolutně bych se nebránil modelu - koupím výrobek, podělá se do půl roku - ok 100% dobropis, podělá se za 2 roky - ok 50% dobropis. Asi by to nešlo použít na všechno zboží se stejnými procenty, ale tento princip bych fakt rád viděl někdy v praxi. Samozřejmě by na to musely existovat nějaké tabulky, jinak by se to prodejci/výrobci snažili zneužít. Prostě je tu stále mezi mnohými představa (a dá se říci, že oprávněná), že prodejce holt podniká na svoje riziko, ale málo kdo už vidí, že stát a potažmo EU se snaží obchodníkům život akorát znepříjemnit a dle mého názoru zcela zbytečně... Na druhou stranu jsem zatím pracoval pouze pro poctivé prodejce a nepopírám, že mohou existovat opravdoví vychcánci...
    Intel Core i5-8600K 3.6GHz@4.6GHz (46x100, 1.25V) | CoolerMaster MasterLiquid Pro 120 | MSI Z370 Gaming M5 | Patriot Viper 16GB DDR4-3200 | Gigabyte RTX 3060Ti EAGLE OC 8GB | NVMe Samsung SSD 970 EVO 500GB | WD Blue 3D NAND SSD 1TB | MSI Vigor GK50LP + Logitech MX Master 3 + Xbox ONE Controler | Thermaltake Kandalf & Corsair RM650x | 27" HP 27xq | Windows 10 Pro 64bit | Synology NAS DS110j 2TB | connected by Vodafone 500M/30M | Mobile -> Xiaomi Redmi Note 8 Pro | Foto: Nikon D60 + 18-55VR + 55-200VR

  17. #92

    Standardní Re: Nakup pres internet - odstoupeni od kupni smlouvy

    Vykuk: Do politiky rozhodně běž, ten nápad s částečným plnění garantované záruky je super a v EU tě úředníci jistě uvídají s otevřenou náručí, protože si to bude kromě nového zákonu žádat tolik upřesňujících směrnic a výpočtových sazeb, že to jistě podnikatelům život usnadní. A jediní kdo bude mít radost budou právníci a vychcánkové, ti jediní si s tím budou vědět rady.
    Z jednoho pohledu to vypadá jaké jsou obchodníci chudinky a zákazníci vychvánkové, z toho druhého pro změnu je obchodník vykuk a šejdíř a zákazník chudák co se domáhá svých práv... a pořád to jsou stejní lidé.
    Ani chůze po chodníku není bez rizika, tak proč by podnikání mělo být? Příběh s podvodním pouzdrem je jistě z pohledu obchodníka smutný, kdy se z výnosu stal náklad, kdy neobvyklé zboží nikdo z řetezce nechtěl zpět a zákazník by se měl stydět za to co provedl.... a teď ještě těch pár desítek příběhů o tom, jak jste prodali zrcadlovky, nikdo je nevrátil a tak jste realizovali zisk.... a doufám, že v Cybexu i jinde zatím převažují tyto obchody...
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)... a v případě kritiky nezapomeňte napsat důvod, abych se mohl poučit a polepšit

  18. #93
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 456
    Vliv
    258

    Standardní Re: Nakup pres internet - odstoupeni od kupni smlouvy

    Citace Původně odeslal Connor Zobrazit příspěvek
    Někteří zákazníci Alza.cz si už přes rok myslí, že mají doma Apple iPhone 4.
    Můžeš to prosím rozvést? Ne že bych iPhone4 měl, ale zajímá mě to
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  19. #94
    Member
    Založen
    27.07.2003
    Bydliště
    Plzeň, Strakonice
    Věk
    41
    Příspěvky
    148
    Vliv
    257

    Standardní Re: Nakup pres internet - odstoupeni od kupni smlouvy

    Taky přispěju z pohledu prodejce. Před Vánoci jedna z mnoha objednávek, ČB laserovka Canon asi za 3kKč. Mezi svátky volá týpek, že by chtěl tu tiskárnu vrátit, že jenom otevřel krabici, podíval se na tiskárnu a zase zavřel. Řikam mu, OK, pokud nejsou poškozené obaly a není rozbalený toner, pošlete zpátky, vrátíme peníze. Minulý týden tiskárna přišla a co byste řekli? Igelity (ve kterých byla zabalena) zmuchlané vedle v krabici, tiskárna plná vlasů a chlupů, všechno příslušenství v roztrhaných obalech, roztržená pošetka s instalačním CD a samozřejmě rozbalený a použitý toner vražený v tiskárně. Zajímalo by mě, jak byste se zachovali, zvláště vy, co tak bráníte práva zákazníků.
    Dell XPS M1210 C2D T5500 1.66GHz; 3GB DDRII 667MHz; nVidia GeForce Go 7400 256MB TurboCache; Samsung Spinpoint 120GB 5400rpm 8MB SATA; Sony DVD-RW; 12.1" WXGA 1280x800...
    ...aneb nenávratně jsou pryč doby strávené u OC a 3DMarků...fňuk

  20. #95
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 456
    Vliv
    258

    Standardní Re: Nakup pres internet - odstoupeni od kupni smlouvy

    Citace Původně odeslal Hrady Zobrazit příspěvek
    Taky přispěju z pohledu prodejce. Před Vánoci jedna z mnoha objednávek, ČB laserovka Canon asi za 3kKč. Mezi svátky volá týpek, že by chtěl tu tiskárnu vrátit, že jenom otevřel krabici, podíval se na tiskárnu a zase zavřel. Řikam mu, OK, pokud nejsou poškozené obaly a není rozbalený toner, pošlete zpátky, vrátíme peníze. Minulý týden tiskárna přišla a co byste řekli? Igelity (ve kterých byla zabalena) zmuchlané vedle v krabici, tiskárna plná vlasů a chlupů, všechno příslušenství v roztrhaných obalech, roztržená pošetka s instalačním CD a samozřejmě rozbalený a použitý toner vražený v tiskárně. Zajímalo by mě, jak byste se zachovali, zvláště vy, co tak bráníte práva zákazníků.
    Nafotil / natočil bych otevření balíku a to, co je uvnitř, a následně bych mu to slušně omlátil o hlavu doufám, že jsi postupovat stejně / podobně...
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  21. #96
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    310

    Standardní Re: Nakup pres internet - odstoupeni od kupni smlouvy

    Citace Původně odeslal Hrady Zobrazit příspěvek
    Taky přispěju z pohledu prodejce. Před Vánoci jedna z mnoha objednávek, ČB laserovka Canon asi za 3kKč. Mezi svátky volá týpek, že by chtěl tu tiskárnu vrátit, že jenom otevřel krabici, podíval se na tiskárnu a zase zavřel. Řikam mu, OK, pokud nejsou poškozené obaly a není rozbalený toner, pošlete zpátky, vrátíme peníze. Minulý týden tiskárna přišla a co byste řekli? Igelity (ve kterých byla zabalena) zmuchlané vedle v krabici, tiskárna plná vlasů a chlupů, všechno příslušenství v roztrhaných obalech, roztržená pošetka s instalačním CD a samozřejmě rozbalený a použitý toner vražený v tiskárně. Zajímalo by mě, jak byste se zachovali, zvláště vy, co tak bráníte práva zákazníků.
    Pravne mas narok na to, aby ti zakaznik vratil zbozi v temze stavu, v jakem jsi ho dodal, s vyjimkou neporusenych obalu, logicky. Takze bych si zdokumentoval stav tiskarny (viz meteor vyse), nechal tiskarnu odborne vycistit od chlupu apod. a naklady na to zapocetl oproti vracene kupni cene. Zakaznikovi bych napsal slusny dopis ve stylu: "Vazeny XY, vzhledem ke stavu vracene tiskarny nam vznikly dodatecne naklady ve vysi (cisteni + nove tonery, ktere budete k tiskarne asi znovu pridavat), ktere po vas timto pozadujeme uhradit. V teto souvislosti si vas dovolujeme upozornit, ze vyse uvedene naklady timto zapocitavame oproti vracene kupni cene. S pozdravem atd."
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  22. #97
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 456
    Vliv
    258

    Standardní Re: Nakup pres internet - odstoupeni od kupni smlouvy

    Citace Původně odeslal riksa Zobrazit příspěvek
    Takze bych si zdokumentoval stav tiskarny (viz meteor vyse), nechal tiskarnu odborne vycistit od chlupu apod. a naklady na to zapocetl oproti vracene kupni cene.
    Tvl, to by ti (dle ceny tiskárny) mohl zákazník i doplácet
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  23. #98

    Standardní Re: Nakup pres internet - odstoupeni od kupni smlouvy

    Citace Původně odeslal meteor Zobrazit příspěvek
    Můžeš to prosím rozvést? Ne že bych iPhone4 měl, ale zajímá mě to
    Jsou případy, kdy zákazníci, kteří koupili na konci roku 2010 v Alze iPhone 4, tak dostali místo toho "čínský šmejd". A lze pouze dovozovat jak se to stalo, tehdy po tom byla obrovská poptávka, vánoce na krku a nikdo v ČR je na skladě neměl, jen Alza a málo. Alza nebyla ofiko Apple prodejce a tak to nejspíš nakoupila bůhví kde. Někdy se na to přišlo při poruše a návštěvě servisu, někdy vůbec. A problém který bylo třeba řešit to začal být až v době kdy se Alza stala oficiálním prodejcem a servisním střediskem Applu.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)... a v případě kritiky nezapomeňte napsat důvod, abych se mohl poučit a polepšit

  24. #99
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    310

    Standardní Re: Nakup pres internet - odstoupeni od kupni smlouvy

    Citace Původně odeslal meteor Zobrazit příspěvek
    Tvl, to by ti (dle ceny tiskárny) mohl zákazník i doplácet
    koneckoncu, proc ne?
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. ICQ pres WWW,ale ne od ICQ.COM??
    Založil Aldapo v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 23.03.2006, 09:56
  2. Nepracuje internet banking pres MS sdílení. (HTTPS protokol)
    Založil Pan_Jan_83 v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 21.07.2005, 20:48
  3. Pošta?!
    Založil sot v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 23.10.2003, 11:49
  4. Odstoupeni od smlouvy
    Založil IntEx v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 18.08.2003, 19:38
  5. Odstoupeni od smlouvy
    Založil IntEx v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 18.08.2003, 19:34

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •